• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Przeglądałem wątek dotyczący SUMRAKa http://rusmil.net/forum/discussion/1382/sumrak-sposn/#Item_0 i znalazłem tam porównania do niemieckich bluz z okresu DWS. Oczywiście obejrzałem linki i pomyślałem sobie że fajnie byłoby mieć taką bluzę. Osobiście uważam że dobór kolorów, oraz ich zestawienie nie ma sobie równych. Szkoda tylko że ceny są co najmniej zaporowe.....Pomyślałem więc żeby może skombinować sam materiał i wykorzystać zdolności znajomego krawca. I właśnie w tej sprawie zwracam się do Was, drodzy Towarzysze: czy spotkaliście się z możliwością zakupu surowych materiałów w maskowaniu EICHENLAUB lub PLATANENTARN? Jeżeli tak, to poproszę o jakieś namiary.
  2. # 2
    Ceny takich bluz są wysokie ze względu na wierność i zgodność z oryginałem.Tak jak wszystkie rzeczy do rekonstrukcji są drogie.Te bluzy ze Sturm MIl-Tec są tańsze
    ale to nic specjalnego.Osobiście zamiast szyć samemu albo na zamówienie wolał bym kupić coś z oferty Sposnu.Wątpię żeby komuś udało się uszyć coś lepszego mam na myśli jakąś firmę nie wspominając już o osobie prywatnej.Ciężko będzie dostać dobry materiał po niskiej cenie i to jeszcze w kamuflażu Waffen SS.A np. Partizan
    ze Sposnu jest w kamuflażu Summer SS.Uszyty jest genialne użyto dobrego materiału.Sposn wyposażył swoje bluzy maskujące w kaptury i kilka nowoczesnych rozwiązań wiec myślę że bez sensu jest kupować albo robić bluzę maskującą bo zgodna z oryginałem będzie bez kaptura a to moim zdaniem wada.

    http://www.allegro.pl/item650065837_bluza_kamuflazowa_waffen_ss_platanentarn_xxl.html

    A zamiast kupować taką drogą bluze do rekonstrukcji to już masz i Partizana i Surmaka więc na moje w ogóle się nie opłaca.Obydwa maskałaty są jakby spokrewnione z buzami maskującymi Waffen SS.Ale wprowadzono w nich poprawki i dodano spodnie co powoduje jeszcze lepszy efekt maskujący.Także wydaje mi się że zamiast siedzieć i myśleć jak to zrobić lepiej złożyć gdzieś zamówienie na Partizana albo Surmaka ze SPOSNU.
  3. # 3
    chimerę masz w kolorach mniej więcej jak eichenlaubtarnmuster:)
  4. # 4
    Wątpię żeby komuś udało się uszyć coś lepszego mam na myśli jakąś firmę nie wspominając już o osobie prywatnej.

    Oj i tu się grubo mylisz. Bardzo grubo. Znam przynajmniej 4 osoby (z moich znajomych), które potrafią uszyć w domu plecaki, kurtki spodnie i co tylko chcesz - przy czym jakość jest o wiele lepsza niż markowych producentów.

    Kolega robottelepat pytał gdzie można dostać materiał. To, jak się coś nosi, skąd pochodzi, z czego jest uszyte - mamy na tym forum.

    @ robottelepat poszukaj w zachodnich sklepach. Z tego co pamiętam, ktoś w Anglii kiedyś robił. Jak znajdę dam znać.
    @ SPECNAZ 2K9 - używasz przecinka ?
  5. # 5
    Słyszałem na przykład że snajperzy robią sobie stroje.Ale samoróbek plecaków albo mundurów nie widziałem.Kidyś na allegro była bluza maskująca
    uszyta ze spadochronu (LWP).Kupno i sprowadzenie materiału może wyjść drożej niż kupno np. Partizana (sposn).Nawet jeśli się uda odwzorować idealnie taką bluzę ze wszystkimi szczegółami i tak dalej.To pozostaje kwestia taka że cofamy się ewolucji.No chyba że ktoś nastawia się na rekonstrukcje.Bo moim zdaniem np. bluza od partizana ma lepsze rozwiązania niż jej niemiecka poprzedniczka.Ta niemiecka miała spełniać inne wymagania.Nie mam sensu powielać sprzętu z drugiej wojny
    bo mamy już rozwiązania nowsze i praktyczniejsze.Pozostaje poczekać może sposn albo spław zrobi maskałat w kamuflażu Echenlaub/Platanentarn.Swoją drogą nie jest to takie nieprawdopodobne bo mamy już na rynku Chimerę.

    http://www.partyzant.pl/ - Na razie jest zmiana serwera ,ale na tej stronce jest dużo wzorów i modeli bluz maskujących Waffen SS.
  6. # 6
    Przeczytaj ze zrozumieniem co napisałem.
    Ty: Wątpię żeby komuś udało się uszyć coś lepszego mam na myśli jakąś firmę nie wspominając już o osobie prywatnej.


    Ja: Oj i tu się grubo mylisz. Bardzo grubo. Znam przynajmniej 4 osoby (z moich znajomych), które potrafią uszyć w domu plecaki, kurtki spodnie i co tylko chcesz - przy czym jakość jest o wiele lepsza niż markowych producentów.

