• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam. Potrzebuję jakiś schemat/zdjęcia/porady jak zamontować kolbę od tantala w replice. Chodzi mi o zawias oraz zatrzask. Jeżeli jest ktośw stanie udzielić mi pomocy proszę o to.
  2. # 2
    a posiadasz sam pogrzebacz czy kompletna? i jaka replike masz?
  3. # 3
    replika aks74, sam pogrzebacz, bez tego zawiasu, niestety..
  4. # 4
    Zawias raczej jest trudny do zrobienia w domowych warunkach lepiej już kupić całą kolbę za 70 zł na works 11 aha i lepiej zmienić body na stało kolbowe inaczej będziesz miał problemy z ustawieniem odpowiedniego kąta kolby względem karabinu
  5. # 5
    aktualnie tej kolby nie ma.. jest możliwość kupienia samego zawiasu(kiedyś tam pisałem maila do works11 ale nie otrzymałem dotąd odpowiedzi, więc pytam was) ? I czy ten zawias posiada już zatrzaski? O kąt kolby to martwię się najmniej :P
  6. # 6
    Zatrzask jest osobną częścią i niestety wykorzystuje sprężynę i wumieszczoną tam gdzie w AEGu- jest gearbox. Trzeb ato jakoś przerobić - nawet sie za to wziałem - ale jakos zabrakło mi determinacji.
  7. # 7
    myślałem, żeby do zablokowania kolby w pozycji rozłożonej wykorzystać zatrzask od kolby aks74, po prostu go odwrócić, body przystosować do tego, by się zmieścił i działał jak trzeba. Gorzej z zatrzaskiem do kolby złożonej ( można wykorzystać patent jak w kolbie aks74, po prostu wyciąć z grubej blachy coś na ten sam kształt, tylko z dłuższym tym haczykiem jakby) co Wy na to? Wie ktoś może jak reaguje ta chińska stal na spawanie?
  8. # 8
    Jeśli masz boya to śmiało możesz spawać.
  9. # 9
    niestety, cyma..
  10. # 10
    Jeżeli seria cm 40 to spokojnie spawaj ;)
  11. # 11
    dobra kwestia spawania rozstrzygnięta, pozostaje wykonanie zatrzasków, jakieś konkretne propozycje? Ktoś ma coś do dodania?
  12. # 12
    Trykulec- ale ty wiesz że w cymie nawet w serii cm.040 zawias kolby i obsada lufy ze znal?
  13. # 13
    yy no wiem, mam zamiar wyjąć zawias znalowy, zaspawać ten ubytek blachy zrobiony na rzecz zawiasu do kolby aks74, przyspawać blaszkę na górze tyłka body, by pokrywa zamka miała gdzie się trzymać i wtedy będę kombinował z kolbą tantala. A tak zapytam co ma do tego obsada lufy? :)
  14. # 14
    TRykulec- jasną jest rzeczą, że nie ma nic z tym wspólnego, chciałem tylko cię poinformować o tym co jest ze znalu w body cymy:D
  15. # 15
    jesli masz dobra wiedze i praktyke na temat spawania to droga wolna, jesli nie to odradzam z wlasnego doswiadczenia (komora na smietniku)
    alternatywne rozwiazanie szpachla i poxipol
  16. # 16
    A nie łatwiej kupić body od AIMSa razem z kolbą? Albo od razu całego chińskiego AIMSa?
  17. # 17
    przecież tam kolba składa się w lewo.. replikę już mam, trudno..
  18. # 18
    W takim razie, kolega jak robił, to musiał przerabiał zawias, żeby kolba składała się w drugą stronę. Nie wiem, muszę go zapytać.
  19. # 19
    ja nie widzę sensu w kupowaniu nowego gnata ;P strata kasy :)
  20. # 20
    @Trykulec W AIMSie i w Tantalu kolba składa się tak samo (na prawo - patrząc od tyłu)
  21. # 21
    btw. porownania kolb tego typu: klik
  22. # 22
    Czy któryś z posiadaczy AIMSa Cymki mógłby pomóc i wypowiedzieć się odnośnie sposobu montażu kolby?
    http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/68100-cm050-rumunskie-ak/page__st__40__gopid__1426146#entry1426146
  23. # 23
    Jest jakaś różnica w obsadzie kolby od Tantala a AKM?
  24. # 24
    Witam!!, czy wie Ktoś coś na temat AIMSa od dboys http://dboymodel.hk/showproduct.asp?id=62 kiedy może być w Polsce?
    Wiem tylko tyle że jest to full steel i nazywa sie RK-15,dziękuje za odpowiedź .
    Pozdrawiam !!
  25. # 25
    Co do aimsa cymki, u nas w ekipie pojawiły się aż 4 sztuki, powiem tak problemów z nią nie ma EBB fajnie śmiga, nawet niezłe wrażenie, podczas strzelania przez zamek jest dużo głośniejszy niż pozostałe aegi, EBB nie wpływa na szybsze zużycie baterii, wogóle konstrukcja zrobiona EBB jest tak prosta że każdy sam by sobie zrobił replikę z EBB w 5 minut, faktycznie replika w stoku ma te 430 fpsów nawet ciut więcej, jedyna chyba wada tej repliki to to że kolba z czasem łapie luzy góra, dół

    ogólnie solidnie wykonana replika jak na chincola, na 6 dał bym jej 5+, pozatym świetna baza na przerobienie pod jakiegoś pseudo Tantala itp

    ups trochu nie na temat :D
  26. # 26
    AIMSA widziałem ostatnio na "śnieżnych wzgórzach:, powiem ciekawie się prezentuje, a cokolwiek pochodne AK budzi moją ciekawość :D
    Pan który ładował z tej repliki koło mnie zaprezentował działanie EBB i wyszło to naprawdę fajnie :)
    Oczywiście nie tak fajnie jak nowy AKM na WMASG :D
  27. # 27
    No ogólnie wrażenie robi replika, wiadomo to nie gaziak :D więc efekt BB będzie inniejszy, a BB w cm0.50 jest na prawdę banalną sprawą, chyba w swojej cm 0.40 sobie zrobię taki :D
  28. # 28
    lokers a możesz zapodać jakiś schemat-opis względnie fotki w/w BB