• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    http://www.joemonster.org/filmy/23602/Jak_Specnaz_unieszkodliwia_terrorystow#commentsStart fragment 10-13 sekunda.

    Ktoś wie, z jakiego to drzewa, jaki kaliber, i cena tego cuda?

    edit: Snail ":P" w nazwie tematu nie jest potrzebne nikomu
  2. # 2
    To jest ładunek pirotechniczny używany przez antyterrorystów do szybkiego wybijania okien.
  3. # 3
    wyglada jak patyk. A do wybijania okien razem ze scianą? Pokażcie mi foto tego cuda.
  4. # 4
    Wygląda jak patyk, bo to jest "patyk", na którego końcu jest materiał pirotechniczny.
    http://forcedentrytacticaltraining.com/forced-entry-tools/product_info.php?cPath=22_26&products_id=412
    tu w użyciu: http://www.youtube.com/watch?v=PZUjvtKdDN8

    Na tym filmiku z ćwiczeń Rosjan, najwidoczniej wykorzystano ładunek o większej mocy, więc wywaliło też drzwi.
  5. # 5
    ale urwał! ale to było dobre
  6. # 6
    Hehe wyprzedziłeś mnie z tym linkiem tez chciałem dać ten filmik bo po prostu lałem. :-D
    ComradeSzoty to samo gadali moi kumple w sobotę xD
    Najbardziej to współczuje temu co to odpalił.
  7. # 7
    wyglądało jakby ten gość wyleciał w powietrze :P
  8. # 8
    potem go widac jak wyłazi. i za ramię sie trzyma...
  9. # 9
    Nie trzyma się za ramię, tylko wyciąga broń.
  10. # 10
    Wydaje mi się że coś tam za mocno wybuchło albo gość nie zdążył odbiec i go przewróciło.Bo normalnie to powinien stać na nogach i prowadzić ogień w kierunku np.autobusu.Ale to tylko pokazowe ćwiczenia.
  11. # 11
    Kamil, nie bardzo. Bo on staje za autobusem, lampi sie, i do konca filmu trzyma za to ramię... Ale wybuch byl zdrowy, wygial slupki po drugiej stronie...
  12. # 12
    Sierscicuh, @Kamil ma rację, ten wybuch nawet nie zwala go z nóg on biegnie dalej wyciągając broń i to wygląda jakby następny żołnierz wychodził zza autobusu od przodu.
  13. # 13
    a ten co stoi z tyłu, i trzyma sie za ramie?
  14. # 14
    0:16 - widać jak wybiega pochylony z obłoków dymu, wyciąga broń i mierząc w kierunku autobusu cofa się w prawo zza kadr, w tym czasie reszta oddziału dobiega do autobusu. Za pojazdem stoi reszta żołnierzy, która zapewne wybiegła z transportera.

    edit - nie widzę żadnego który stałby i trzymał się za rękę.
  15. # 15
    jest jeden gość co stoi za autobusem trzymając się za rękę, tylko że on ma na głowie kepi, czy inną czapkę.
    A ten co walił kijem w okno miał hełm i wybiegł z dymu wyciągając broń.
    • Edi
    • 2010-03-23
    # 16
  16. # 17
    Ładnie go odrzuciło. Na tym pierwszym filmiku dobrze to widać.
    • Edi
    • 2010-03-23
    # 18
    raczej przewróciło, odrzucenie wyglądało by inaczej ;)
  17. # 19
    jak zwał tak zwał :D
  18. # 20
    E twardy jest, przeturlał się i pobiegł dalej, tak ma być! ;)
    • Edi
    • 2010-03-23 *
    # 21
    największe szczęście miał "specnazowiec" siedzący na wieży BTRa - prawie w czerep zarobił włazem z dachu autobusu :D
  19. # 22
    Autor cytatu: Edito samo tylko z innych kamer:
    http://www.youtube.com/watch?v=TkQdhIliDWw&feature=player_embedded

    1:26
    ale mu urwał grila! koniec mógł chłop hamować
  20. # 23
    Służba w specnazie, gwarancją niezapomnianych wrażeń... ;-)
  21. # 24
    Jak pierwszy raz oglądałem ten filmik, to ten kijek strasznie mi miotłę na długim trzonku przypominał- dodatkowy powód do śmiechu- jak sprzątać, to z pier***nięciem :P
  22. # 25
    Tam nie ma żadnego ładunku, to tylko czelabińska brzoza!
  23. # 26
    To teraz wyobraźcie sobie tych co byli w środku (bo przecież wyciągają stamtąd wiarę).
    Swoją drogą skuteczne- bo jak by mi się autobus rozpadł na kawałki, a ja w nim siedzę z giwerą to na bank bym nic nie zrobił.
    Efekt zaskoczenia murowany - a analizując przypadki porwań autobusów to generalnie odbicia takich pojazdów ciężkie są i każda możliwość uzyskania przewagi jest na wagę złota.
  24. # 27
    Nie wydaje mi się żeby chodziło o obijanie zakładników.Chodziło raczej o zatrzymanie autobusu z ''prestupnikami ''.Ten BTR otworzył ogień na autobus wątpię żeby w sytuacji gdy w autobusie są zakładnicy otwierano ogień z WKMU.Chociaż nigdy nic nie wiadomo.No i jeszcze siła tego ładunku wydaje się raczej ,że ładunek tej mocy miał uszkodzić autobus.Wygodniej uszkodzić ładunkiem autobus niż np. celować w opony i silnik i spowodować np. zapłon benzyny.
    • Edi
    • 2010-03-24
    # 28
    Specnaz 2K9 to jest tylko pokazówka, nie sądzisz chyba że podczas prawdziwej akcji operatorzy będą radośnie strzelać w powietrze. Całość miała być bardzo efektowna i tyle. Show jak widać się udał, bo na co drugim "militarnym" forum wszyscy się tym zatrzymaniem podniecają. :D
  25. # 29
    Ja tez lubię robić takie show na strzelankach. Dużo dymu i piro i prawie wszyscy zadowoleni. :)