• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Wiem, że wszyscy to wiecie ale ja, mimo szukania nie mogę znaleźć rzeczowej odpowiedzi na pytanie: Jak to jest, że rosyjscy żołnierze mają tak zróżnicowany ekwipunek/umundurowanie? Szukałem tu jakiś czas odpowiedzi i niestety jedyne na co natrafilem to "wszyscy wiecie jak to jest" itp. wypowiedzi. Ja jednak wszyscy nie jestem i nie wiem :) Może ktoś mi wytłumaczyć?
  2. # 2
    Widzisz, istnieje ogromne zróżnicowanie między wojskiem w różnych regionach kraju - części europejskiej, na kaukazie czy daleko w Azji. Do tego dochodzą oddziały podporządkowane resortom siłowym a nie wojsku i już robi się ogromny miszmasz.
    Po rozpadzie ZSRR w magazynach wojskowych zostały całe tony sprzętu z tamtego okresu i jeszcze przez długi okres były używane. Bywało tak, że wprowadzano do służby jeden mundur (VSR) nie zdążając wdrożyć porządnie poprzedniego (TtsKO), co owocowało wymieszaniem różnych ciuchów, co widać na zdjęciach z lat 90-tych.
    Różnice też się przejawiają w finansowaniu konkretnych jednostek. Np. WDW zawsze były pokazowymi, sztandarowymi oddziałami, często wysyłane w rejony zapalne - np. nieistniejący już 345GPP, 7GDDS, 106GDP etc. Zwłaszcza w Gruzji co bogatsze oddziały mogły się pochwalić nowocześniejszym sprzętem.
    Inną sprawą są oddziały podlegające np. MWD, FSB, Ministerstwo Sprawiedliwości etc. Są mniejsze, lepiej wyszkolone, dostają dobry, komercyjny sprzęt sfinansowany ze źródeł tychże resortów.
    W sumie powodów jest sporo, ale imo najważniejszymi są kasa (jak zawsze), niewykorzystane składy umundurowania w magazynach no i dosyć luźna dyscyplina mundurowa w pewnych oddziałach (ale nie wszystkich! Pomimo tego co widać na zdjęciach, w większości jednostkach armijnych regulaminy są przestrzegane).
  3. # 3
    Autor cytatu: Kamil
    Inną sprawą są oddziały podlegające np. MWD, FSB, Ministerstwo Sprawiedliwości etc. Są mniejsze, lepiej wyszkolone, dostają dobry, komercyjny sprzęt sfinansowany ze źródeł tychże resortów.

    Co moim zdaniem bardzo ciekawe; wg. jakiegoś speca na forum witiaziu przydziałowo w tej jednostce ludzie dostają jedynie florę, którą mogą zamienić na inny mundur (maskałat itd.) dopiero po zdaniu egzaminu na specformę (specmundur). Wtedy kupują sobie np. tropiki i partizany. Skoro sami kupują, to spotkać można różny sprzęt (chociaż partizanów tam zdecydowanie najwięcej widać). Sergei na pewno mógłby więcej tutaj napisać. Pozdrawiam!