• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam!
    Mam pytanie skierowane do użytkowników PayPal' a,
    jak to przebiega, tzn. wpłaca się pieniądze na jakieś konto PayPal, które przelewa to dalej?
    Ile kosztuje założenie konta?
    Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
  2. # 2
    Nic nie kosztuje. Kiedyś musiałeś mieć Visę lub Mastercarda, teraz chyba można przelewać kasę na PP prosto ze zwykłego konta bankowego.
  3. # 3
    Dzięki wielkie, temat do zamknięcia.
  4. # 4
    Ale są dość spore limity wysyłania, odbierania itd. itp. jeśli nie powiążesz tego z kontem w banku.
    Warto dodać że działa także karta VISA Electron - tylko trzeba sprawdzić czy każdego banku ( bo kiedyś nie każdego). WBK na pewno działa.
  5. # 5
    Ale z banku jest ok z wsystkim?
  6. # 6
    Tak jak zalozysz konto w pay palu bedziesz mial tam podane dane na jakie przelewac pieniadze. Wchodzisz na swoje konto bankowe i wpisujesz te dane i sianko przelewasz. Tylko niestety przelew trwa kolo 2-3 dni ,a nie tak jak to ma miejsce z banku do banku 1 dzien lub nawet czasami krocej. Dostajesz pozniej info ze sianko wplynelo na konto.
  7. # 7
    a jaki mają kurs jak muszę zapłacić w dolarach, a pisze, że muszę przelewać na ich konto złotówki, jaki mają przelicznik?
  8. # 8
    nie wiem skad oni biora kurs ale przy przeliczaniu zlotowek na dolary bedziesz mial podany koszt dolara.
  9. # 9
    Kursy przeliczania mają bardziej niekorzystny niż najbardziej niekorzystne. Z tego (spreadów) żyją i 4% prowizji.
  10. # 10
    Ogólnie kurs to od 9 - 15 gr różnicy między NBP oczywiści in plus dla PP :)
  11. # 11
    Ale i tak to lepsze niż bezpośredni przelew miedzynarodowy z twojego banku do banku zagranicznego. Zazwyczaj to koszt od 40 do 140 zł przy małych kwotach w zależności w jakim banku masz konto. Tak wiec kupujac coś za 1USD (np.znaczek czy guzik) doliczasz 1USD na koszt wysyłki i Paypalem przelewasz sprzedajacemu 2USD. W przypadku przelewu miedzy bankami za to samo byś zapłacił 2USD sprzedajacemu + 40do140zł polskiemu bankowi. Korzyść widac od razu bez względu na przelicznik dolara. Utrzymanie konta w PayPal nic nie kosztuje w przeciwieństwie do konta w normalnym banku. Koszty prowizji od transakcji płaci sprzedajacy. Szkoda że nie wszyscy za granica maja PayPal :-(
  12. # 12
    Dokładnie. Kiedyś przelewałem kasę przez Western Union, prowizja - ok. 70zł. PP opłaca się dużo bardziej.
  13. # 13
    Western Union i Moneybookers też się opłaca (w porównaniu do przelewu między bankami) - ale bardziej na wschód gdyż tam PayPala nie mają. PayPal bardziej jest bardzie popularny na zachód.
    PS.
    Szukam osób z Rosji, Ukrainy, Białorusi itp które chciały by mi pomóc przy zakupie fantów z tego rejonu od osób które zastrzegaja sobie ich sprzedaż tylko na terenie ich kraju (nie wysyłaja za granicę). Moze jest tu ktoś na forum kto by mi pomógł :-) W razie czego prosze o kontakt na PW.
  14. # 14
    Tylko na kradziejów trzeba uważać, bo ze względu na swoją popularność paypal też często jest brany "na celownik".
  15. # 15
    Transakcje są ubezpieczone do dość sporych kwot - w razie oszustwa dostajesz kasę. No chyba, że masz na myśli urząd skarbowy pisząc "kradzieje" :)
  16. # 16
    Niby ubezpieczone, ale koszty transakcji i różnice walutowe i tak ostatecznie musi pokrywać ofiara (w moim przypadku ok 170zł).
  17. # 17
    Dziś na kupowaniu złotówek kasowali 7gr na dolarze