• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Stopniowo w swojej kolekcji wymieniam sprzęt i wszystkie inne gadżety na lepsze lub bardziej właściwe. Przyszła kolej na weryfikację uzbrojenia. W kolekcji mam między innymi 3 kompletnie wyposażone manekiny na Afganistan rok 1987 (mundury typu afganka itp). Do tej pory miały one asg AK-47, AKM i AKMS wszystkie 7,62mm (Cyma i CG) z metalowymi magazynkami WP. Jeżeli nie są one "koszerne" do tego okresu to chciał bym jak najbardziej dopasować sie do radzieckich realiów z 1987r i w związku z tym potrzebuję informacji jaki model AK wybrać (AKM, AK-74, AK-74M czy inny), cały czarny czy z drewnianymi elementami, magazynki metalowe czy ebonitowe, z kolbą składaną do dołu czy na bok, 5,45 czy 7,62 mm, jakiej firmy i gdzie kupić właściwe asg AK by było po najniższej cenie (najniższej bo w razie czego muszę kupić 3 sztuki) tak żeby miały sensowny (realistyczny) wygląd, jeżeli magazynki ebonitowe to gdzie takie kupić (oryginalne magazynki do ładownic aby włożyć do nich atrapy naboi) po sensownej cenie gdyż potrzebuję ich wtedy jeszcze 12 sztuk - poza tymi co w AK - do wypełnienia ładownic i kamizelek). W razie wymiany AK na inny model również chciał bym wiedzieć gdzie kupić do niego autentyczne bagnety po niewygórowanej cenie. Poza tym szukam 10 sztuk atrap granatek RGD-5 (ja mam aktualnie 12 szt. F-1). Kiedyś ktoś z forum robił RGD-5 (nawet był cały wątek na ten temat ale nie mogę go teraz znaleźć). Na Allegro są RGD ale bez żadnych napisów a chciał bym takie z radzieckimi napisami :-) Proszę sie nie smiać z moich pytań - mam wyrobioną swoją opinię co gdzie i jak ale chciał bym ją skonfrontować z bardziej doświadczonymi fachowcami aby nie strzelić gafy lub nie przepłacić :-) Możliwa ewentualna wymiana sprzętu z ewentualną dopłatą którejś ze stron. Z góry dzięki za pomoc.
  2. # 2
    Co:
    Jednej kukle daj AKS74+GP25, drugiej AKS74 a trzeciej AKS74U, AKMS lub AKS74 ze śliwkowymi okładzinami.
    Do 74 magazynki bakelitowe lub śliwkowe.

    Gdzie co zdobyć:
    74 - osobiście to poleciłbym repliki Boyi
    magazynki bakelitowe - czasy za rozsądną cenę już minęły :)
  3. # 3
    Do wypelniania ladownic mozna uzyc magazynkow produkcji DDR (tez 5.45). Ale nawet wtedy liczac, ze:
    W sumie ma byc 12 magazynkow, z czego 3 wsadzone w broni (czyli rosyjskie) i 9 DDRow, to daje nam to kwote w granicach:
    3x100+9x50 = 750zl za same magazynki... (ceny orientacyjne)
  4. # 4
    jak to dobrze ze ja za dawnych czasow kupilem wystarczajacy zapas bakielitow ;)
  5. # 5
    snail - nie chwal się, bo cię napadniemy i zostawimy airsoftowe skorupy! :D
  6. # 6
    hehe, dlatego nie pokazalem wam gdzie stacjonuje ;) ale koniec z offtopem
  7. # 7
    A czy gdybym powymieniał tylko same AK-47 na AKM-y i zostawił metalowe magazynki to byl by duży nietakt? Czy w 1987r AKM-ów już wogóle nie było? Ja do 1989 miałem jeszcze na stanie AKMS-a - tyle że w polskiej armii :-) Jak zwykle chodzi o kasę :-) Zamiast 6-ciu zostało by mi wymienić tylko 5 kbk, 3 bagnety zamiast 6 i 0 magazynków zamiast 18 że o kulkach do magów nie wspomnę :-)
  8. # 8
    Jeszcze dało by radę - AKM'y to nawet dziś znajdziesz na zdjęciach, choć są ... 'wyjątkami potwierdzającymi regułę'.
  9. # 9
    Autor cytatu: MW-750 Czy w 1987r AKM-ów już wogóle nie było?


    W jednej z piosenek z tamtych lat były:

    "Пришел приказ - и по приказу мы встаем,
    Взяв АКМ садимся ночью в самолет.
    В тот ранний час, когда земля вокруг спала
    В Афганистан приказом воля занесла."

