• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam, szukam potencjalnych ludzi do wstępnej "GRH" Rosjan podczas wojen w Czeczenii i Gruzji.
    Podstawowym umundurowaniem w grupie wybrałem maskałaty KLMK których zresztą nie trzeba opisywać. Nakrycie głowy ma stanowić charakterystyczna bandana. Kamizelki to tak samo jak po części mundury - prawdziwy misz masz. Dlatego nie mamy jednego wybranego egzemplarza, ale staramy się unifikować sprzęt wybierając coś z chestriggów. Wszystko narazie w założeniach. Strona www z informacjami pojawi się niebawem o ile w najbliższym czasie pojawią się chętni :)

    Obecnie za wstępną stylizacje i reko zabrałem się ja i mój znajomy. Posiadamy samochód UAZ-469B w malowaniu olivkowym należymy do Aeroklubu Koszalińskiego więc mamy także dostęp do An-2 czy Mi-2 :)

    Szukam chętnych z Pomorza Środkowego ale mogą być chętni z dalszego regionu.

    Fotka żołnierza na którym się wzorujemy:

    http://www.vm.aganet.pl/grh/images/photoalbum/album_1/abt.jpg

    Kilka fotek naszych:

    http://www.vm.aganet.pl/grh/images/photoalbum/album_2/ec7bf40d0763ffa7.jpg

    http://images49.fotosik.pl/99/b0e0eacbb5b917ebmed.jpg

    http://www.vm.aganet.pl/grh/images/photoalbum/album_2/d90f52a9f5d6796b.jpg

    Zapraszamy do współpracy!
  2. # 2
    A jakie konkretnie oddziały chcesz rekonstruować?
    No i choćby miszmasz mundurowy był jak najbardziej zgodny z prawdą, to w reko to się niestety niezbyt sprawdza. Stara zasada reko mówi "gówno ale równo" ;)
  3. # 3
    Coś w stylu VDV (oddziały zwiadowcze o ile takie istnieją) ze względu na już posiadany szpej np. śmigłowiec. Ponad to robimy kursy na skoczka więc to też nasz atut. Ogólnie dużo planów które możemy zrealizować.

    http://www.vm.aganet.pl/grh/

    To jest nasza stronka, dopiero ją stworzyłem. Część informacji może być niezgodna z prawdą gdyż było to robione na szybkiego.
  4. # 4
    To nie rekonstrukcja a stylizacja... a to dwie różne rzeczy.
  5. # 5
    W takim razie jak miałoby to wyglądać aby było reko?
  6. # 6
    Bo reko to "nie wyglądamy mniej więcej jakoś tak" i rekonstruujemy "coś co nie do końca wiemy czy istnieje" (Twoje słowa), tylko jest konkret. Rekonstrukcja na podstawie konkretnych oddziałów, w określonych ramach czasowych (lata 94-08 to przepaść czasowa, inny sprzęt, inne oddziały, różne wojny). No i nie "dążenie do unifikacji", tylko od początku reżim mundurowy. Sorry, może to brzmi niezbyt zachęcająco i brzmi jak zjechanie na dobry początek, ale Potfur ma rację. Stylizacja i reko to dwie różne sprawy.
  7. # 7
    Dziś podjęliśmy że skupimy się na tematyce konfliktu w Gruzji.

    Chcemy przerobić takie tematy jak dokładne wyposażenie jednostek VDV, a dokładnie konkretnej jednostki (na razie nie doczytałem się bardziej). Wie ktoś coś na temat jakie jednostki stacjonowały?

    Na razie ustaliliśmy że będziemy śmigać z KLMK i karabinkami AKM.

    Mógłby ktoś może się ze mną skontaktować by coś więcej ustalić ? Chcemy jak na razie zebrać chętnych od Koszalina po Słupsk i okolice.

    GG:9757810 :) Pozdrawiam
  8. # 8
    W wojnie w Gruzji udział brały na pewno jednostki 76 dywizji pow-des. A co do akm to raczej odpada jak na standardowe wyposażenie 76. To elitarna jednostka i używa nowocześniejszego sprzętu. To tyle ode mnie.
  9. # 9
    Mało kto w Gruzji w ogóle używał AKMów (na fotkach to tylko Wostok).
  10. # 10
    Terenowy
    zdecyduj co chcesz robić i czy wiesz co chcesz robić
    stylizacja dopuszcza pewne ustępstwa
    rekonstrukcja tego nie wybaczy (inni rekonstruktorzy także)
    którą stronę konfliktu chcecie odtwarzać i jaki przedział czasowy
    konkretnie, pierwsza, druga wojna czeczeńska, konflikt w Gruzji
    wojska Federacji Rosyjskiej czy oddziały opołczeńców :) (choć zdaje mi się że mało znajdzie się chętnych na odgrywanie 'nie lanserskiej' strony konfliktu)
    zbierz materiał w postaci zdjęć i filmów
    wyselekcjonuj i posegreguj wg kryteriów
    zacznij zbierać i docierać szpej
    aha i zaplanuj dużo wolnego czasu, bo to potrwa i będzie kosztowne ;)
    • Edi
    • 2010-06-20
    # 11
    Autor cytatu: KamilMało kto w Gruzji w ogóle używał AKMów (na fotkach to tylko Wostok).

