• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Na WMASGu pojawił się news na temat prototypu RPK74 firmy CYMA, który będzie miał oznaczenie CM.052.

    zdjęcia oraz pełen tekst newsa na WMASGu
  2. # 2
    Aż mi się ciepło na duszy zrobiło i uśmiech zagościł na mej facjacie , gdy po chwili zastoju czynności życiowych przeczytałem tego "njusa" ;). Ciekawie prezentuje się atrapa zamka i suwadło zawiasem mówiąc.
  3. # 3
    tylko ta szyna, a fe, a tak ogolnie to fajny
  4. # 4
    Wysłałem maila z zapytaniem kiedy i za ile będą pierwsze RPK-74
    witam

    nowe dostawy w czerwcu i lipcu
    cena jeszcze nie znana

    pozdrawiam

    Hej kto Polak ! Do portfela ! ;)
  5. # 5
    Finalna wersja CM052 czyli RPK74 , co wy na to? RPKS74 jest w fazie testowania przeprojektowanego zawiasu na potrzeby repliki. A co cieszy najbardziej że dzięki pracy Polskiego teamu :) Reksiu powstaje na bazie części od ostrego...... a nie jest kopią kopi jakiejś tajwańskiej czy japońskiej produkcji.
  6. # 6
    A cóż można napisać, poza tym, że jest piękny? ;)
  7. # 7
    hmm, doczekasz się zapewne tylko pewnie to potrwa z jakiś rok...
  8. # 8
    No to czekamy na dostawę. :)
    I na części do kupna... Mam nadzieję, że suwadło będzie pasować do AKS-74 Boyi. ;)
  9. # 9
    Autor cytatu: baju123Jak widać chińczyki się rozwijają. Dwa lata temu nikt by nie pomyślał, że jedną z najlepiej odwzorowanych replik RPK-74 zrobi właśnie cyma... Ja czekam na SWD i myślę, że się doczekam- to widać.


    Ale przecież to nie Chińczycy zrobili te replikę. Oni tylko wdrażają do produkcji to co Polacy przygotowali. W dalszym ciągu tylko kopiują.
  10. # 10
    Autor cytatu: xxxFENCExxx
    Ale przecież to nie Chińczycy zrobili te replikę. Oni tylko wdrażają do produkcji to co Polacy przygotowali. W dalszym ciągu tylko kopiują.

    FENCE demonizujesz!
    Wiesz dobrze że w naszym kraju ta replika by nie powstała.... układ był od początku taki że polski team daje cały know-how a oni wdrażają to do produkcji. Jeśli następny projekt będzie miał taki sam efekt jak CM.052/RPK74 to tylko przyklasnąć mu.
  11. # 11
    No. I w końcu jest. Ładniutki.
  12. # 12
    Autor cytatu: Grygorij GermowMam nadzieję, że suwadło będzie pasować do AKS-74 Boyi. ;)

    Takie suwadło z tłokiem gazowym zrobił już VFC:
    http://www.gb-tech.com.tw/vfc_new_web/img/05_accessory/others/detail_accessory_others_akbolt_s.jpg
    Ja ściągnąłem z WGC.
  13. # 13
    Autor cytatu: baju123Jestem wręcz na bank pewien, że kolejna replika, jaką ten nasz polski team opracuje, to będzie SWD- o to aż się prosi.
    Kolejne będzie PK albo PKM, już nie pamiętam.

    edycja: Nie licząc oczywiście innych replik z rodziny RPK.
  14. # 14
    Jak w "Polsce nie powstała by" - jak właśnie Polsce - mówie o walce ze wzorem do kopiowania - sam załatwiałem części do RPKS-a.
    Chińczyk jak zwykle kopiuje tylko to co mu kazali skopiować.
    Nie ma w najblizszych planach żadnego SWD. Sa RPK-i, sa jakieś tam lokalne wariacje na temat AK, i tak jak Kazik pisze PK/PKM.
  15. # 15
    Konrad "Owca" - wiem. Ale mi chodzi o dostępność w Polsce. ;)
  16. # 16
    Czy ktos sie orientuje kiedy ten RPK 74 ma sie pojawic w sprzedazy ? bo nie ukrywam, ze czaje sie na niego :)
  17. # 17
    Koiec września - mniej wiecej.
  18. # 18
    No to zaczynam zbierac kasiorke na to cudo
  19. # 19
    Autor cytatu: xxxFENCExxxJak w "Polsce nie powstała by" - jak właśnie Polsce - mówie o walce ze wzorem do kopiowania - sam załatwiałem części do RPKS-a.


    Sprostowanie... chodziło mi że produkcja seryjna replik była/jest nie możliwa w Polsce, proszę nie pisz mi tylko o pewnej firmie z Gołdap bo to tylko przy domowy warsztacik.
    Wiem, wiem twoja odcięta dupa komory zamkowej wraz z zawiasem i kolbą z RPKS-a pojechała w daleka podróż :)
  20. # 20
    Proukcja jest możliwa, ale nieopłacalna. Warsztau nie bralem pod uwage. :)