• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam,
    Mam kilka pytań co do munduru VSR. Czy jest on stosowany współcześnie jako regulaminowy dla danych jednostek? Jakiś czas temu widziałem na youtube filmik prezentujący start jakiejś Rosyjskiej rakiety dalekiego zasięgu, cała załoga była wyposażona w ten właśnie mundur, w wersji zimowej- więc czy VSR jest regulaminowo stosowany przez "wojska rakietowe"? Jeśli nie jest on obecnie regulaminowo w zastosowaniu, to w jakich jednostkach jest obecnie najczęściej spotykany? Dla jakich oddziałów był on przeznaczony w byłym ZSRR?
    to by było na tyle, proszę o odpowiedzi :)
    +- często na tym forum i VSR i ttsko są nazywane "Dubokiem"- w końcu dla jakiego munduru jest stosowana nazwa 'Dubok"?
  2. # 2
    VSR to kamuflaż ogólnowojskowy, nie jest dedykowany dla jakiejś konkretnej jednostki. Fakt, że wojska rakietowe używały zimówek w VSRze oznacza mniej więcej tyle, że jeszcze im jakieś zostały w magazynach od czasów sojuza (kiedy to VSR był "etatowym" kamuflażem dla całych SZ).

    Autor cytatu: baju123+- często na tym forum i VSR i ttsko są nazywane "Dubokiem"- w końcu dla jakiego munduru jest stosowana nazwa 'Dubok"?
    Dla obu. Przynajmniej wg kamouflage.net (tak, wiem, marne źródło)
  3. # 3
    Pierwszy z prawej (fakt, tylko bluza). Rodzynek,ale jest.
    /lh/photo/vEA7AOm6F00nyKPSPh_M1A?feat=embedwebsite

    OSN Rosicz
  4. # 4
    Hm, sory za offa, faktycznie rodzynek 7.62, ramowa kolba, brak skośnej nakrętki, okładki raczej gotowane drewno? Ok, zdjęcia ze wschodu nigdy nie przestaną mnie dziwić.
  5. # 5
    Ramowa?-drewniana, na tym zdjęciu lepiej widać :)
    /lh/photo/rtot5aXik7BAK-us1pF-aA?feat=embedwebsite
  6. # 6
    Faktycznie, kwas z mojej strony, a światło padało tak, że prawie dałbym sobie za to palec uciąć :)