• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Ot znaleziona na... n-k:
    http://photos.nasza-klasa.pl/2690767/20/other/std/e3d43381c7.jpeg
  2. # 2
    O!

    Mini beryl sugeruje, że to członek ŻW.
  3. # 3
    Może dostał od tubylców ;)
  4. # 4
    Kazik, niestety nie sugeruje. Mini-B. są też na wyposażeniu ekip wozów bojowych Rosomak
  5. # 5
    A to przepraszam.
  6. # 6
    Na pewno nie nosi tego, bo dobrze maskuje :)
  7. # 7
    @ SamboR albo kupił na targu :-D
  8. # 8
    Nie dorabiajmy teorii;p porostu mu ciepło to ubrał najlepsza opcje na upał KLMK rulez
  9. # 9
    Chyba mu profil usunęli - ciekawe czy to przez ten wątek? ;)
  10. # 10
    bo promowal zla strone swiata, pewno go wydalili za totalitarystyczne sklonnosci :)
  11. # 11
    Po prostu dla Afgańskiego snajpera...
    • ejs
    • 2009-07-12 *
    # 12
    Jest pewna książka/album o WP którą można obejrzeć m. in. w empikach. Znalazłem w niej zdjęcie ( nie pomnę z którego roku ) żołnierzy desantujących się z BWPa, z których każdy na grzbiecie nosi KLMK. Sam się lekko zdziwiłem, ale w końcu to profesjonaliści a albumu chyba też dyletant nie składał. Ktoś wie coś więcej o użyciu KLMK w WP?
  12. # 13
    Nie dziwił bym się z faktu używania KLMK w Wojsku Polskim.Nie od dziś wiadomo ,że w WP wielu rzeczy brakuje/brakowało.Wiem bo mieszkam na dzielnicy wojskowej ,że tak się wyrażę.Na porządku dziennym jest zastępowanie kontraktowego sprzętu kupionym indywidualnie.Przytoczę przykład Miwo Military i kamizelek i mundurów które kupują żołnierze WP ponieważ są o wiele lepsze jakościowo.Temat obuwia często wojsko wykorzystuje amerykańskie albo jakieś zachodnie.
    U nas w artylerii jak nie było w WP goretexu to noszono holenderskie, brytyjskie itp. Także album jest fachowy i pokazuje wojsko na co dzień a nie to z parad we Warszawie.Podczas ćwiczeń używa się już co najwygodniejsze i najlepsze.Więcej informacji i zdjęć można znaleźć tu: http://www.wojsko-polskie.pl/ (galerie itp.)
  13. # 14
    Motywy noszenia KLMK mogą być różne. KLMK jest prawdopodobnie dość łatwo dostępne i wojak sobie kupił. Może fotkę trzasnęli dla lansu:)
    Swoją drogą wiem z pierwszej ręki, że w zwiad WP w byłej Jugosławi cząsto używał KZSów (oczywiście nie regulaminowo), w które zaopatrywali się na tych samych bazarach co serbowie. Zalet KZSa nie ma co tu omawiać, dodać warto tylko, że skoro używali tego samego co przeciwnicy mogło to wprowadzać małą konfuzję w momencie wykrycia (każdy kto bawi się w ASG wiele razy się zastanawiał czy nie celuje do kolegi z drużyny, szczególnie jeśli nie ma podziału wg mundurów).
    SPECNAZ - chyba w każdej armii w tej chwili żołnierze się doposażają na własną rękę (może u nas więcej, a gdzie indziej trochę mniej, ale to nie jakiś wyjątek):)
  14. # 15
    No ale w innych armiach to nie jest wymuszone.A u nas po prostu kontraktowy sprzęt jest niskiej jakości.W armii amerykańskiej czy niemieckiej albo brytyjskiej jest inaczej.Wiadomo żołnierze dokupują sobie różne rzeczy ale w zachodnich armiach NATO mają sprzęt kontraktowy wysokiej jakości a dokupują różne gadżety.

    EDIT:Racja z Francją ale ogólnie zawsze lepszy niż nasz przynajmniej tak gadają w naszym wojsku.
  15. # 16
    Francja ma ponoć bardzo marny sprzęt (jeśli chodzi o umundurowanie i oporządzenie z lat 90tych), więc nie patrzyłbym na zachód z tak bezkrytycznym zachwytem...

    Pewnie przykładów lipy znajdzie się więcej.
  16. # 17
    Autor cytatu: ejsJest pewna książka/album o WP którą można obejrzeć m. in. w empikach. Znalazłem w niej zdjęcie ( nie pomnę z którego roku ) żołnierzy desantujących się z BWPa, z których każdy na grzbiecie nosi KLMK. Sam się lekko zdziwiłem, ale w końcu to profesjonaliści a albumu chyba też dyletant nie składał. Ktoś wie coś więcej o użyciu KLMK w WP?


    A może to koledzy rosjanie wyskakiwali z polskiego BWP gdzie wpadli na papieroska do polskich kolegów i nakrył ich dowódca? :-)
    A może to koledzy rosjanie na międzynarodowych ćwiczeniach Tarcza-ileśtam współpracują z polską załogą BWP? :-)
    A może to zdjęcie z jakiejś rekonstrukcji znalezione w necie i wklejone bez analizy i konsultacji? :-)
  17. # 18
    A skąd rekonstruktorzy wzieli by takie góry i replike mini Beryla?

    A tak w ogóle.... to ma i nosi sobie. Skąd tyle emocji? Na misjach jest spora dowolność w ubiorze - to sobie założył co ma i chciał.
  18. # 19
    Autor cytatu: xxxFENCExxxA skąd rekonstruktorzy wzieli by takie góry i replike mini Beryla?


    Fototapeta ??? :-)