    Więc chyba były ;-)

    Pozdrawiam.
  10. # 10
    @Wołk, tak offtopowo - ale kolegi to juz tu dlugo nie widzialem ;)
  11. # 11
    Autor cytatu: xsnailx@Wołk, tak offtopowo - ale kolegi to juz tu dlugo nie widzialem ;)


    Zaglądać to zaglądałem, ale jakoś nie pisałem :-) Zatem witam ponownie :-)
  12. # 12
    W niedawno załączonym zdjeciu do tematu o kamuflażach zauważyłem takie zdjęcie: http://news.kremlin.ru/media/events/photos/big/41d2b37eb76f121758d8.jpg Czy nie jest to AKMS z tłumikiem? Jeżeli tak - to znaczy że jest wykorzystywany do chwili obecnej?
  13. # 13
    Bywa, ale nie jako reguła. (edycja: zależy przez kogo, zależy gdzie, zależy w jakim celu)

    I nie mam pojęcia czemu zadałeś to pytanie akurat w tym temacie.
  14. # 14
    Bo to mój temat a pytanie wynika z 7 postu i rzeczowej odpowiedzi na nie nie dostałem :-)
  15. # 15
    W Afganie używano AKMów, ale nie jako standard (też w zależności kto, gdzie, kiedy). Podstawą był AKS-74.
  16. # 16
    Czyli gdyby moja drużyna kilkuosobowa przyszła wyposażona w AKM-y i AKMS-y to mogła by dolączyć do Razwiedki na jakimś pokazie czy zlocie czy musieli byśmy tworzyć osobny oddział ? ;-)
  17. # 17
    A to już zależy od reszty wyposażenia :)
  18. # 18
    Autor cytatu: MW-750Czyli gdyby moja drużyna kilkuosobowa przyszła wyposażona w AKM-y i AKMS-y to mogła by dolączyć do Razwiedki na jakimś pokazie czy zlocie czy musieli byśmy tworzyć osobny oddział ? ;-)


    To jest sprawa bardzo skomplikowana. Gdzie wyposażenie nie ma aż takiego znaczenia.
  19. # 19
    1. Na początek zaczęłem wymieniać magazynki i bagnety na brązowe i w związku z tym nasuwa mi się pytanie - w jakim celu ruskie zmienili te rzeczy z metalowych czarnych na plastikowe brązowe? Nowy bagnet nie jest wcale lżejszy, jest mniej poręczny i jego kolor rzuca się z daleka w oczy. To samo dotyczy magazynków gdzie brązowy od metalowego czarnego wcale nie jest ani mniejszy ani lżejszy, mieści tyle samo nabojów a jest bardziej rzucający się w oczy i chyba bardziej podatny na temperatury czy ogień. To pytanie tak z ciekawości co o tym sądzicie.

    2. Wkrótce zacznę też wymianę karabinków i mam pytanie - od kiedy zaczęto stosować kolby:
    - plastikowa czarna stała
    - plastikowa czarna składana na bok
    To pytanie jest natomiast istotne gdyz nie wiem na jaką replikę karabinka się szarpnąć a takie są dostępne na rynku. Wiadomo że dwa karabinki będę miał z metalową kolbą składana na bok a trzeci jest mi potrzebny z kolbą stałą (do oryginalnych uchwytów w motocyklu). A może powinienem kupić z kolbą plastikową i wymienić na drewnianą? Jeżeli tak to gdzie taką kolbę zdobyć? A przy okazji - od kiedy weszły na stan karaninki AK-74M ? Pytam gdyz można kupić karabinki AK-74 i 74M. Jakie poważniejsze zmiany są miedzy nimi? Chodzi mi o jak najlepsze dopasowanie się na rok 1987.
  20. # 20
    '87 rok?
    Tylko AK-74, kolor wszystkich chwytów, itd. - śliwkowy. Ewentualnie jeszcze sklejka.
    Do kupna chyba najlepsze (ale i też jedne z najdroższych chinoli) CM.048 i RK-02 (+malowanie chwytów)/RK-03.
  21. # 21
    Autor cytatu: MW-750w jakim celu ruskie zmienili te rzeczy z metalowych czarnych na plastikowe brązowe?

    Prawdopodobnie dlatego, że bakelit jest znacznie tańszy.
    Autor cytatu: MW-750Chodzi mi o jak najlepsze dopasowanie się na rok 1987.

