• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Mundur specjalny w kamuflażu tigr firmy
    http://www.sportcatalog.ru/i/manuf_logo/splav.gif

    Na początku chciałbym zaznaczyć, że nie jest to profesjonalna "recenzja". Co najwyżej skromny opis szczegółów, których na zdjęciach z zasady nie widać.
    Jak będę miał kilka zdjęć na sobie to dodam.

    Czapka, bluza i spodnie są zrobione z tego samego materiału. 60% bawełna / 40% poliester.
    Na początku wydaje się być trochę szeleszczący, ale po dwóch wyjściach jest już ok.
    Sam materiał nie jest tak gruby jak w afganie więc jest bardziej przewiewny, ale w zime za gorąco nie ma ;) Ale nie do tego ten mundur został stworzony.

    Kepi letnie m2
    ./uploads/sprzet_splav_mundur_spec/marys_splav_tigr_01.jpg ./uploads/sprzet_splav_mundur_spec/marys_splav_tigr_02.jpg
    Można powiedzieć, że jest to typowa patrolówka. Trzeba uważać na rozmiary, ja nosze ~57 więc kupiłem czapke w rozmiarze 58. ( na zdjęciu jest 59, ale na tym była naklejka 58 którą zerwałem. )
    Na początku strasznie ściskała głowę, ale po kilku wyjściach trochę się rozeszła i jest już całkiem ok.

    Bluza:
    Jak to bluza ;) Zacznijmy od środka.
    kieszeń wewnętrzna zapinana na guzik ( niżej kawałek "zapasowego" materiału od producenta ;) )
    ./uploads/sprzet_splav_mundur_spec/marys_splav_tigr_03.jpg
    Bardzo dobra na coś czego nie trzeba często wyciągać ( dokumenty, klucze itp ) bo w oporządzeniu ciężko się do niej dostać i potem ciężko odpiąć.

    Dwie przednie kieszenie na klatce piersiowej. Jak widać są one wewnętrzne więc nic nie "odstaje". Zapinane na jeden guzik.
    ./uploads/sprzet_splav_mundur_spec/marys_splav_tigr_04.jpg
    Pojemność taka sama jak w kieszeni wewnętrznej. Kieszeń która znajduje się w środku jest po prostu naszyta na lewą zewnętrzną. Zamotałem ;)

    Kieszeń na ramieniu zapinana na dwa rzepy. Znamy ją bardzo dobrze z afgana...
    ./uploads/sprzet_splav_mundur_spec/marys_splav_tigr_05.jpg

    I to co bardzo mi się podoba. Regulacja u dołu bluzy. Ściągacz idzie przez całe plecy.
    ./uploads/sprzet_splav_mundur_spec/marys_splav_tigr_06.jpg
    Mamy spore pole do popisu 3 guziki i 3 dziurki.

    Skromny wywietrznik pod pachą:
    ./uploads/sprzet_splav_mundur_spec/marys_splav_tigr_07.jpg

    Patrząc od zewnątrz nie znajdziemy ani jednego odkrytego guzika. Wszystko jest pochowane ;)
    Mankiety też są zapinane na guziki.
    Oprócz tego bluza posiada wzmocnienia na łokciach.



    Spodnie:
    Kieszeń na nóz / bagnet czy inny badziew. Ja przykładowo włożyłem bagnet.
    ./uploads/sprzet_splav_mundur_spec/marys_splav_tigr_08.jpg
    Zapinana na dwa napy. Zasadniczo podczas chodzenia nóż nie przeszkadza nam za bardzo. Zaczynamy go czuć gdy uklękniemy.

    Przednia kieszeń na udzie:
    ./uploads/sprzet_splav_mundur_spec/marys_splav_tigr_09.jpg
    Zapinana na jeden guzik. Podczas chodzenia takie rozwiązanie jest ok, ale jak klękniemy i mundur się napnie to trudniej wyciągnąć zawartość.


    Rozporek o dużej ilości guzików...
    ./uploads/sprzet_splav_mundur_spec/marys_splav_tigr_10.jpg
    3 guziki na rozporku i dwa na pasie. Obok szlufki na pas ( oficerki skórzany pas wchodzi bez problemów ).


    U góry na bokach są ściągacze wszyte w spodnie.
    ./uploads/sprzet_splav_mundur_spec/marys_splav_tigr_11.jpg


    I to co bardzo lubię w tych spodniach. Nie lubie nosić ochraniaczy, ale z drugiej strony nie lubię klęczeć na kamieniach...
    Ochraniacze w tej postaci
    ./uploads/sprzet_splav_mundur_spec/marys_splav_tigr_12.jpg
    Sprawiają, że klękanie jest o wiele bardziej komfortowe. Wiadomo, że nie chronią przed urazami, ale nie czujemy ich w ogóle nic nie przeszkadzają.

    I kolejny wywietrznik.
    ./uploads/sprzet_splav_mundur_spec/marys_splav_tigr_13.jpg
    W chłodniejsze dni na prawdę można poczuć zimny powiew :P

    Dwie tylne kieszenie na pośladkach.
    ./uploads/sprzet_splav_mundur_spec/marys_splav_tigr_14.jpg
    Każda zapinana na dwa guziki, jednak lewa jest zewnętrzna a prawa wewnętrzna.

    Podwójna nogawka...
    ./uploads/sprzet_splav_mundur_spec/marys_splav_tigr_15.jpg
    Spodnie są na mnie trochę za krótkie ( 52/176 ) przy 180cm wzrostu, ale dzięki podwójnej nogawce nie odczuwam tego aż tak bardzo ;)

    Co do kieszeni bocznych... baaaardzo głębokie jak na mój gust. Jak dla mnie duży + nic z nich nie wyleci dobrowolnie.

