• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Jakość gwintu PBS
  2. # 2
    1. Po co ci PBS na AKS-74? Najpierw dokładnie się wypytujesz o szpej WDW, a później masz zamiar "zepsuć" cały wygląd PBSem? Heh.
    2. Czemu napisałeś akurat w tym temacie, a nie np. w temacie o AKS-74?
  3. # 3
    Autor cytatu: kazik1. Po co ci PBS na AKS-74? Najpierw dokładnie się wypytujesz o szpej WDW, a później masz zamiar "zepsuć" cały wygląd PBSem? Heh.


    Kiedy coś idzie zbyt dobrze to w końcu musi się spier****ć ;)
  4. # 4
    Z tłumikiem każdy AK to już niezłe wiosło. I trzeba być kozakiem żeby z tym biegać. Mam PBS-1 wykonanie b. dobre. Waży troszkę. I nie zużywa się. Fabrycznie ma gwint i przejściówkę. Pasuje na chyba każdy gwint w każdej replice AK. Przy zwykłej lufie (krótkiej) możesz mieć problemy z obijaniem się kulek o wylot ( bo nie zawsze to siedzi ultra równo na gwincie) ale da się to wyregulować.
  5. # 5
    Skoro to na strzelanki...

    PBS-1 aluminiowy powinien spokojnie wytrzymać (bo tego jako tako to nawet TM wytrzymuje ze swoim super delikatnym gwintem), nie wiem jak z wersją stalową (nieco cięższą). Ale samo urządzenie wylotowe od AK-74 dużo waży, więc wątpię by było z tym kiepsko. Gwint w VFC jest wysokiej jakości, nie powinieneś go zjechać (uszkodzić podczas nakręcania). Co najwyżej go urwiesz (ale to też wątpliwe).

    Uważam jednak, że skuteczność takiego tłumika będzie raczej niezbyt duża i nie wydaje mi się, by jego używanie miało sens (szczególnie kiedy weźmiemy pod uwagę poważne wydłużenie repliki). No i PBSy na AKS-74 wyglądają poniekąd dziwnie (o czym już było).

    Temat wydzieliłem, bo nie ma ogólnie dyskusji o replikach tłumików (jedynie o ostrych i opis konkretnego PBS-1 i PBS-4).
  6. # 6
    14x1 lewsokrętny jest w systemie TM/CA/CYMA (stare)
    VFC/ Boyi ma inny gwint - ale w tłumiku są wykręcane przejściówki.
  7. # 7
    24mm prawo, ale można odkręcić adapter i masz 14mm lewy

    Odnośnie twojej starej konfiguracji - no fajnie, ale ja przez długi czas teraz biegałem z P90 z tłumikiem (w tym wariancie wciąż jest krótszy od zwykłego AKS-74) i nie wyobrażam sobie jakbym miał manewrować gdzieś siedząc głęboko w krzakach takim kijem jak twój :) Może fajnie wygląda na zdjęciach, ale sens konfiguracji raczej znikomy.

    No i mogę się założyć, że jak ktoś ci zrobi zdjęcie z tym tłumikiem i zamieścisz gdzieś w sieci to od razu ktoś się przyczepi (np. ja :P).

    Autor cytatu: baju123@kazik- "używasz" tego tłumika od silesii?
    Nie, to tylko do testów było. AKSU nie jest w ogóle moje (jedynie użyczone na jakiś czas).
  8. # 8
    A jaki masz tłumik PBS-1.
    Jest tam przejściówka i zakręcę go na każdej replice jaką mam w domu (tzn w celach poznawczych - standardy TM i Boyi)
  9. # 9
    PBS-1 Od elementa wygląda lepiej. Też mam aluminiowy. Na gwincie lufy mam trochę taśmy teflonowej i jest ok.
    Nie rozumiem:
    jak i na gwincie szczerbinki w bojce
  10. # 10
    Na szczerbince gwint ? ale gdzie ?
    Dobra nie ważne o tłumikach tutaj.
    U mnie gwint jest normalny. Tłumik kupowałem dawno temu jak był nowością gdzieś w Chinach. Może inna partia produkcyjna. Niemniej jednak zakręcasz do końca aż do podstawy muszki i już się nie będzie kiwał, chybotał itd. Bo się opiera o podstawę muszki.
    Jedynie wylot w tłumiku powinien być nieco większy. W prawdziwym PBS-1 otwory maja średnice od 15-16mm (nie wiem dlaczego taki rozrzut wymiarowy ale tak jest).

    Edytka:
    ok już wiem wszystko co z ta szczerbinką
    •  
      ADi
    • 2009-09-01
    # 11
    Panowie,
    Zamierzam kupić tłumik PBS-1 do AKMS i zastanawiam się jakiej produkcji było by najlepiej zakupić.

    Rozważam następujące:
    http://sklep.airsoftguns.pl/product-pol-1152190204-Tlumik-dzwieku-PBS-1.html
    http://www.silesia-factory.pl/pbs1-p-72.html

    Ostatecznie:
    http://www.allegro.pl/item726116407_xxxx_tlumik_pbs_1_do_ak47_ak74_aksu_stalowy_pbs1.html

    Jakieś rady i uwagi?
  11. # 12
    Zależy do czego Ci. Jak do AS to odpuść stalowy bo jest ciężki po ch**u.
  12. # 13
    Zgodnie z ofertą sklepów, które linkujesz, tłumik aluminiowy z mniejszą ilością szczegółów jest droższy od chińskiej wersji ze stali (iwanow go ma, popytaj). Temat zresztą był już poruszany tutaj.
  13. # 14
    Scaliłem z tematem wskazanym przez Massuda.

