• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Na Gunfire.pl pojawiły się 3 kolejne kałachy od firmy CYMA:
    - CM.045A (AKS-74U)
    - CM.040C (AK-74M)
    - CM.040B (AK-102)

    Dodatkowo wg Gunfire:
    Na dniach pojawią się nowe pozycje replik, między innymi AKS74-U firmy GHK (gas blowback). Dodam że po pierwszych oględzinach jest to jeden z lepiej „kopiących” karabinów z jakich mieliśmy do tej pory przyjemność strzelać.
    źródło: blog gunfire.pl
  2. # 2
    Cymy za prawie 7 stów, chyba sobie jaja robią...
  3. # 3
    Ponoć jakością przewyższają Boyi. Kultura pracy też wysoka ( dane z "pewnego" źródła - macanta ;) )
  4. # 4
    Ciekawe kiedy w Polsce pojawi się nowy AKM od cymy... ma ktoś jakieś informacje na ten temat ? :)
  5. # 5
  6. # 6
    Pojawił się GHK AKS-74U na gunfire.pl za 1599zł
  7. # 7
    Fajny... ale nie chce... nie kupie, nie kupie, nie kupie, nie kupie... muszę sobie to powtarzać.
  8. # 8
    Zaczekaj na Wała GBB ;)
  9. # 9
    Nieee.... nie kupię... nieeee...... nieee - potfur zrobimy koło anonimowych GHKholików?
  10. # 10
    Chyba tak, bo jak dowalą Wał'a GBB to pęknę z pożądania.
  11. # 11
    Porównanie M4 WE i AKS74U GHK
    http://www.youtube.com/watch?v=s6JS4G_cnxM&eurl=http://www.airsoftnews.eu/news.php&feature=player_embedded

    Co jest najlepsze? Konkluzja z ostatnich 15 sekund filmiku :)))
  12. # 12
    hehe, russia strong!!1
  13. # 13
    Cóż, wiem co kupię ... gazowe bebechy :)
    Ale tego gościa od aksu mogli dabbingować... za cholere nie idzie zrozumieć tego pseudo bełkotu.
  14. # 14
    Tak... Gazowe bebechy by się przydały.
    Do ekstazy potrzeba tylko jeszcze AKS-74 full steal od Boyi, stalowe bebechy od GHK i atrapa tłoka i tłoczyska w tychże...
    *leży rozmarzony*
  15. # 15
    Ehh... już nie można zakupić wręcz legendarnej repliki GHK AKS-74U za pośrednictwem gunfire. Potfur i SoP-Pel zostaje wam dostać ją tutaj ....
  16. # 16
    Tylko bebechy, obudowę to mam tak odpicowaną że HEJ.
  17. # 17
    o bebechach słyszałem po 1 że drogie, po 2 że już ich raczej dostać nie można...
  18. # 18
    Można, np. kupując bezpośrednio u producenta...

    Ale ponoć drogo wychodzi zakup samych wnętrzności, no i wymaga to przeróbki repliki, w której będzie to instalowane.
  19. # 19
    do gunnera mge zone poslac jak bedzie zas w hk ;) nie wiem tylko jak z przewozem replik samolotem
  20. # 20
    przecież normalnie jak kurierem wysyłają repliki, to też lecą samolotem :P
  21. # 21
    Nie wiem jak w HK, ale w GB takie przesyłki trzeba zgłosić na lotnisku.
  22. # 22
    Ja już mam obgadane.
    Magazynki CO2 pasują do GHK. Nie powinno być problemów poza tym że dysza albo dosyłacz ( nie wiem nie doczytałem ) niektorym osobom się połamała.
    Instalacja może wymagać nawiercenia 1 otworu - ale podobno body AK są krzywe i niedokładne że i pilniczek jest przydatny.
    Można zamówić same bebechy magazynka GG ale wychodzi drozej niż magazynek 48$ ( mag 40$ )
    Przesylka jest za free powyżej 200$ - tak to odczytałem.
    Umm co by tu jeszcze.
    Jeśli ktokolwiek ma jakieś dane nt. gazożerności owego cudu poproszę. Ile magów da się wystrzelić na jednym magu CO2 i GG. Na ile załadowań starcza butla 1L gg ??
    Chcę przeliczyć co i jak się bardziej opłaca.
  23. # 23
    A czy ktos z was mial mozliwosc obmacania lub postrzelania z tej nowej Cymy 040C, a najlepiej jakby mial jeszcze porownanie jej do AK74M od Boya. Bo posiadam takietgo Dboysa ale zastanawiam sie nad ta cyma ale nie wiem czy warta swojej cenuy i czy lepsza od Boya
  24. # 24
    Ja posiadam AK74M od Cymy (CM.040C). I jestem z tej repliki bardzo zadowolony. Na WMASG również ludzie chwalą tego akacza. Body wykonane jest ze stali (co prawda chińska stal, ale dobra). Lufę wykonali ze ZnAl'u. Dobre osiągi i celność (zamontowałem gumę H-U Guardera), ROF na 8,4 (ASGDK) nie powala (mi to jednak starczy, raczej strzelam semi). Dużych wad nie dostrzegłem, jedynie kolba jest luźna (lekko się "ryla"). Mam go pół roku. Myślę, że replika warta swej ceny.
    P.S
    Przepraszam za "odgrzanie kotleta".
    Pozdrawiam i polecam nowe AK Cymy (kolega ma AK-104 i również nie narzeka)
    •  
      bari
    • 2010-07-18 *
    # 25
    No kotlet niezły :D
    Ale tak sobie pomyślałem, co ja w moim zmieniłem... Ano cymowe to mi kolba, body, dekiel , muszka, kolanko gazowe, magnesy w silniku, komora hop-up, ha sprężyna główna też i parę jeszcze malutkich drobiazgów zostało. Aha: rura gazowa z okładziną, ale ta też jest do wymiany.
    Dżirbox zbudowany właściwie od podstaw, za mały ROF i ogólnie głośny jakiś taki był. Gumka: systema, lufa: promyka.
    Z zewnątrz: tłumik płomienia- prawdziwek; lufa zewnętrzna Boya-stalowa (były takie kiedyś u Krakmanów); okucie i podstawa szczerbiny- polski AK (z Worksa); łoże- śliwkowy prawdziwek; chwyt silnikowy Boyi (cymowy jakoś tak"pływał").
    http://i25.tinypic.com/plk5s.jpg
    http://i32.tinypic.com/34is3yb.jpg
    Rura gazowa w planach. Przydało by się jeszcze nakładkę śliwkową załatwić, numerki jakieś nabić, zmienić lub choćby porządnie pomalować podstawę muszki i kolanko.