    Tak samo KLMK - jak już to KZMy w Brzozie.
  11. # 12
    Wszystko jest do ustalenia, kwestia tego żeby wszystko ładnie pasowało.

    No to żeby było ciekawiej może to być dowolna jednostka dysponująca AKM/AKMS + PBSy, biegająca w KLMK (kupiliśmy 2 maskałaty dla siebie) dodatkowo wyposażona w samochody UAZ oraz śmigłowiec Mi-2.

    Fotek żołnierzy z KLMK w Gruzji jest masa:

    http://www.vm.aganet.pl/grh/images/photoalbum/album_3/klmkakmspbs1.jpg

    http://www.vm.aganet.pl/grh/images/photoalbum/album_3/klmkvdv20080823165107enlus0146is1.jpg

    http://www.vm.aganet.pl/grh/images/photoalbum/album_3/klmk610xow5.jpg

    A z wojny w Czeczenii najbardziej właśnie nam się spodobał facet z AKMS i GP-25 z M23 kamizelką w KLMK.
    Robienie Czeczenii wchodzi też w grę. Głównie chodzi o informacje o jakiejś jednostce co operowała w tym rejonie w tym szpeju.
    • Edi
    • 2010-06-20
    # 13
    Tylko na pierwszym masz KLMK (przy założeniu że jest to rzeczywiście zdjęcie z Gruzji '08)
  12. # 14
    Pierwsze foto zdecydowanie nie jest z Gruzji 08.

    edycja:
    W przeciwieństwie do tego:
    /lh/photo/J0P23H55VgxQirktzqgELCNpNCgFV-7wyMlRM_oaO-A?feat=embedwebsite
    (AKM+PBS + jakiś maskałat w Brzozie, wątpliwe by to był KLMK)

    edycja2: Opis zdjęcia:
    Russian soldiers go on a top of APC as a column of armored vehicles moves toward the town of Alagir, some 40 km outside Vladikavkaz as they leave South Ossetia on August 24, 2008. The West on Sunday ratcheted up pressure on Russia to withdraw its troops from Georgia, with the EU announcing a crisis summit as a US warship arrived at a Georgian port.

    Polecam poszukać informacji co to za jednostka / oddział, bo teoretycznie "sprzętowo" odpowiada waszym założeniom.
  13. # 15
    "We can only guess . It can be any recon platoon from Infantry or any VDV or any GRU unit "

    Szybka akcja na MP.net. Czyli zgadywanka. Założenia, że to zwiadowcy z VDV mogą wchodzić w grę :)
  14. # 16
    Gość po lewej ma pagony - nie jest to KLMK, zaś u gościa po prawej - wewnętrzna strona maskałatu nie jest "szara" jak w KLMK - czyli też nie ten :)

    Enyłej - w Gruzji, przewijała się masa produktów Modox'u, widziałem bodajże jedną czy dwie osoby w KLMK, ale większość to nowe kamuflaże lub brzoza na nowych krojach maskałatów/mundurów.
  15. # 17
    Terenowy - bardziej miałem na myśli szukanie googlem informacji, kto siedział w Alagir w okolicach 24 sierpnia 2008. Samo patrzenie na zdjęcie nie pozwoli na identyfikację.
  16. # 18
    http://img377.imageshack.us/img377/7656/610xyn2.jpg

    Koleś z AKMS po prawej jest na bank w KLMK. Fota z Gruzji.

    http://pics.livejournal.com/drugoi/pic/00h2pcas.jpg

    A ten co ma RPK?

    Czyli KLMK się gdzieś przewija tak samo jak inne mundury w podobnym camo.
    Trzeba jedynie ogarnąć jakie jednostki mniej więcej operowały i tyle.
  17. # 19
    Imo ciężko stwierdzić czy ci goście mają KLMK, nowsze maskałaty często odróżniają się akurat takimi detalami jak pagony czy kieszenie, których tu nie widać ze względu na oporządzenie.

    No i eee... nie sensowniej byłoby dobierać umundurowanie do wybranych oddziałów zamiast na odwrót? Bo to takie zabieranie się do reko od dupy strony "mam jakiś ciuch, to zacznę coś rekonstruować".
    • Edi
    • 2010-06-20 *
    # 20
    Z tym "na bank" to bym nie przesadzał - strój wygląda na dwuczęściowy.

