• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
    • cyp
    • 2013-06-24
    # 61
    Izlom, pokrowiec w liesie, defender... Calkiem fajny set!
  1. # 62
    No i kieszenie SRVV.
  2. # 63
    Czy ktoś miał może Smiersza i Partizana? Interesuje mnie jest jakaś różnica w wygodzie w obu systemach. Parizan ma osiem szelek, podczas gdy Smiersz cztery, stąd pytanie.
    Sposób montowania szelek to kwestia bardzo indywidualna - tzn. spokojnie przy zwykłym Smerszu można sobie zrobić 8 punktów zaczepu (jak ktoś ma czas to wszystko regulować!). Wyjątek stanowią tutaj stare Smersze, które miały metalowe zaczepy zamiast zwykłych tasiemek (tam nie da się paska wielokrotnie przewlec w górę i dół). Przykład:
    http://rusmil.net/forum/uploads/sprzet_smersz_2/__smersh_flora_02.jpg

    @Kazik: No właśnie na stronie SSO już go nie widać, a właśnie na taki sobie ostrzyłem ząbki. Wnioskuję z koloru materiału, że to dość stary wypust?
    Kupiłem go w 2011 po znajomości i wtedy był "nowością" (kupioną znowu po znajomości od kogoś związanego z SSO, ponoć). Podejrzewam, ze nie jest starszy niż 2009-2010. Materiałem tutaj nie ma za bardzo co się sugerować. Prototyp Legata też przecież był z Awizentu, a też jest całkiem nowy.

    Widziałem też taką opcję, która jest właściwie wariacją komfort pada ze smiersza, obszytą taśmami: http://photo.qip.ru/users/nabludatel70/3463111/99589795/

    Jakimś cudem nigdy nie widziałem tego zdjęcia :) Poza rozmiarem pasa na nerce widać też różnicę w tym, że mój nie posiada możliwości zamontowania ładownic na uda (te dwie dziury od dołu).

    Smiersz - Partizan - zupełnie co innego i raczej potrzeba by bardzo głębokich modyfikacji, żeby doprowadzić Smiersza do bycia Partizanem.
    Nie do końca się zgadzam. Z tego co się orientuję jest parę sposobów montaży ładownic na Partizanie i niektóre faktycznie trudno by wdrożyć, ale inne to zwykłe nawijanie na pas, więc tutaj można to spokojnie zmieszać ze Smierszem. Moge się jednak mylić, nie wiem bowiem jak ładownice są montowane w egzemplarzach takich jak ten, którego zdjęcie wkleił Delinom. Nie wspominam tutaj o szelkach, bo w tym trudno o brak interoperatywności (w końcu to zwykłe przewlekanie, a miejsce zaczepu są w tych samych miejscach).

    Mi się wydaje, że Partizana przestano produkować, bo jednak nie ma po prostu miejsca w ofercie na dwa systemy pasoszelek, kiedy są one do siebie tak podobne.
  3. # 64
    Czy ktoś miał może Smiersza i Partizana? Interesuje mnie jest jakaś różnica w wygodzie w obu systemach. Parizan ma osiem szelek, podczas gdy Smiersz cztery, stąd pytanie.

    Tak jak Kazik pisze, Smiersza można także podczepić w 8 miejscach - ja tak mam i jest megawygodnie.

    A teraz do sedna.
    Wg mnie, nazewnictwo z RA potrafi nieźle namieszać.
    Jak się przyjrzycie zdjęciom, to zauważycie że sbruja i partizan to to samo, a jedyna różnica to szelki.
    Ładownice i nadupnik w obu zestawach zależały od osoby i wypustu.
    Szelki ewoluowały w to co obecnie jest w smierszu - układ H, i PLCE (układ YY). Oczywiście w obu można zrobić układ XX.
    Tak samo zmieniały się ładownice i nadupnik - który zmieniał się straszliwie na przestrzeni lat.