    Czy ja pisze o wyrobach wojskowych? Jak snajper chce to może i sobie z podpasek wdzianko uszyć. A jak ktoś pracuje dla Campusa to nie może sobie w domu uszyć?
    A o Currahee czy Orkan słyszał?

    raz jeszcze:
    To, jak się coś nosi, skąd pochodzi, z czego jest uszyte - mamy na tym forum.


    Edytka:
    I tak powstają "odbiegi ot tematu" ....
  7. # 7
    oj tu popre bezwzglednie yakarova - skoro pewni znajomi w "brygadzie" szyja kamizelki sobie ktore jakoscia przerastaja produty pr0 firm - kwestia dostepu do odpowiednich maszyn

    ze nie wspomne o takiej np mojej zonie ktora jako projektant odziezy duzo szyje sama, ona by mogla tutaj sie wypowiedziec jak sa poszyte ciuchy pro firm i skad pochodza , jak ktos chce to moze naaprawde wiele w domu zdzialac i zapewniam was ze jakosc bedzie lepsza niz firm (zakladam z wie co robi, stara sie i ma sprzet {a nie maszyne po babci z lat komuny ktora jest odrzutem z produkcji akmsow czyli lucznik})
  8. # 8
    Specnaz 2K9 - zajrzyj na http://kamizelki.prv.pl/ tam jest masa "amatorskich" krawców, którzy tworzą rzeczy na naprawdę wysokim poziomie. Z imienia (ale niekoniecznie z tej strony) mogę wymienić chociażby dwie osoby Kthulhu (z Wrocławia) oraz Super (z Częstochowy). U tego drugiego nawet swego czasu coś zamawiałem i byłem bardzo zadowolony z jakości. A sam kiedyś kupiłem komplet w kamuflażu Fińskim, który myślałem, że jest produktem SPOSNu, a okazał się "customem" jakiegoś krawca (i wyszedł w serii mniej więcej 4 sztuk).

    Oczywiście kopiowanie wzoru bluzy z 2WŚ nie jest najlepszym pomysłem, ale wątpię by ewentualny wykonawca nie zasugerował wprowadzenia co najmniej paru usprawnień do kroju.
  9. # 9
    Dzięki za wypowiedzi.

    Temat umieściłem w dziale Hajdpark nie bez powodu.
    Chodzi mi konkretnie o materiał w malowaniach używanych przez SS w czasie DWS. Krój, sposób szycia itp to są sprawy nieistotne z mojego punktu widzenia. Nie mam zamiaru niczego odtwarzać.
    PS: Moim zdaniem Rosjanie obrali ciekawy kierunek w rozwoju maskowania swoich mundurów, zarówno chodzi jeżeli chodzi o malowanie jak i sposób stosowania (maskałaty). Daleki byłbym jednak od nazwania malowania Partizana dokładną kopią Eichenlaub. Stąd moja prośba o namiary na malowania w stylu "późny Heinrich H."...Ale to już temat na inna dyskusje....
  10. # 10
    No dokładnie wzór będzie się różnił ale na ile nie jestem w stanie powiedzieć.Musiał by ktoś porównać dobrą replikę z Partizanem Sposnu.Różnice będą na bank ponieważ kiedyś inaczej barwiono materiał.Bluzy produkowano z innego materiału niż współcześnie dlatego repliki są takie drogie.Zresztą dla Waffen SS produkowano tylko bluzy maskujące mundur wszedł pod koniec wojny i był to wzór oszczędnościowy (wz.43).Wydaje mi się że taki materiał z oryginalnym nadrukiem będzie ciężko dostać no i może sporo kosztować.No bo jeśli to ma być dobry solidny materiał z dobrym wyraźnym nadrukiem kamuflażu ,to już mogą wyjść poważne pieniądze.
  11. # 11
    http://www.allegro.pl/item658013343_bluza_kamuflazowa_waffen_ss_eichenlaub_b_iii.html#gallery -te mają jeszcze znośne ceny.I wydaje mi się że są dosyć dobrze
    zrobione.Wyglądają solidne a przecież nie muszą być w 100% zgodne z epoką.
  12. # 12
    @SPECNAZ 2K9 Z tego co pamiętam to jest replika Mil-teka, nie jestem w 100% pewien. Nie mniej jednak, jeśli mam racje to ta firma ma niewiele wspólnego z słowami "dobrze wykonane".
  13. # 13
    Mi za to wydaje się że to nie mil-tec.Ale nie znam się tak na rzeczach z II wojny.Musiał by się wypowiedzieć ktoś kto w tym siedzi.Dlatego uważam że najrozsądniejszym wyjściem z tej sytuacji jest zakup Partizana w kamuflażu SS-summer (sposn).Ponieważ produkt jest sprawdzony słynie ze swojej jakości jest przewiewny więc fajnie się w nim chodzi latem.Dopracowany i na pewno jeśli ktoś kupi nie będzie żałował.na temat replik bluz maskujących SS nie będę się wypowiadał bo nigdy czegoś takiego nie miałem i nie wiem która firma jest dobra a która nie.Ciężko cokolwiek doradzić.