    Edycja:
    http://img216.imageshack.us/img216/1741/e3d43381c7.jpg
    Zawsze możesz zrobić rekonstrukcję PKW Afganistan jak się już uparłeś na to: "Czyli KLMK się gdzieś przewija" ;)
  18. # 21
    Nie, bo to było tak. Kupiliśmy na zlotach sobie KLMK ot tak bo fajnie wygląda, w wolnym czasie airsoftowo biegamy z AKMS. Dodatkowo uprawiamy offroad na Uazie oraz należymy do aeroklubu. Więc pomysł jasny żeby robić coś więcej. Padło na małe reko "ruskich" tyle, że nie posiadamy informacji co do konkretnych jednostek. W założeniach chcemy się właśnie upodobnić do wcześniej już wspomnianego soldata przy BTR w Czeczenii.
    Miała być Gruzja ale jest dużo znaków zapytania.
    Co do oporządzenia to już się konkretnie dostosujemy kupując szpej np. z Soviet Propaganda.
    • Edi
    • 2010-06-20 *
    # 22
    No i fajnie. Widać zajarały was "wschodnie klimaty" :D - to dobrze. Ale należy rozróżnić modną wśród ersoftowców "rekonstrukcję" od rekonstrukcji. Do tej drugiej prowadzi żmudna i zazwyczaj długa droga, a na skróty to daleko nie zajdziecie. Dlatego najlepiej jakbyście się zagłębili w temacie, dobrze przemyśleli wybór i dopiero zaczęli podążać w kierunku stylizacji (z czasem rekonstrukcji) na dany odział/jednostkę, a nie na odwrót.
  19. # 23
    Dokładnie tak. Najpierw gromadzenia materiałów i źródeł, potem ciuszki i bajery.
  20. # 24
    Czy ja mówię że na skróty?
    Po to założyłem temat tu aby od "mądrzejszych" czegoś się dowiedzieć.

    Dlatego to czy to teraz będzie Czeczenia czy Gruzja nam obojętne. Normy sprzętowe postaramy się wypełnić. Kwestia rzeczy formalnych typu: nazwa jednostki na której się wzorujemy.

    Słomiany zapał raczej to nie jest bo już wałkujemy to z rok. Sprawa konkretna: pomóżcie nam w doborze takiej jednostki aby nie było problemów.
  21. # 25
    Autor cytatu: TerenowyDlatego to czy to teraz będzie Czeczenia czy Gruzja nam obojętne. Normy sprzętowe postaramy się wypełnić.

    Wydaje mi się, że to jest kwestia dosyć ważna, którą powinniście sobie sami rozważyć, nikt wam nie powie co rekonstruować. Różne wojny, różne oddziały, inny sprzęt. Wybierzcie to co was kręci po prostu, ale patrząc na wasz profil (aeroklub itp) to chyba najsensowniej by było wziąć się za WDW, mielibyście szerokie pole do popisu przy sprzęcie którym dysponujecie.
  22. # 26
    Właśnie temat VDV/WDW wałkujemy obecnie. Klimat obu konfliktów nam się podoba. Głównie chodzi o to, aby podpasywało to już czym dysponujemy. Raczej w Czeczenii bardziej KLMK i AKMSy się widzą no nie? Prędzej tam chyba jeździli Uazami niż nowymi Tigerami czy coś. Teraz z Kołobrzegu chcemy kupić BRDM-2 ^^ więc... :)
  23. # 27
    Autor cytatu: TerenowyRaczej w Czeczenii bardziej KLMK i AKMSy się widzą no nie?
    Zależy jaka jednostka, zależy w jakich latach.

    "WDW" jako takie będzie tak czy inaczej mieć na wyposażeniu głównie wszelkie 74ki. Chyba, że mówimy o "antycznych" czasach sprzed lat 70tych lub 80tych.
  24. # 28
    Nawet w "antycznych" latach 80-tych AKMy były popularne raczej wśród tych_mitycznych_co_to_nikt_nie_widział_na_oczy ;)
  25. # 29
    UAZ do Gruzji jak najbardziej pasuje- Tigry to widziałem tylko na pokazach uzbrojenia i defiladach. Problem jest taki, że UAZy w Gruzji to nowsze modele. Z zewnątrz różnią się tym, że mają sztywny dach, a nie plandekę, wycieraczki montowane ,,normalnie", czyli w dolnej części szyby i do tego felgi takie śmieszne jakieś... Tyle zauważyłem przeglądając zdjęcia, a podejrzewam, że mają one jeszcze mocniejszy silnik i wnętrze kabiny trochę przebudowane.

    Co do BRDMa- starych BRDMów na zdjęciach nie widziałem, tylko najnowsze- siedzą na kołach od BTR80(w związku z tym sporo wyżej od starszych wersji), mają dodatkowy właz w bocznej części kadłuba.

    W związku z tym, proponowałbym Wam Czeczenię- wtedy wszystko ładnie się dopasuje. A jednostka? No to już do wyboru- do koloru. W nowym Komandosie jest artykuł o 7mej WDD- może akurat Wam będzie pasować ;)
  26. # 30
    ja bym na waszym miejscu bral sie za 1 czeczenie