• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Mam okazję jechać na Ukrainę, jednak nie mam pojęcia co tam można kupić i za ile...
    Wiecie można czy łatwo tam dostać takie rzeczy jak: KZS, albo mundur z Afganistanu + Stanik? Są to rzeczy jakie mnie najbardziej interesują.
    Jeśli ktoś się w tym orientuje to proszę o ceny :D
  2. # 2
    mundur z Afganistanu = chodzi ci o mundur owczestnej DRA?
  3. # 3
    No to użytkownik zagięty :)

    Pojechać a kupić to dwie różne sprawy. Musisz wiedzieć gdzie szukać :P
  4. # 4
    Niedawno wróciłem z Ukrainy. Możesz tam tanio kupić dresik adidasa na targu, tudzież podróbkę współczesnego munduru ukraińskiego. Pozostałem rzeczy to, tak jak napisał Raddar, trzeba wiedzieć gdzie szukać.
    •  
      Foox
    • 2009-09-11 *
    # 5
    Tak jak mówi Grigorij, trzeba widzieć gdzie szukać. To nie jest tak, że idziesz na targ i na prawo i lewo masz ruskie fanty, owszem coś się może trafić, ale nie liczyłbym na to :).
  5. # 6
    Miałem kolege z Ukrainy on mi sprowadził mase radzieckiego sprzętu głownie mundury pasy, nakrycia głowy, także mundury Galowe ale wyprowadził sie i straciłem z nim kontakt... więc jak koledzy wyżej szukaj a znajdziesz.
  6. # 7
    Możesz kupić towar na Allegro ukraińskim http://www.aukro.ua/ i odebrać osobiście. Na Ukrainie trochę taniej niż w Rosji ale też i mniejszy wybór.
  7. # 8
    Czy mógłbyś wysłać dokładny adres strony z tym asortymentem z aukro?
    Znalazłem tylko to: http://www.aukro.ua/search.php?string=%D0%B0%D0%A4%D0%93%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD&category=28652&category=58356
  8. # 9
    Jak masz konto na allegro, to przecież sam możesz o adres zapytać...
  9. # 10
    2 lata temu byłem ze Lwowie i lipa na bazarach same odznaczenia, były na otarcie łez znalazłem tylko czapkę milicji ZSRR
    •  
      Gilo
    • 2010-06-01
    # 11
    Witam

    Jest to mój pierwszy post na tym forum. Od dłuższego czasu bardzo interesuje się ruskim sprzętem i potrzebuję jego w końcu trochę nabyć.
    Mam okazję wyjechać do Lwowa, czytając i rozmawiając z jednym kumplem dowiedziałem się ,że można coś kupić za naszą wschodnią granicą. Chciałbym tutaj nacisnąć ,że chodzi mi jedynie o Lwów. Szukam maskałatów (kzs,klmk,partizan,itp.) kamizelki. I proszę was o jakieś adresy, nazwy ulic, targów .itp coś co pomogłoby mi znaleźć parę drobiazgów. ;)

    Słyszałem o jednym sklepie na ul. Lesi Ukrainki, czy ktoś wie cokolwiek o nim?

    Jeszcze jedno. Czytałem dawniejsze tematy ale w nich nic ciekawego się nie dowiedziałem. Proszę nie pisać postów typu: "trzeba wiedzieć gdzie szukać" to na prawdę w niczym mi nie pomoże :<

    Pozdrawiam Gilo.
  10. # 12
    http://img241.imageshack.us/img241/528/lww.png

    Na targu znajdziesz rzeczy z okresu ZSRR- dużo uszanek, afganek, odznak, pasów, itp.
    W sklepie możesz kupić pełne umundurowanie Armii Ukrainy- bluzy, spodnie, koszulki, korpusówki i wszelkiego rodzaju naszywki. Ja tam kupiłem dwie tielniaszki za 45 hrywien/szt. Tylko się nie zdziw- żeby dojść do stoiska ,,mundurowego", musisz przejść przez butik ;-)

    Tyle udało mi się znaleźć, jak byłem we Lwowie w piątek i sobotę.

