• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Przed chwilą znajoma poinformowała mnie o trwającej w Łodzi tytułowej imprezie. Nie namawiam bynajmniej do rzucania obowiązków szkolnych/zawodowych/rodzinnych, by spędzić godzinę w łódzkim kinie, ale warto odwiedzić stronę internetową, zerknąć choćby na tytuły, być może poszukać na własną rękę konkretnych filmów.

    Program przeglądu filmów afgańskich: klik

    Ponadto, jako że "Charlie" należy do sieci kin studyjnych , można rozpytać w swoim mieście na okoliczność podobnego przeglądu czy zwyczajnej jego reedycji.
  2. # 2
    Początkiem listopada 2008 roku był ten przegląd w Krakowie. Niestety nie zobaczyłem nic z braku czasu / nieobecności. Kilka filmów widziałem później. Jedyne co mogę powiedzieć to, że zainteresuje kogoś zainteresowanego Afganistanem i jego kulturą. No i dla każdego kto lubi kino inne niż amerykańskie i europejskie (jak ja). Zresztą kino z rejonu Bliskiego Wschodu ma swój niepowtarzalny klimat.

    A co przeglądu to z opowiadań znajomych (też zainteresowanych kulturą Afganistanu) wiem, że warto zobaczyć0 kronikę filmową, bodajże z lat 60-70tych.
  3. # 3
    Ooo to muszę pomęczyć w naszym OKaeFie .
  4. # 4
    Byłem dziś na projekcji. Filmy są mieszanką zarówno gatunku (fabularne, dokumentalne) jak i tematyki (relacje rodzinne, polityka, tradycja), powstały również w różnym czasie - od 1987 do 2006 roku. Zdecydowanie popieram reedycję imprezy, tym razem zaprosić gości (obecnie są same projekcje + wystawa zdjęć, aż się prosi o komentarz po filmie).