• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    temat wydzielony z newsa o RPK-74 - k.

    A tak offtopowo to da się w ogóle ręcznie takie numerki na stali wybić?
    Bo mi się to mało realne wydaje patrząc na moc jaką do tego potrzeba.
  2. # 2
    Bez problemu, sam 'przebijałem' numery na stalowym bojcu. Wystarczy wybijak i młoteczek, potem już tylko stuk-stuk-stuk i masz.
  3. # 3
    Grawer może laserowo wyciać wszystko : ) nawet strzałę w trójkącie. :)
  4. # 4
    Fence - a orientujesz się ile mniej więcej kosztuje taka pojedyncza robota grawernicza? (500zł - 200zł - 100zł?)
  5. # 5
    Kazik gdzie tam to kosztuje mniej niż 100zł, ale mnie wywalił bo powiedział, że to jest krzywdzące dla producenta i że go uczulali żeby takich rzeczy nie robił, także sobie darowałem :(
  6. # 6
    To trzeba znaleźć takiego co nie jest specjalnie uczulony na "krzywdę" producenta.
  7. # 7
    To trzeba znaleźć takiego co nie jest specjalnie uczulony na "krzywdę" producenta.

    A takich majstrów z pewnością nie brakuje.
  8. # 8
    Ew. powiedzieć, że chce się zrobić "swój szczęśliwy znaczek" oraz "swoje szczęśliwe numerki", a nie od razu "oznaczenie producenta".
  9. # 9
    Kazik jeśli myślisz, że powiedziałem, że chcę numery seryjne zrobić to się mylisz:)...
  10. # 10
    Hm... Jak mówicie ze tak łatwo wybić to chyba kupie sobie AKMS'a CM. I wymije te brakujące numery. :-D A jak bym je skopał to ile nowe body kosztuje? orientujecie się?
  11. # 11
    Francooz - zajrzyj do sklepów, będziesz wiedział.
    Takich informacji nie podajemy - też lubimy być leniwi :)
  12. # 12
    Hehe spoko szukałem ale nie znalazłem "body do AKMS" czyli masz szukać do AK-47S?
  13. # 13
    Ten uczulony na "krzywde producenta" - to jest przeczulony. Nie jest nielegalne używanie/tworzenie znaków firmowych w celach niekomercyjnych.
    Nikt robiąc sobie znaczek jakiejś firmy na własny tylko użytek, krzywdy jej nie czyni.

    Gdybyśmy robili repliki na handel (z oznaczeniami) - to inna sprawa.
    •  
      bari
    • 2009-12-07 *
    # 14
    W Cymach serii 40 (a podejrzewam, że pozostałe cymy robione w systemie VFC/Boyi też) ten element, na którym powinien znajdować się ten "najważniejszy" numer oraz suwadło jest ze znalu. Sam myślałem o wybiciu numerków, ale chyba jednak nie zaryzykuje.
  14. # 15
    Na elementach nieporecznych ktorych nie mogą w maszynke wkręcić życzą sobie 15-25zł za literkę lub cyferkę. W obrazki nie chcą się bawić. Taniej wychodzi na jakichś małych blaszkach np. zawieszki do pucharów gdzie za cały napis biorą 50-150zł. Trza pytać tam gdzie robią puchary, znaczki zlotowe, biżuterię itp
  15. # 16
    Fence gość był starej daty, może z 20 lat w tym fachu...
    I nie był zbyt chętny do rozmowy...
  16. # 17
    mi grawer zrobil kopie tego
    http://img23.imageshack.us/img23/803/21247036.jpg
    (losowe zdjecie kiedys znalezione w necie)

    i wyszlo mu calkiem niezle:
    http://img697.imageshack.us/img697/8134/schowek01d.jpg

    mi akurat z bryly metalu rzezbil obsade to mojego ASG'ka (kupa roboty przy tym) i za calosc (z wygrawerowaniem) wzial 100 zl
  17. # 18
    Ja tam widzę różnicę: 7 inne, dwójka nie powinna mieć dolnego ogonka, N powinno mieć inaczej krzywiznę.
    Ale to takie marudzenie bardziej - wg mnie - ekstra.
  18. # 19
    świetna sprawa
  19. # 20
    Generalnie wygląda jak japońska replika ruskiego sprzętu - "za dobrze". Z tym, że odwzorowanie "radieckiej bylejakości" pewnie kosztowało by dodakowo.
  20. # 21
    Autor cytatu: xxxFENCExxxGeneralnie wygląda jak japońska replika ruskiego sprzętu - "za dobrze". Z tym, że odwzorowanie "radieckiej bylejakości" pewnie kosztowało by dodakowo.


    fakt bo to bylo grawerowane, nie wybijane puncą.
    dla kogos kto wybijal kilkadziesiat kalachow dziennie to ciezko bylo o dokladnosc

    na egun.de jest sporo zestawow punc i to tanio
    co do wlasnych znaczkow to grawer moze wyrobic punce na podstawie projektu
  21. # 22
    przepraszam z odgrzewanie kotleta le za 19 zł można kupić komplet wybijaków do numerów
    http://www.conrad.pl/?websale7=conrad&pi=800066&rdeocl=1&rdetpl=productpage&rdebox=box1
    używał tego ktoś z Was?
  22. # 23
    Tak, z odrobiną cierpliwości i po kilku próbach da się coś z tego wycisnąć.

    Takie używane komplety lepszej jakości można znaleźć na giełdach.

    http://www.youtube.com/watch?v=ZeeOQAwJ9yk
    •  
      Igur
    • 2013-08-02
    # 24
    Ja właśnie chciałbym sobie wybić numerki na swojej nowej 105ce. Nie dali mi numerów na body co jest duużym plusem :D
    Jedyne co to wymienić suwadło które akurat mam bez numerów i pokrywę.
    Chciałbym to zrobić wybijakiem ale wiadomo że nie wybiję znaczka iżmaszu :c
    Takie pytanko czy grawerować można na farbie? Nie chcę ściągać tej co jest.
    Macie może jakieś foto z numerami na AK 105?
  23. # 25
    Wybijesz logo Iżmaszu... Po kilku próbach i wprawieniu się da radę to zrobić wybijająć/grawerując każdą kreskę z osobna.
  24. # 26
    ktoś napisze jakiej wielkości cyfry sa na suwadle SWD?
  25. # 27
    Autor cytatu: kapalekktoś napisze jakiej wielkości cyfry sa na suwadle SWD?


    3,5 mm

    Na suwadle wybite są trzy ostatnie cyfry numeru.
  26. # 28
    Tu moja próba z wybijakiami z allegro za 12zł , myśle że wyszło nieźle i suwadło Cymy nie ucierpiało, chyba to jednak nie jest znal tylko aluminium, swoją drogą doś miękkie i raczej plastyczne niz kruche link do efektu:
    http://imageshack.us/a/img856/4346/9r38.jpg
  27. # 29
    Bardzo ładnie wyszło. Faktycznie numery wyglądają jakbyś wybijał je w miękkim metalu.