    A temat odnośnie targów we Lwowie był, ale teraz sam nie mogę go znaleźć :)
  11. # 13
    Znalazłem i scaliłem :) Aczkolwiek w starym temacie nie ma zbyt dużo przydatnych informacji.
    •  
      Gilo
    • 2010-06-02
    # 14
    Dzięki za pomoc, gdyby ktoś wiedział coś jeszcze proszę dać znać ;]
    •  
      Gilo
    • 2010-06-07
    # 15
    Na rynku krakowskim na samym końcu głównej drogi jest kilka straganów z ciuchami jak dobrze się trafi to mają ludzie maskałaty na sprzedaż.
  12. # 16
    Hmm... Wiem, że o trudną rzecz proszę, ale mógłbyś mi mniej więcej powiedzieć w którym rejonie targu(centrum/obrzeża) ? Prawdopodobnie będę się wybierał ponownie do Lwowa, to przy okazji bym zobaczył.
  13. # 17
    Niestety skończyły się te piękne czasy gdy na Krakowskim Rynku kupowałem KZS i KMLk, teraz przyjeżdżają z Czech i z Polski sprzedawcy i biorą wszystko, jak dowiedziałem się od faceta. Dzwonił do swojego kumpla co miał KZS, ale ten był w szpitalu. Powiedział,że może załatwić KZSy ale muszę wziąć 100 :D Jak w głupim filmie. Ale szukaj, może będzie coś ciekawego. Byłem w jakimś sklepie militarnym na starym mieście ale mieli sam Natowstki sprzęt i trochę ukraińskiego, nie pamiętam nazwy ulicy, ale było to niedaleko Kościoła Ormiańskiego.
  14. # 18
    No to to był ten sklep na ul. Lesi ukrainki, z ciekawych rzeczy mają tylko magi do AK i kilka części do RPK.
  15. # 19
    Magi do AK? A do którego i w jakiej cenie?
  16. # 20
    Były bakelity do AKMSa - 100 hrywien, do AK74 (ceny nie pamiętam ale zapewne nie więcej niż 100), była też 45'ka bakelitowa za 125 hrywien - zakupiona przeze mnie.
  17. # 21
    Jak taka niska cena, to trzeba było brać i sprzedawać :)
  18. # 22
    Trochę się bałem jak to będzie na granicy...
  19. # 23
    http://abdar.pl/najblizczy_wyjazd.php
    Lwów za 120zł
    Polecam te biuro sam byłem ze 4 razy na Ukrainie z tym biurem.
    Jeszcze jeden sklep jest na ulicy Łesi nieopodal targu Krakowskiego.
    Co do granicy nie miałem problemow ani raz kontroli.
    •  
      Gilo
    • 2010-06-14
    # 24
    @czarny00
    Nie mogę znaleźć dokładnej mapy żeby Ci pokazać ,ale postaram się wytłumaczyć: łatwo bardzo łatwo dojść od Opery znajdź na jakiejś mapie ul. szpytalną, tą ulicą idzie się ciągle prosto aż do takiego rozwidlania. Tam jest główne wejście. Idzie tamtędy taka długa droga gdzie jest kupę sklepów z gaciami itp. będziesz szedł ciągle prosto tą drogą aż zobaczysz kilka straganów po lewej stronie. W razie jakichś trudności pisz na PW ;)
  20. # 25
    Dzięki za info- możliwe, że końcem czerwca jeszcze raz pojadę do Lwowa, to poszukam. Tamten targ złaziłem, więc jak już wiem w której części, to znajdę :-)
    •  
      Gilo
    • 2010-06-15
    # 26
    znaleźć te sklepy to nie problem, nie trzeba się pchać gdzieś w głąb tego ciasnego bazaru :P
  21. # 27
    cześć,
    czy ktoś ma może wiarygodne informację n/t sklepów (resellerów) SSO na Ukrainie/ Białorusi ?
    Konkretnie chodzi mi o lokalizację, gdzie można nabyć produkty SSO.
    Biedę wdzięczny za pomoc.
  22. # 28
    Gość prowadzący equipcenter.ru jest z Białorusi (Mińska). Ale sprzęt wysyłają zazwyczaj bezpośrednio z Moskwy, ale może mają jakiś magazyn w Mińsku.