• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam!
    Jest to mój pierwszy post. Od roku posiadam replikę AKS-74N (rk-02). Jest to moja pierwsza replika. Teraz do rzeczy:
    Wymieniam kolbę na stałą bo ta składana na dłuższą metę jest nudna. Kolba jest drewniana jak w AKM tyle że zostały dorobione "wręgi" oraz została pomalowana na czarno żeby jakoś to wyglądało. Aby ją przykręcić musiałbym się dostać do tylnej wewnętrznej ścianki co oznacza że muszę wyjąć gearbox. I tu powstaje problem. Jako że nie miałem do czynienia z innymi replikami nie umiem tego rozkręcać. Czy ktoś mógłby mi objaśnić krok po kroku co trzeba robić? Najlepiej z obrazkami. Pozdrawiam Tomasz

    P.S. Kolbę standardową już zdjąłem. Jedyne co umie w tym wykręcić to silniczek (ten w chwycie).
  2. # 2
    Żeby zamontować stałą kolbe musisz wymienić korpus.
    Jest temat o rozkładaniu AKSa, wystarczy poszukać...

    A i dlaczego pomalowałeś drewnianą kolbą na czarno?
  3. # 3
    1. Ściągasz pokrywę wraz z jej zatrzaskiem i prowadnicą suwadła, które z kolei wyjdzie po wykonaniu wcześniejszych kroków, w tylnym położeniu
    2. Wykręcasz nakrętkę selektora ognia, delikatnie, aby jej nie wyrzeźbić zbytnio, selektor z głowy
    3. Wybijasz bolec łączący lufę wraz z korpusem, (jego również wartałoby nie pouszkadzać zbytnio) wyciągasz lufę wraz z całym frontem(wiem, można najpierw się ich pozbyć ale po co, skoro kolega chce się dostać tylko do korpusu?), zostaje lufa wewnętrzna na wierzchu
    4. wyciągasz plastikowy klocek dociskający komorę hop-up do gearboxa
    5.lekko ciągniesz za lufę wewnętrzną, aby rozłączyć hop-up'a i gearbox'a, potem przechylasz ją w dolne położenie i wyjmujesz układ lufa+hop-up od góry korpusu
    6. wykręcasz chwyt pistoletowy
    7. wyjmujesz gearbox.
    Mam tą replikę, ale nie wiem jak może się składana kolba znudzić? Zdecydowałeś się na taki model to powinien zostać taki, jaki jest... To tak jakbym kupował m4 i znudziła mi się rozsuwana kolba, po czym montuję stałą od m16/podobnych... Trochę dziwne ;)
  4. # 4