    Jak na rok 1987 to kolba pełna drewniana lub ramowa składana. Ewentualnie plastikowa śliwkowa, ale tej raczej nie znajdziesz, no i występowała rzadko. Czarne plastiki wprowadzono później.
    O różnicach między AK74M a starszymi modelami jest nawet osobny temat, przejrzyj forum.
  22. # 22
    Bakelit jest cholernie tani, ma też kilka innych zalet (ale i wad) - najdroższa jest forma w której robi się elementy bakelitowe - reszta tania.
  23. # 23
    Magazynki brązowe gładkie były przed karbowanymi (śliwkowymi) czy na odwrót?
  24. # 24
    Najprościej - tutaj kolega znajdzie odpowiedzi na wszystkie jego pytania, wszystko ładnie opisane:
    http://tantal.kalashnikov.guns.ru/variants.html

    :)

    Magazynki brązowe gładkie były przed karbowanymi (śliwkowymi) czy na odwrót?

    Tak, jeśli przez brązowe gładkie masz na myśli pomarańczowe bakelity.
  25. # 25
    Autor cytatu: Kamil
    [div class=quote]Magazynki brązowe gładkie były przed karbowanymi (śliwkowymi) czy na odwrót?[/div]
    Tak, jeśli przez brązowe gładkie masz na myśli pomarańczowe bakelity.


    albo jak to newbie mowia "drewniane" x)
  26. # 26
    Wymiana prawie na ukończeniu. Część broni, magazynków i bagnetów już jest wymieniona na właściwe. Teraz zostaje tylko wyposażenie w drobiazgi i mam pytanie- jakie pasy nośne powinny mieć AK-74 i AK-74U? Opcji jest dużo: skórzane, parciane, nylonowe, jedno lub dwupunktowe, szare, zielone jasne, zielone ciemne, szerokie, wąskie, grube, cienkie, na karabińczyki, sprzączki itp itd Mile widziane foto właściwego egzemplarza na wzór.
  27. # 27
    Zwykłe radzieckie pasy nośne parciane. Takie jak tu: http://rusmil.net/forum/discussion/1751/s-chicom-ak-zawieszenia-ak-czeci-akm-boyi-rk10s/#Item_8
    Do AKS-74U było trochę inne. Węższy pas i trochę inna konstrukcja. Co nie znaczy, że zwykłe szerokie od większości innych AK nie mogą być.
  28. # 28
    Podczas wymiany wyposażenia w mojej kolekcji nasunęły mi sie kolejne pytania których nie widzialem w innych tematach:
    1. w jakich latach używano KLMK a jakich KZS? Czy w 1987r były juz KZS-y?
    2. kto używał parcianych (coś jak pas do noszenia Kałacha) pasów glównych z srebrną klamrą cynkowaną na matowo i w jakich latach?
    3. jak wygladały niezbędniki (sztućce wojskowe do jedzenia) radzieckie z okresu Afganistanu?
    4. nadal nie uzyskałem odpowiedzi czy praporszczik miał koalicyjkę do pasa jak oficer czy szelki jak szeregowy?

    W końcu nauczyłem sie dodawac fotki i w załączeniu fotka części mojej kolekcji :-)
    http://picasaweb.google.pl/lh/photo/5u2tzB8wpIr1k3mB0kBz1w?feat=directlink
    Trochę za mocno niektórzy obwieszeni ale chciałem wyeksponować jak najwięcej gadżetów.
  29. # 29
    Ad1. Jeśli chodzi o o Afgan, to używano i jednych i drugich przez cały okres wojny. KLMK to produkcja bodajże z lat 60-tych, KZS - 60/70-te (jakoś tak, dokładnie nie pamiętam).

    Co do fotek - ładna kolekcja, ale niepotrzebnie obszywałeś mundury.
  30. # 30
    Przyznam, że strasznie mnie irytują tematy "od wszystkiego", bo później użytkownicy nie mogą znaleźć na dany temat informacji i robi się 10 tyś. tematów "o wszystkim". Zadawaj pytania w odpowiednich miejscach.

    1. Temat o KZSie lub KLMK (nawet nie chce mi się szukać).
    2. O pasach do "oporządzenia" nie ma tematu, więc najwyraźniej trzeba taki założyć...
    3. Zapytaj tutaj:
    http://rusmil.net/forum/discussion/611/zolnierska-micha-manierkomenazka-wdw-i-inne/#Item_12
    4. Najwyraźniej nikt nie zna odpowiedzi. Lub pytanie jest niewystarczająco precyzyjne (w warunkach bojowych? w koszarach?).

    Ten temat zamykam bo już niewiele ma wspólnego z "wymianą broni", czy chociażby "replikami".