• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Użyłem funkcji "szukaj", ale coś nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytania. Mianowicie:
    -da się to sensownie przystrzelać na replice?
    -jak z rozbudowaną siatką celowniczą? Przeszkadza przy obserwacji? Jak z kątem obserwacji i jasnością - przy złej pogodzie nie zawadza tylko?
    -ma ktoś zdjęcie swojej repliki z założonym PGO? Widziałem fotki z Afganistanu i Czeczenii (?), ale w słabej jakości i nie wiem, jak faktycznie to na broni wygląda. Bardzo wysoko "siedzi" na replice?
    -mocno przeszkadza to, że nie jest współosiowa z lufą (niewygodnie się składać do strzału itd)?

    Czy też przyoszczędzić raczej na PSO-1? ;)
  2. # 2
    PGO jest celownikiem do RPG a nie do kałacha więc z wygodnym składaniem się do strzału może by chyba problem. Ja nigdy nie widziałem żadnego zdjęcia gdzie żołnierze montowali PGO na AK.
  3. # 3
    Spełnię zatem dobry uczynek - klik.
  4. # 4
  5. # 5
    Wiem, akurat owe tematy już czytałem, słynne zdjęcia z Afganistanu widziałem. I nadal mam wątpliwości, bo opinii ledwo kilka i do tego wzajemnie wykluczających się.

    Tak się głowię, jak to faktycznie na replikach podczas strzelanek różnorakich wypada. Cena jest kusząca, powiększenie wydaje mi się akuratne do moich potrzeb, do tego w końcu rosyjska oryginalna optyka. Niepokoi mnie rozbudowana siatka, niewygodny montaż i ewentualna trudność z przystrzelaniem repliki.

    Jedni piszą, że wypada zaskakująco praktycznie, drudzy zaś, że wręcz przeciwnie - i bądź tu człowieku mądry, kupuj. ;) Do tego cena za cholerę się nie zgadza - piszecie o 80-110 złotych, a ja taniej niż 250 nie mogę znaleźć. :(
  6. # 6
    Generalnie to można sobie ustawić tak PGO, żeby siatka wskazywała ten punkt w który lecą kulki, więc akurat pod tym względem jest to dosyć elastyczna optyka dla replik ASG. Z ostrą byłoby już zapewne dużo ciężej, o ile w ogóle można by się kłócić o przydatność PGO dla karabinków. Poza tym, jest to optyka dosyć ciężka, mało wygodna, siatka celownicza niespecjalnie ułatwia celowanie a całość wysoko odstaje ponad pokrywę komory zamkowej. A cena tym bardziej nie zachęca, kiedyś można było to dostać w granicach 100zł i tyle też jest warte, ale rynek się popsuł i zaczęli sobie żądać za to badziewie 2-3 krotnie więcej.
  7. # 7
    O, dzięki Kamil! W takim wypadku zbieram na PSO-1. :) Chyba, że ktoś nie zgadza się z Przedmówcą?
  8. # 8
    Autor cytatu: baju123a rozbudowana siatka celownicza pod żadnym względem nie przeszkadza(gdyby przeszkadzała to by jej tam nie dali)

    Pomijając, że argument "gdyby to było złe to by tego tam nie umieścili" jest logicznie nienajlepszy ;), to siatka PGO była projektowana do "ciut" większego kalibru.
    Jak dla mnie chyba najlepsza optyka(pomijam dość drogie(jeśli przede wszystkim patrzysz na cenę)kolimatory oraz już legendarne i w Polsce właściwie nieuchwytne 1p29), jaka może znaleźć się na replice Akacza.

    To pomijasz wszystkie znacznie lepsze optyki. Zwykłe PK-A jest o wiele wygodniejsze.
  9. # 9
    Co do powiększenia 4x to się nie zgodzę, bo na 60-75 metrów to czasem jest jak znalazł.
    A i do obserwacji może się przydać.

    Oczy specnazu są niczym oczy sokoła wędrownego - nie ma potrzeby używania optyki.
  10. # 10
    Autor cytatu: baju123No Dobra, ale mówię o replikach, a te nie strzelają na taką odległość...
    ]
    Eee..ja tam wiem swoje. RPK74M 70m dociągam.

    PK-A jest na zamówienie u Capriego.

