• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Szukam informacji na temat kamuflaży używanych przez konkretne Specnazy. Szczególnie interesuje mnie Smog i Sokół/Flektar. Dzięki za wszelkie info.
  2. # 2
    Smog jest używany przez różne oddziały MWD i FSB (i nie tylko). O które specnazy Ci konkretnie chodzi?

    Autor cytatu: AleksjejSokół/Flektar.

    Masz na myśli Flecktarn-D czy Skola (czy coś innego, bo nie kojarzę)?
    •  
      Foox
    • 2009-03-02
    # 3
    Pewnie chodziło mu o to by podać jakiś Specnaz co się nosi w Smog lub Sokole.

    Autor cytatu: Kamil[div class=quote][span class=cite]Autor cytatu: Aleksjej[/span]Sokół/Flektar.[/div]
    Masz na myśli Flecktarn-D czy Skola (czy coś innego, bo nie kojarzę)?

    Pewnie chodzi o Sokola, widziałem parę razy jak na anglojęzycznych forach użwali nazwy Flectar.
  3. # 4
    A dokładnie jakie oddziały używają flory?

    (...)
  4. # 5
    Specnaz VDV... Chociażby (tak Google mówi :p)
    http://img381.imageshack.us/img381/9960/887517808ch2.jpg
  5. # 6
    Autor cytatu: ForestA dokładnie jakie oddziały używają flory?

    Flora to podstawowy mundur wojsk FR. Analogicznie możesz zapytać kto w Polsce nosi wz.93 ;)
  6. # 7
    Autor cytatu: FooxPewnie chodziło mu o to by podać jakiś Specnaz co się nosi w Smog lub Sokole.

    [div class=quote][span class=cite]Autor cytatu: Kamil[/span][div class=quote][span class=cite]Autor cytatu: Aleksjej[/span]Sokół/Flektar.[/div]
    Masz na myśli Flecktarn-D czy Skola (czy coś innego, bo nie kojarzę)?[/div]
    Pewnie chodzi o Sokola, widziałem parę razy jak na anglojęzycznych forach użwali nazwy Flectar.

    Tak, dokładnie o to mi chodziło. Na podstawie tego co znalazłem wnioskuję, że używają, ale nie widziałem by wszyscy byli z Smogach czy Sokolach.
  7. # 8
    Witam :)

    Jestem tu całkiem nowy ale nie chcąc tworzyć nowego tematu pisze tutaj :)

    Krótkie pytanie: czy kamuflaże Cyfrowa Flora oraz Toshka 4 są używane przez którąkolwiek jednostkę Specnazu ?

    pozdrawiam i prosze o odpowiedź :)
  8. # 9
    Ponieważ Cyfrowa Flora to obecnie nowy "oficjalny" wojskowy kamuflaż, to odpowiedź na to pytanie jest w sumie identyczna jak przy Florze, czyli:
    to podstawowy mundur wojsk FR. Analogicznie możesz zapytać kto w Polsce nosi wz.93 ;)
  9. # 10
    no dobrze :P skoro nasz GROM działa we wz93 to specnazy mogą w digital florze :P aczkolwiek póki co nie znalazłem zdjęcia wojaka specnazu w tym camo.... niewykluczone że źle szukałem albo jeszcze nie wszystko przejrzałem :)
    dzięki m/
  10. # 11
    Zalezy jakiego specnazu. Bo specnazow jest wiele kazdy rodzaj sil zbrojnych i wszelkich resortow silowych ma swoje.
    Nie jestem wyrocznia ale skoro cyfrowa flora jest wprowadzana jako standardowy kamuflaz sil zbrojnych FR i trafia najpierw do jednostek pierwszorzutowych to specnaz armii na pewno tez je ma.
    Ale i tak lans to inne kamuflaze :) tak ze gdybym robil stylizacje specnazu to cyfrowa flora nie byla by na mojej liscie.
  11. # 12
    no i właśnie doszliśmy do sedna mojego zapytania :P chodzi o delikatny lans na zlotach militarnych właśnie (jeśli uraziłem tym wszystkich prawdziwych koneserów rosyjskich militariów to przepraszam) :) Jako widz a nie uczestnik rekonstrukcji :) Jaki kamuflaż byłby najodpowiedniejszy i w miarę łatwo dostępny żeby bez popełnienia faux pas naszyć na nim naszywki specnazu (ogólne oznaczenia sił specjalnego przeznaczenia bez żadnej konkretyzacji) ???
  12. # 13
    Bez żadnego konkretu, to tak trudno. Bo to tak, jakbyś powiedział, że chcesz się przebrać za makaron - a my na to "ale jaki makaron? świderki? spagetti? a może jeszcze coś innego?" ;)
  13. # 14
    @kazik wygrałeś internet tym makaronem! :D

    Co do kamuflaży, to subiektywnie powiem, że zawsze SS-Lato było takim camo stricte kojarzonym u nas w środowisku ze specnazami wszelkiej maści. Osobiście wydaję mi się, że nowe cyfrowe kamuflaże będą lansiarskie, mam na myśli Rjab, Sumrak, czy Cyfra.
    A jeśli dopuszczasz też elementy zachodnie w stylizacji (czy rekonstrukcji, nie wiem do czego dążysz) to i Multicam będzie dobry.