    Jeśli PBS-1 ma takie same wnętrze jak PBS-4 (którego zdjęcia możecie zobaczyć tutaj: http://do-prizrak.ucoz.ru/publ/1-1-0-6 ), czyli prawie to samo co ostry, to byłby kolejny plus dla Elementa.

    Z drugiej strony taka konstrukcja raczej zapewnia marne wytłumienie. Na pewno lepiej się sprawdzają patenty stosowane przez Silesię.
  14. # 15
    @Adi tak jak pisał wcześniej Kamil ,broń Boże nie kupuj stalowego nie dość, że jest ciężki to jeszcze beznadziejnie obciąży Ci przód AKMSa. W ogóle w jakim celu chcesz zamontować tłumik ? Kumpel zomontotwał sobie jakiś czas temu PBS-1 Elementa fotka na AKMie i przynajmniej mi się wydaje , że on w ogóle nie tłumi ;) a jeśli tak to róźnica jest bardzo niewielka. Więc teraz PBS-1 wyłącznie maskuje przedłużoną lufę i to ma rzeczywiście sens bo przy takiej długości lufy ( o ile się nie myle wrzucił 650mm) i odpowiednio zmodyfikowanym GB takim "wiosełkiem" można dużo zdziałać... ale to jest wyłącznie moja opinia i odnosi się tylko do PBSa Elementa nie wiem jak z pozostałymi, chociaż podobno tłumiki z SF cieszą się dobrą opinią.
  15. # 16
    Krępulec - mógłbyś poprosić znajomego by zrobił foty wnętrza tłumika? Chodzi mi głównie o fakt, czy ma takie samo jak ten PBS-4'ka, czy te jest jakiś inny.
  16. # 17
    Ok, nie ma sprawy tylko troszeczke to potrwa bo właściciel PBS-a jest aktualnie na wakacjach. Jak wróci to wrzuce fotki.
    •  
      ADi
    • 2009-09-02 *
    # 18
    Tłumik był by używany zarówno do jako takiego reko. jaki i podczas strzelanek. Najbardziej natomiast interesuję mnie efekt tłumienia dźwięku. Innego sensu używania tłumika nie widzę. Jeśli żadna z tych konstrukcji nie daję satysfakcjonującego efektu to najwyżej spróbuję coś zdziałać w tym kierunku w pracy - tzn. znaleźć jakiś dobry patent do wyciszania.

    Ciężar nie ma dla mnie większego znaczenia.
  17. # 19
    Zrobienie w miarę dobrego wyciszacza nie jest problemem.
    Osobiście polecam filcowe cylindry lub cylindry pianki izolacyjnej do rur.
    •  
      ADi
    • 2009-09-02
    # 20
    Pomysł dobry. Ale jak by miało taką podziałkę w środku jak przedstawił Kazik to mógłbym w każdej poszczególnej komorze wykorzystać inny materiał o zwiększonym/zmniejszonym wpływie na wyciszenie. Tak aby uzyskać jak najlepszy efekt.
  18. # 21
    ADi jeśli chcesz wytłumić dźwięk repliki to wymień głowicę tłoka i cylindra na np taką http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_128_311&products_id=4993

    Założenie nawet dobrze tłumiącego tłumika do AEG-a daje bardzo lekkie wytłumienie, tłumików w asg używa się głównie do lansu i do ukrycia dłuższej lufy wewnętrznej. Efektowność tłumika zależy głównie od korpusu na jednych replikach tłumi bardziej na innych prawie nie słyszy się efektu.
  19. # 22
    Co do PBS-a o którym mówi tow. Krępulec.
    W środku znajowały się pierścienie z gąbki. po co nie wiem...
    PBS-a używam aby zamaskowa lufe (650mm).

    Załączniki:

    • 00000019.JPG
    • IMG_6248 _1024x768_.JPG
  20. # 23
    Można jeszcze w tłumiku ukryć naświetlacz do kulek fluo. I takie rozwiązanie widziałem właśnie w PBS-ie 1
  21. # 24
    A czyż sam naświetlacz nie jest atrapą jakiegoś tam tłumika (no i czy się zmieści?)?
  22. # 25
    Autor cytatu: ADiPomysł dobry. Ale jak by miało taką podziałkę w środku jak przedstawił Kazik to mógłbym w każdej poszczególnej komorze wykorzystać inny materiał o zwiększonym/zmniejszonym wpływie na wyciszenie. Tak aby uzyskać jak najlepszy efekt.

    Cylindry z filcu, pianki w zupełności wystarczą... wszystkie takie same, ale dobrze dać różną średnicę otworu wewnętrznego (na przemian - duży, mały, duży...), a i tak pozostaje jeszcze kwestia hałasu z GB.

    Autor cytatu: VolwinW środku znajowały się pierścienie z gąbki. po co nie wiem...

    W teorii - wytłumić, w praktyce - stłumić, zmienić dźwięk.