    Ale masz rację do asg PGO-7 jest przydatne ale wymaga przyzwyczajenia. Z drugiej jednak strony tak małe powiększenie nie daje jakiejś zbytniej przewagi. No i celowanie z pozycji leżącej przy długim magazynku jest uciążliwe. Chyba, że dla kobiet z plemienia Padaung.
  11. # 11
    Dzięki za wszystkie odpowiedzi. :) Tak sobie przejrzałem oferty sklepów internetowych... i w sumie przeżyłem "miłe" zaskoczenie - koli RD30 dobrej firmy + powiększacz x3 wychodzi w okolicach PSO-1. Montaż na szynę już gdzieś tam mam, tak więc żadnych dodatkowych kosztów bym nie poniósł.

    Chciałem mieć na moim AKSie coś rosyjskiej proweniencji, ale nie poświęcając za to wiele z funkcjonalności broni - wydać kilka stów, tylko po to, by chwalić się czego to nie mam na półce, jakoś nie wydaje mi się racjonalne. ;) PSO z powiększeniem x4 zdawało mi się "nieco" overkillem jak mawiają Brytyjczycy. ;) Później znalazłem słynną fotkę z Afganu na Military Photos i zacząłem szperać co to jest. Na papierze wyglądało fajnie, to i założyłem temat tutaj. :)

    PK-A to IMO trochę drożyzna, jak za to co oferuje - wiem, że to nie żadna replika pod ASG, a oryginał do ostrej, ale aż takim maniakiem nie jestem, by robiło mi się od tego dobrze na duszy. ;) O ile dobrze pamiętam, to w tych okolicach cenowych można już dostać ACOGa z mini-koli na wierzchu...

    Po zdjęciach funkcjonariuszy "Alfy" w "Braciszce", to zachodnia optyka na rosyjskim sprzęcie nie jest już chyba aż tak niekoszerna i chyba jednak pójdę w tym kierunku. :)

    Jeszcze raz dzięki za pomoc! :)
  12. # 12
    Problem z RD-30 jest taki, że ... wygląda jak RD-30.

    A PSO-1 nie jest jakieś strasznie tanie, więc skoro byłeś gotów je kupić, to moim zdaniem stać cię też aby poszukać jakiś "wschodni" kolimator (PK-A, PK-23) z drugiej ręki. Chociaż szczerze mówiąc już więcej jest zdjęć EOTechów używanych przez Alfę niż PK-A i PK-23 razem wziętych. Przynajmniej z tego co pamiętam.
  13. # 13
    Stać może i tak, ale tak szczerze mówiąc, to nie bardzo uśmiecha mi się dawać 6-stów (PK-A) za "red-dota" skoro za tyle kasy mogę mieć RD30 dobrej firmy + magnifer + preclufę z tłumikiem z Silesii. :) Fajnie by było mieć coś rosyjskiego i oryginalnego na AKSie (stąd pierwszy pomysł z PGO i PSO), ale póki nie wygram w lotto, to jednak wydatki muszą być chociaż trochę racjonalne. ;)
    •  
      bari
    • 2009-12-19
    # 14
    Jak się jest cierpliwym to można na allegro znaleźć i stare ruskie (nie białoruskie) PSO-1, za wg. mnie nie duże pieniądze: http://allegro.pl/item812734646.html .
  14. # 15
    Witam mam pytanie czy pgo wchodzi normalnie na szyne w aksu cymy? niczym sie nie różni od orginalnej?
    •  
      bari
    • 2010-05-20
    # 16
    Montaże do PSO/POSP muszą być dość mocno skręcone by się pewnie i stabilnie na szynie trzymały.
    Ta lupka siedziała właśnie na cymie:
    http://i50.tinypic.com/34td7kh.jpg
    Nie wiem, czy da radę tak mocno ścisnąć montaż od PGO; ramka jest chyba jest trochę krótsza od tej na fotce.
  15. # 17
    A czy ktoś ma możliwość sprawdzenia??
  16. # 18
    Powinno wejść, montaże radzieckie są dosyć tolerancyjne na ewentualną niewymiarowość jaskółczych ogonów w replikach, a nawet jeśli by coś sprawiało problemy to nie takie którym nie dałby rady pilnik :)
  17. # 19
    jak szyna jest analogiczna do boyi to pasuje dobrze
    nie rzeba montazu sciskac, docisk reguluje sie za pomoca zapadek na srubie od jaskolczego ogona
    •  
      bari
    • 2010-05-20
    # 20
    Boyia nie mam, to nie wiem. Zapadki tak i tak trzeba przestawić. A montaż oczywiście przy dokręcaniu wygnie się sam i pewnie już mu tak zostanie :D.
  18. # 21
    Dzięki bardzo za odpowiedzi, mam takie pytanie czy można kupić go gdzieś taniej ( ale nie na allegro bo nie chce mi się polować ) niz na frontowcu gdzie stoi po 250 zł?