• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Trochę już było na ten temat przy wybieraniu wyposażenia dla "Razwiedki" ale nie do końca to zostało wyjaśnione a mianowicie na Allegro można często spotkać kilka rodzajów pasów głównych:
    1. skórzany brazowy z mosiężną klamrą
    2. skóropodobny (parciany zatopiony w jakimś tworzywie) brązowy z klamrą mosiężną
    3. skóropodobny jak wyżej ale z klamrą mosiężną malowana na zielono
    4. parciany z klamrą srebrną ocynkowaną? na matowo
    Posiadam praktycznie wszystkie te rodzaje a chciał bym jak najbardziej dopasować się do rocznika 1987 i stąd mam pytanie w jakich latach i/lub przez jakie rodzaje jednostek były używane poszczególne rodzaje pasów.
    Do tego nadal nie otrzymałem odpowiedzi na moje pytanie w innym temacie który został zamknięty a mianowicie czy praporszczik miał pas żołnierski jak szeregowy czy oficerski oraz czy do tego pasa miał szelki na oporządzenie czy koalicyjke do broni? Chodzi mi tylko o pasy stosowane do munduru polowego typu afganka z 1987r na ternie jednostki oraz na wyjscia na akcję (wiem,wiem - w tym wypadku temat rzeka - czyli nosił co chciał i uważał za słuszne :-)
  2. # 2
    Ja mam jeszcze pas wyjsciowy, z cienkiego "tworzywa skoropodobnego" z mosięzna klamra oraz bialy pas paradny, parciany zatopiony w białym tworzywie z mosięzna klamra.
  3. # 3
    Autor cytatu: MW-750Trochę już było na ten temat przy wybieraniu wyposażenia dla "Razwiedki" ale nie do końca to zostało wyjaśnione a mianowicie na Allegro można często spotkać kilka rodzajów pasów głównych:
    1. skórzany brazowy z mosiężną klamrą
    2. skóropodobny (parciany zatopiony w jakimś tworzywie) brązowy z klamrą mosiężną
    3. skóropodobny jak wyżej ale z klamrą mosiężną malowana na zielono
    4. parciany z klamrą srebrną ocynkowaną? na matowo
    Posiadam praktycznie wszystkie te rodzaje a chciał bym jak najbardziej dopasować się do rocznika 1987 i stąd mam pytanie w jakich latach i/lub przez jakie rodzaje jednostek były używane poszczególne rodzaje pasów.
    Do tego nadal nie otrzymałem odpowiedzi na moje pytanie w innym temacie który został zamknięty a mianowicie czy praporszczik miał pas żołnierski jak szeregowy czy oficerski oraz czy do tego pasa miał szelki na oporządzenie czy koalicyjke do broni? Chodzi mi tylko o pasy stosowane do munduru polowego typu afganka z 1987r na ternie jednostki oraz na wyjscia na akcję (wiem,wiem - w tym wypadku temat rzeka - czyli nosił co chciał i uważał za słuszne :-)


    P. 2 brzmi trochę dziwnie. Być może klamra została przełożona z innego pasa. Do oporządzenie polowego parcianego z pokryciem "plastikowym" - laminatem (ремень тесмяной с пленочным покрытием и лямки плечевые тесмяные с пленочным покрытием) używano tylko klamry zielonej