    Słowo końcowe:
    Mundur bardzo wygodny, ma kilka ciekawych rozwiązań ułatwiających życie niedzielnego sładata ;)
    Po przesiadce z afgana niebo a ziemia!


    Zdjęcia mojej produkcji, dlatego takie mierne :P
    Pozdrawiam, Maryś
  2. # 2
    Dzięki za opis :)

    Też bardzo lubię takie "miękkie" nakolanniki. I czekam aż się "mundur letni WDW" pojawi na redzonie, bo ponoć ma identyczny krój.
  3. # 3
    Heh heh mam taki sam ;P ^^ i też jestem bardzo zadowolony ^^
  4. # 4
    Nie śmiecić mi w temacie sprawami komisowymi.
  5. # 5
    Mam takie pytanie może trochę offtop ale dotyczące munduru w kamuflarzu TIGR. Czy wie ktoś ile może być warty taki sam mundur tyle, że produkcji SPOSN?
  6. # 6
    W ofercie sposnu jest kostium letni specjalny 2200 rubli ale wydaje mi sie że lepszy by byl noch 91 ANA ten jest kontraktowy :)a co do Tigra ja mam Mundur Letni WDW i jestem zadowolony kroj jest identyczny tylko WDW jest grubszy w zime torszke wjeje ale w przedwiosnu juz nie przeszkadza sa w zestawie wkladki piankowe ale ja biegam duzo po lesie na raie ich nie miałem ani razu.Wkładki staja sie gadżetem :) Gorka Tigr WDW :) apropos ja odprulem ten kawalek materialu z guzikem :)
  7. # 7
    W Federacji Rosyjskiej jest trochę inne pojęcie "kontraktu". A skąd taka informacja, że ANA jest kontraktowa?
    Dalszej części twojego posta nie rozumiem. Używałeś kiedyś przecinka "," albo kropki "." ?
  8. # 8
    Jestem dyslektykiem będe nad tym pracował w szkole na j.polskim wagarowałem:)Widziałem na stronie bratishka.ru reklam ANY i gosci w nochach 91
    •  
      Foox
    • 2009-03-19
    # 9
    To, że coś jest na reklamie to nie znaczy, że kontrakt.

    Odnośnie dyslekcji to ja też to mam, ale przy zainstalowanych wtyczkach do przeglądarki problem staje dużo mniejszy ;).
  9. # 10
    A ja widziałem na zdjęciach żołnierzy w polarach North Face. A nie jest to kontraktowe.

    Ja jestem leniwy ale co napiszę to sprawdzam, żeby było czytelne.
    Edytka:
    @Foox no właśnie. Da się.
  10. # 11
    Autor cytatu: SPECNAZ 2K9Jestem dyslektykiem będe nad tym pracował w szkole na j.polskim wagarowałem:)Widziałem na stronie bratishka.ru reklam ANY i gosci w nochach 91

    Nikogo to nie interesuje czy masz, czy nie masz, a może masz dwie. W dobie wszechobecnej komputeryzacji nie ma to żadnego znaczenia.
    Piszesz w miarę poprawnie, albo nie piszesz wcale - twój wybór.

    Podpisano - jeden z administratorów dyslektyków :D
  11. # 12
    No mogłem napisać że Ana rekomenduje ten strój więc ,tak napisałem żeby nie być monotematycznym.Na przykład ja mam mundur letni WDW więc wybrał bym ''Nocha 91 Any '' .Obydwa mundury Spławu różnią się tylko kamuflażem (''oliwkowy ochronny''i Tigr)i rodzajem materiału.Biorę uwagi do siebie i zmieniam styl na poprawniejszy.
  12. # 13
    WDW i Tigr mają więcej różnic niż tylko kamuflaż.
  13. # 14
    Na stronie Spławu jest napisane ,że kurtka i spodnie letnie specjalne odpowiadają spodniom i kurtce WDW.Według strony producenta niby to samo.Ale nie widziałem na własne oczy munduru letniego specjalnego więc nie wiem.
  14. # 15
    A ja mam pytanie co do samego munduru. Jakie sprawia wrażenie wykonanie.Chodzi mi głównie o grubość materiału/jego jakość, szwy/łączenia itd.
    Pytam bo kiedyś miałem podobny i zrobił na mnie straszne wrażenie w porównaniu do flory.
    Wiem wiem zdjęcia, ale to nie to co pomacanie- no to dopiero musiało zabrzmieć ;).
  15. # 16
    Jeśli chodzi o mundur Letni WDW:
    -materiał 100% bawełna gruby przypominający ten z Groki 3
    -szwy łączenia grube solidne
    -ogólnie sprawia wrażenie solidnego ,mocnego w terenie bez zastrzeżeń
    Też jestem z niego zadowolony na razie bez spisuje się bez zarzutuw
  16. # 17
    Specnaz - pokaż mi metkę gdzie jest napisane że jest to bawełna.
    Nawet producent nie pisze że jest to bawełna.
    ---
    PS. Recka WDW będzie za kilkanaście minut.
  17. # 18
    No tak na ''oko'' i jeszcze pytałem się starszej.
    •  
      Foox
    • 2009-03-20
    # 19
    Na oko to chłop w szpitalu umarł ;). Nie raz wydaje się, że materiał jest inny, tu niespodzianka :D.