• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 31
    Sprzęt rosyjski kosztuje tyle...ile może dać kupujący. Prawda jest taka, że wszystko zależy co, od kogo i gdzie.
    Bo nadal można coś kupić tanio. Sprzedać drogo itd.
    Nie narzekajmy, bo mogło by go nie być...a to byłoby gorsze.
    Są ludzie, których na to stać i na wiele innego. Ich sprawa. Jedni kupują oryginalne kalesony inni chińskie rajtuzy. Proste.
    A jeśli mówimy o airsofcie toż to przecież zabawa jest. Jak jest wygodnie jest dobrze.
  2. # 32
    Dokładnie, w końcu dla chcącego nic trudnego, a narzekanie jest bez sensu bo to nikmu nie pomoże w zdobyciu upragnionego sprzętu,
    a bazary tak jak napisałem w poprzednim poście wciąż są, kwestia chęci i wytrwałości...
  3. # 33
    Jarek ma rację. Wszystko zależy. Teraz mam ze swym kolegą z Rosji dobry kontakt( jest "кладовщиком" w jednosce) . Tak że zawsze mogę pomóc w ukomplektowanii. Szczególnie dla "Разведки".
  4. # 34
    Gdyby moja prababcia i babcia wiedziały, że ja się ruskim szpejem będę interesować... To teraz pewnie bym zasuwał w pełnym mundurze oficerskim - prababcia sprzątała w koszarach, a babcia miała kontakty z sołdatami. Nie ma to jak mieszkanie naprzeciwko jednostki w Brzegu Opolskim. :P
    Można tam dostać parę ciekawych rzeczy na bazarach. Taką np. gwiazdę od czapki za symboliczną złotówkę.
  5. # 35
    To czy Rosyjski/Radziecki sprzęt jest drogi zależy od podejścia kupującego. Dla jednego stówka za mundur to dużo bo i tak go wybrudzi i zniszczy. Dla mnie 100 za mundur który chcę mieć to okazja i śmieszne pieniądze. A wcale na pieniądzach nie śpię. Chciałem mieć upragnioną kamizelkę, wydałem 400zl i ani jednej złotówki nie żałuję, mimo tego iż kamizelka używka. A kumple ze strzelanek dziwią się jak można dać 400zl za kamizelkę ;]
    Szpej szpejowi nie równy. Allegrowy pattern83 kosztuje 60zl, reactor około 100zł, zużyty ruski stanik 150zl.
    Moim zdaniem trochę temat-studnia, regularnie jestem na giełdach i targach staroci, są tam ludzie którzy za guziki do munduru potrafią dać 200zl, za cukierniczkę 300zl za pordzewiałą szablę 1500zl.
    Osobiście nie chciałbym, żeby Rosyjski sprzęt był tak popularny jak choćby US.
  6. # 36
    To ja chciałem zauważyć że ceny szpeju wszelakiego poszły w górę.I to tyczy się także szpeju rosyjskiego.Kolega Uber pisze o kamizelkach Pattern 83.
    Otóż kamizelki te poszły już w górę i kosztują różnie ale bliżej 100 zł polecam odwiedzić Allegro.Mówię o sklepach na Allegro bo można wychaczyć taniej ale od osoby prywatnej.Oto przykładowy link kamizelka pattern 83 http://www.allegro.pl/item646966054_pattern_83_najlepsza_kamizelka_taktyczna_woodland.html
    Lepiej wydać więcej na kamizelkę za jednym razem niż kupować kilka bo tamta nie wytrzymała trudów.Jeśli chodzi o rosyjskie kamizelki to nie są to jakieś super wielkie koszty w końcu nie kupuje się jej np. co miesiąc.Więc raz dobrze wydane pieniądze są dobrą lokatą.A dobra kamizelka niestety kosztuje około 400 zł i nie ważne czy z miwo czy rosyjska ,za jakość i dobre materiały trzeba tyle dać.
  7. # 37
    "Sprzęt rosyjski kosztuje tyle...ile może dać kupujący...." Dokładnie Yakarov wystarczy tylko poszukać. :-P
  8. # 38
    Jeśli mogę się wypowiedzieć na ten temat, to sprzęt rosyjski nie jest jakoś strasznie drogi , jeśli porównamy go z nowym i kontraktowym szpejem z USA. Przykładowo zestaw BDU firmy Proper kosztuje 320 zł . Kolega dał za kompletną kamizelkę IBA 500 zł . Ja noszę komplet Spławu za 240 zł i łazitczika za 350 zł . Więc nie jest tak drogo :) .
    •  
      ADi
    • 2009-07-04 *
    # 39
    Kompletną IBA? Czyli pewnie z wkładami. No to się nie dziw ,że drożej niż Łazitczik. Płyta SK4 do niemieckiej kamizelki Mehler Vario System ("Mehler") kosztuję prawie tyle co Łazitczik (100 Ojro).
    Samo FLC na IBA kosztuję bodajże 180zł.
    A tu kamizelka:
    Kamizelka

    "Sprzęt rosyjski kosztuje tyle...ile może dać kupujący...." - co racja to racja. Właśnie kupiłem KLMK roz.2 za 45zł ;)
    A ma bodajże tylko jedną dziurę.
  9. # 40
    ee panowie teraz zacznie sie licytacja czy jak ;)