• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam Szanownych Forumowiczów!
    Mam pytanko,czy ktoś się orientuje w tym temacie?
  2. # 2
    No ale co konkretnie?
  3. # 3
    ja szukam tego

    Załączniki:

    • spec_palatka.JPG
  4. # 4
    A coś większego?
  5. # 5
    Dwie spec-pałatki? Albo PT-76, nie dość, że pływa, to jeszcze jeździ!
    Skonkretyzuj pytanie (co, gdzie, kiedy), śmiało możesz napisać więcej niż jedno zdanie w poście.
  6. # 6
    Chodzi mi o pontony produkcji rosyjskiej,wieloosobowe,z mozliwoscia montazu silnika...
  7. # 7
    Takie rzeczy to na forum wędkarskie...
  8. # 8
    Kamil - bez przesady. Co prawda nie liczyłbym na natłok wypowiedzi, ale jeśli ktoś akurat będzie coś wiedział...
  9. # 9
    cos tam jest w necie,ale mało tego niestety!
  10. # 10
    Ja widziałem polską pałatkę-ponton - całkiem, całkiem i miała ciekawy kamuflaż brązowo-piaskowo- niebieski.
  11. # 11
    No tak,ale gdzie takie zdobyc,hmm?
  12. # 12
    Podejrzewam, że to nie jest do zdobycia - miały to jednostki specjalne - na pewno ta z Bolesławca - bo tam to widziałem.
  13. # 13
    no jak dobrze pojdzie to bede mial taki rosyjski 1 osobowy palatko ponton ;) znajmomy juz wertuje piwnice w jego poszukiwaniu i jak znajdzie to mi wysle
  14. # 14
    No to tylko pozazdroscic,heh!
  15. # 15
    Witam wszystkich na forum.
    Odnośnie nadmuchiwanej pałatki. Posiadałem taką w 1994r. Miała wtedy jakieś 10 lat. Z jednej strony jest koloru ciemnozielonego (podobny z rysunku,) z drugiej biała (właściwie miała liczne żółtawe zabarwienia) Poduszka była jednocześnie pokrowcem, Z tego co pamiętam nadmuchiwało się ją jak materac (bez poł bocznych) Jeden wentyl do poduszki, 2 na plecy, boki się nie nadmuchiwały. Pływało się na niej również jak na materacu, nic specjalnego. Krój miała podobny do typowej pałatki brezentowej, ważyła znacznie więcej i zajmowała dużo miejsca. Jeśli chodzi o komfort spania powietrze schodziło po ok 4 godzinach. Być może tyle wystarcza specnazowcom:)
  16. # 16
    Ile to na oko ważyło ? Więcej jak 2 kg ?
  17. # 17
    Na pewno nie mniej niż 2 kilo. Było bardzo nieporęczne. Z tego co pamiętam nie mogłem tego przytroczyć do rd 54. Być może znajdę jakieś zdjęcia ale to najwcześniej za kilka dni.
  18. # 18
    przykro mi ale znalazłem tylko to zdjęcie.

    Załączniki:

    • ponton2.JPG
  19. # 19
  20. # 20
    Jest to gdzies do kupienia?
  21. # 21
    no i ponton dotarl :)
    tutaj fotki:
    http://rusmil.net/forum/discussion/1779/ponton/#Item_1