• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    No, nieźle ;)
    Jeszcze trochę i drugi mrówka :)
  2. # 2
    Kolekcja robi spore wrażenie .Do mnie przemawia bardziej te zdjęcia niż zdjęcia mrówki.U Żukowa jest wszystko z jednego okresu (Radziecka Interwencja w Afganistanie) a u Mrówki to wszystko jest porozrzucanie.W efekcie trzeba sporo się nakombinować bo mrówka ma miks od II wojny światowej do końca ZSRR.
    Tu jest wydaje mi się temat potraktowany dokładniej.Na każdej fotografii staranna kompozycja.Pozostaje życzyć więcej takich galerii.
  3. # 3
    No Wohan. Ładnie.
    Swoją drogą zobacz na oryginalne zdjęcie obok Żukowa. KLMK i saposzki. Nigdy ich nie używano.
    WDW nie VDV.
    Sapogi ze sznurowadłami ? Może po prostu buty wiązane, wysokie.
    Forum jest otwarte, jeśli masz jakieś uwagi co do ekwipunku, używanego przez Armię Radziecką, załóż temat i wypowiedz się. Sprawdź najpierw kilka razy źródło wiedzy.

    Tomek. Leniu. Na dwór byś wyszedł. Zdjęcie zrobił w plenerze.
    Jestem pod wrażeniem posiadanego sprzętu...tylko wyjdź czasem na dwór ;-)

    P.S.
    Fajny Hs-129. karton czy plastyk?
  4. # 4
    A jak nie masz dworu (boś nie z Krakowa) to choć na pole ;)
    @Woham - wiązane sapogi łatwiej zdobyć niż niewiązane, ponieważ weszły do użycia później, dlatego też niewiele ich było w Afganistanie
    @Tomku - masz jakąś ciężarówkę, żeby przytaszczyć tą kolekcję na zlot? ;)
  5. # 5
    who's woham? 1 post i nul. lubimy konstruktywna krytyke i zaraszamy na forum, ale besztanie tomka mi sie nie podoba :|
    pokaz jakies swoje fotki, przemyslenia etc. (w naszym temacie rzecz jasna).
  6. # 6
    Tak się składa kochani że dość dobrze znam Kilku statutów wojsk lądowych zarówno jakZSSR tak i RF. Jeżeli chodzi o Afganistan no cóż, po za kontyngentem w miastach nie trzymało sie zbyt srogo zasad noszenia umundurowania. Podziwiam Tomka za kolekcje. Bez dwóch zdań. Ale niech nie trzyma sie tego co jest na zdjęciach. Bo są inne warunki. Kim jestem? Niech to na razie nie będzie tematem do dyskusji.
  7. # 7
    Ja popieram trzymanie się zdjęć bo w końcu czego ma się trzymać.Genialne porównanie wyszły genialnie żeby nie domowe tło wyglądałyby jak z pola walki.
    Bo jak nie trzymać się tego co na zdjęciach to czego ???? Chodziło o to że każdy może porównać ze zdjęciami i docenić pracę jaką włożył kolega Żukow
    w kompletowanie sprzętu.Mało tego podzielił się z nami efektami swojej pracy.Dalszej części posta nie będę komentował bo dostanę ostrzeżenie za offtop.
    Ale proponuję założyć taki temat Kim Są Nowi Członkowie Forum.Temat z dziedziny kontrwywiadowczej :)
  8. # 8
    Chcesz się bawić w kontrwywiad? Ale propozycja jest ciekawa. Co proponujesz?
  9. # 9
    No cóż. Do grigorija: jakie żródła są pewniejsze?
  10. # 10
    a ja mam 3 sprawy:
    1 przeczyscic ten temat bo sie zrobil offtop - juz zrobilem
    2 kolego woham, bez obrazy ale twierdzenia wypada podeprzec dowodami, tomek chcial oddac to co zdjecie pokazuje - nie regulamin, zreszta z regulaminami roznie bywa ale swoja droga wiem ze np chlopaki w zossen i legnicy skakali w zwyklych sapogach i to od ludkow co tam byli
    3 kolego specnaz 2k9 - ten tekst powyzej to o co ci w nim chodzi? bo nie czaje ... co chcesz udowodnic
  11. # 11
    Źródła pewniejsze od słowa osoby, której wiarygodność jest nieznana?
    Był już wątek na forum skąd czerpać informacje, wystarczy poszukać. Po krótce: zdjęcia i relacje świadków - naturalnie nie są one w 100% pewne, jeśli nie zostaną potwierdzone przez innych świadków - tak jak w sądzie...
  12. # 12
    Odpowiedz na trzecią sprawę.Chodzi mi o to że wielu zarzucało ,że zbytnio opieram się na źródłach książkowo/zdjęciowych.Zauważyłem że kolega Żukow też opiera
    się na zdjęciach chodzi dokładnie o sprzęt jaki był w tamtym okresie wykorzystywany.Jedno ze zdjęć pochodzi bodajże z mojej ulubionej książki Specnaz w Afganistanie.Cieszę się że ktoś brał pod uwagę ten zestaw zdjęć.
  13. # 13
    Specnaz - jedno to podpierać się zdjęciami, drugie to przyjmować to co na zdjęciu jako rzecz ogólną.
    Zdjęcie nie jest z ksiażki, tylko w książce ono też występuje. :)
  14. # 14
    Najczesciej z potforem bije piane ale tu zgadzam sie w 100%.