• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Właśnie oglądam Fakty. W celu polepszenia stosunków pomiędzy USA, a Rosją Dimitrij Miedwiediew oświadczył, że istnieje możliwość wysłania wojsk do Afganistanu... Ciekawe... Chyba się niczego nie nauczyli :P
  2. # 2
    Nie ma to nic, wspólnego z nauką. Sytuacja się zmieniła, również Afganistan po części się zmienił. Rosyjska polityka zagraniczna przypomina czasem, brawurową partię szachów.
    Niektóre ruchy, są bardzo odważne i zarazem przemyślane. W każdym razie bardzo wątpię, żeby Rosjanie znów zawitali w państwie Afganistan.
  3. # 3
  4. # 4
    czyżbyśmy robili razwiedkę i razwiedkę 2k10? :)
  5. # 5
    osobiscie nie licze nato by rosjanie pakowali sie tam, chyba jedynie gdy zachod zaplaci astronomiczna cene polityczna i finansowa (uzaleznienie wieczne od ich gazu ? + gruzia i azerbejdzan na pozarcie :) )
  6. # 6
    Z tego fragmentu wynika mi, że Rosja może tanim kosztem (trochę broni i paru trenerów) zyskać sporo w NATO. Obstawiam, że Rosjanie pojawią się w Afganistanie.
  7. # 7
    tak i zagwarantuja sobie gazowy lad wg gazpromu ;)
  8. # 8
    Swoją drogą Rosjanie już dość dużo pomogli w październiku 2001 roku. A i wcześniej też nie pozostawali bierni i sam nawet Massud się z nimi układał.

    Autor cytatu: xsnailxtak i zagwarantuja sobie gazowy lad wg gazpromu ;)

    A czy to źle? Myślę, że każdy inny kraj tez nie rozdawałby gazu na prawo i lewo po śmiesznych cenach.
  9. # 9
    swoja droga.. od kiedy chiny stacjonuja w iraku? Oo;
    http://img405.imageshack.us/img405/5264/1252320616605.jpg
    http://img11.imageshack.us/img11/7862/1252329829203.jpg
    moze w afganie tez sie zasiedlili
    •  
      Ar2r
    • 2009-10-11
    # 10
    Ostatnimi czasy skośnookie coraz bardziej pchają się przeca w politykę "surowcową". To w Afganie miało by ich zabraknąć?
  10. # 11
    Pomocą w Afganistanie ułożyliby sobie co nieco w polityce surowcowej i w tym temacie - podejrzewam, że ugłaskali zachód co do Gruzji.
  11. # 12
    Wiecie co ale fajnie te żółtki wyglądają :-D Tak kozacko a nie jak amerykanie takie cip** Obładowane sprzętem i się cieszą. :-P
    Jeszcze Mongolia stacjonuje ale to chyba w Afganie.
  12. # 13
    Ludzie, więcej szacunku dla innych.

    Żółtki, skośnoocy, do zestawu brakuje jeszcze "kitajce", "ryżozwierze" (ok. ten akurat wymyśliłem na poczekaniu) i paru innych.

    A amerykanie to nie cip** tylko zmutowane żółwie ninja.
  13. # 14
    Można by rzecz, że przestępca wraca na miejsce zbrodni...
    Wszyscy coś próbują "zrobić" dla tego biednego kraju a ludzie jak cierpieli, tak cierpią.

    p.s. Kitajec to jak najbardziej poprawna nazwa na Rus.mil :)
  14. # 15
    "Wszyscy chcą ich dobra, a im zostało go juz tak niewiele" :)
  15. # 16
    Raczej ich "dóbr", a nie dobra ;]
  16. # 17
    Witam. Ogólnie to mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich serdecznie. Ogólnie od dawna szukam informacji na temat stanu liczebności wojsk radzieckich w Afganistanie od 79 do 89r. Czy posiadacie jakieś informacje na ten temat bądź jakieś źródła które mogły by mi dać odp. Szukam od dawna jakiś informacji ale nie znalazłem nic szczególnego. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.
  17. # 18
    To nie ten temat ForestUSMC.
  18. # 19
    Nie pamiętam gdzie, ale w jakimś rosyjskim źródle czytałem że 80-100tys. + drugie tyle (chociaż tutaj to się liczby bardzo wahały) żołnierzy DRA.

    Ps. Ofkors jakieś tam liczby są wpisane w wiki, ale to na podstawie zachodnich źródeł, więc nie wiem na ile to prawdziwe.
  19. # 20
    Słyszalescie nowość? Nie wiem czy to az tak wiarygodne, ale.... oto link: http://www.tvn24.pl/12691,1679624,0,1,nato-zaprosi-rosjan-do-afganistanu,wiadomosc.html
  20. # 21
    E, słyszę to już któryś raz. Jak poszukasz na forum, to ludzie wklejali podobne newsy już ponad rok temu. Póki co nic z tego nie ma i w najbliższej przyszłości raczej nie będzie...
    •  
      ADi
    • 2010-10-26
    # 22
    Teraz NATO , z rok temu USA miało... ciekawe kto jeszcze będzie Rosjan tam zapraszam. Afgańczycy? :P
  21. # 23
    Przez krótki czas były tam uzbrojone jednostki Ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych i to wszystko (na szczęście). Są tam za to firmy cywilne (np. operatorzy Mi-26)
  22. # 24
    A rosjanie powiedzieli : walcie sie, my juztam raz byli, i wcale nam tam sie nie podobało!!
  23. # 25
    Znalazłem starsze tematy z podobnymi informacjami i wszystko scaliłem w jeden temat.
  24. # 26
    Autor cytatu: ForestUSMCWitam. Ogólnie to mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich serdecznie. Ogólnie od dawna szukam informacji na temat stanu liczebności wojsk radzieckich w Afganistanie od 79 do 89r. Czy posiadacie jakieś informacje na ten temat bądź jakieś źródła które mogły by mi dać odp. Szukam od dawna jakiś informacji ale nie znalazłem nic szczególnego. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.


    W tym temacie masz bogate zestawienie w tym odpowiedź na twoje pytanie:
    http://rusmil.net/forum/discussion/1280/1/grupy-bojowe-afganistan-1981r/#Item_8
  25. # 27
    Wiesz, odpowiadasz na pytanie sprzed roku kogoś, kto ostatnio się logował pół roku temu...
  26. # 28