    Oczywiście to wszystko ma charakter subiektywny, bo nie ma ustalonych kamuflaży dla różnych jednostek w FR.
  14. # 15
    @Kazik - specnaz to nie jakieś świderki, muszelki czy rurki! Wszystkie wzory byle al dente :D
  15. # 16
    podoba mi się to forum :P

    co do SS Lato to opcja wydaje sie być najbardziej słuszna :P tylko jest jedna kwestia... czy w barwach SS Lato dostępne są także normalne mundury polowe czy tylko maskałaty ?
  16. # 17
    Tylko gruby lansiarski szpej: gorki, maskałaty i dla mniej zasobnych spec-makaronów kzm'y.
  17. # 18
    Jeśli się dogadasz z SSO czy inną firmą szyjąca wojskowe graty, to może i da radę żeby wyczarowali Ci mundur, ale szczerze mówiąc to nigdy nie widziałem SS-Lata w innej formie niż maskałaty.
  18. # 19
    hmmm niestety na ten sezon fundusze mam mocno ograniczone ;/ więc raczej odpuszcze sobie stylizację specnaz i poprzestane na zwykłym rosyjskim wojaku w cyfrowej florze bo nie ukrywam że mi sie podoba to camo :) na partizana i partizana m jeszcze przyjdzie pora :)

    no chyba żebym jakims cudem nabył mundur np w camo Tigr...
  19. # 20
    Zdaje się że w tej chwili mój ukochany Tigr można nabyć jedynie poprzez zamówienie z Rosji.
    Może ze strony splav.ru wysłaliby towar do nas do Polski? :)
  20. # 21
    albo spróbować coś podziałać z naszym FRONTOWCEM....:)
  21. # 22
    @Kazik zrobiłeś mi dzień.

    Ad rem - chyba najbardziej adekwatnym dla wsiech specnazów będą wszystkie kamuflaże SSO. Czyli ss-lato, fleckatarn-d, skol, brzoza etc itd. Tego zdecydowanie najwięcej widać, chociaż coraz częściej są używane sprzęty mało znanych firm. Tak czy inaczej - inwestując w SPOSN raczej nie popełnisz żadnego faux pas.
  22. # 23
    Ja tobie bym polecił coś w kamo Sever lub jak kto woli Flectarn-D np maskałat WDW na dowód jak koszernie wygląda foto.

    ps. Kazik, Potfur tymi makaronami mnie rozwaliliście, szczególnie ,,spec-makarony' ' :)

    Załączniki:

    • 048a5edbbf5c80xl.jpg
  23. # 24
    Flectarn D mi sie przezajebiście podoba :) ale dowiedzialem się od pewnego specjalisty ze znanego tutaj wszystkim sklepu internetowego ze camo flectarn d jest "passe" w Rosji... co wy na to ?
  24. # 25
    To ty będziesz w tym biegał :)
  25. # 26
    Nie wiem co miałoby znaczyć że jest passe, skoro fleck-d jest używany.
  26. # 27
    Powiedziałbym, że zdjęcia tego nie potwierdzają, aczkolwiek może i tak jest. W każdym razie na pewno jest często i szeroko używany przez wszelakie specmakarony (:D).
  27. # 28
    Hmm- kolega pisał o naszywaniu naszywek, a w SS-lato i Flektarn-d chyba nie ma mundurów do obszyć... Jak dla mnie, to kamo Tigr będzie ok- łatwo skojarzyć a naszywki będą jak najbardziej na miejscu.
  28. # 29
    podobnie jak Czarny i pewnie wszyscy na tym forum powtierdzam - naszywki to na parade ale nie na rosyjski mundur polowy, a juz na pewno nie specnazu, a idac dalej na maskalat to juz zbrodnia :)
    Po pierwsze Rosjalnie nosza sie luzno. Wszelkie obcisle metroseksualne kroje od Dolce Gabbana to nie w Rosji.
    Niekoniecznie wszystko co jest luzne jest maskaltem. Jest luzne bo jest rosyjskie :)

    Jesli chodzi o styliacje, a nie chcesz placic kokosow, mozesz nabyc cos w beriozce/brzozie. To obok SS lato chyba najpopularniekszy kamuflaz kojarzacy sie z z Zsrr i Rosja.
  29. # 30
    Jeszcze jedno pytanie : czy Wozduszno-Diesantnyje Wojska a w śród nich np 45 samodzielny pułk rozpoznawczy gw. to także Specnaz ?