• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Ostatnio natknąłem się na coś takiego:
    http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,7516224,Skandal_w_moskiewskim_OMON_nie__skarza_sie_prezydentowi.html?skad=rss
    Nie wiem ile jest w tym prawdy, poza tym ogólnie nie bardzo wierzę gazecie.pl ale...
  2. # 2
    W zasadzie nie ma o czym pisać.
    Prasa swoje będzie kolorować i upiększać, OMON jak to OMON... nie ma dobrej sławy, dużo z tego co jest napisane może być prawdą.
    Nie jest to pierwsza skorumpowana "jednostka" w Rosji.

    Jedyne co mnie dziwi to ten bus ochrony OMON-u, po co się tak ujawniać i afiszować ?. Ktoś kto jest szefem gangu czy mafii raczej
    chce zostać w ukryciu a nie robić z swojej osoby pochód w konwoju OMON-u na ulicach Moskwy. :/ dziwne to jakieś.
  3. # 3
    Cała milicja rosyjska jest tak przeżarta korupcją, że się w pale nie mieści. Co chwila słychać że milicjanci gdzieś kradli, mordowali czy gwałcili i nic się z tym nie robi. Lokalni komendanci są jak udzielni watażkowie... Zresztą nic nowego, wiadomo o tym od dawna.
  4. # 4
    Wszystko się powoli zmienia, ale co fakt to fakt...uczciwość nie jest w tych rejonach popularnym słowem :P