Niezalogowany (Zaloguj się)
  • Kategorie

Подобные

Podobne

• Konkurs

• rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

• Frontowiec.com

Vanilla 1.1.10 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

1. # 391
    Nie usuwałem :) replika to nówka sztuka.
  2. # 392
    PMC For Life, co nie MG ;)
  3. # 393
    True, true.....
  4. # 394
    Chociaż dorzuciłbyś tu jeszcze ze 15 gadgetów z Krainy Wielkiego Szatana i byłoby Puro FSB ;)
  5. # 395
    Będzie będzie przeładowanie z lewej inny chwyt itd
    •  
      ADi
    • 2012-07-10
    # 396
    Raczej nie FSB, a kopia kałacha Magpulowskiego. :P
  6. # 397
    FSB używa CTRów, AFG i MVG - więcej rzeczy od Magpula nie widziałem :)
  7. # 398
    AFG zaraz mogę zapodać :)
  8. # 399
    Nie no full Pro FSB Upravlene "A" ;)

http://omega.mil.pl/fsb/65567867867867.jpg
  9. # 400
    No to tutaj ma jeszcze MBUSy i gumy na magi z Magpula. Fajne jest to nacięcie na selektorze - pozwala na szybsze załadowanie naboju po włożeniu nowego maga:)
    •  
      ADi
    • 2012-07-17 *
    # 401
    Ostatnio bawiłem się takim selektorem w replice GBB na bazie AKS74U produkcji WE i bardzo przyjemny bajer.
    Czy większa samą szybkość przeładowania? Nie wydaje mi się. Może być przydatne przy awarii, a tak to raczej nie bardzo w czymkolwiek pomaga.
    Za to ta dodatkowa "półka" bliżej dłoni jest wręcz świetna jeśli chodzi o bardzo szybką zmianę trybu ognia lub odbezpieczenie broni.

Dobrze, że o tym wspomniałeś bo bym zapomniał, a muszę sobie ten selektor sprawić do AK74M. :3
  10. # 402
    Autor cytatu: delin0mFajne jest to nacięcie na selektorze - pozwala na szybsze załadowanie naboju po włożeniu nowego maga:)

Wycięcie jest po to żeby spełnić wymagania strzelnic i treningów w tych dziwnych krajach - w strefie bezpiecznej magazynek ma być wyjęty z broni a komora nabojowa otwarta. W wycięciu zaczepia się uchwyt suwadła.
  11. # 403

Za to ta dodatkowa "półka" bliżej dłoni jest wręcz świetna jeśli chodzi o bardzo szybką zmianę trybu ognia lub odbezpieczenie broni.

Dobrze, że o tym wspomniałeś bo bym zapomniał, a muszę sobie ten selektor sprawić do AK74M. :3

Przerobiłem taki selektor w moim kałaszku już spory czas temu i spełnia swoją funkcję całkiem nieźle. Miałem też "magwell" ale on bardziej przeszkadzał niż pomagał :)
    •  
      bari
    • 2012-07-18
    # 404
    Strona 9, post 243 tego tematu.
    Kawałek blaszki i dwa nity :D
  12. # 405
    Autor cytatu: delin0mFajne jest to nacięcie na selektorze - pozwala na szybsze załadowanie naboju po włożeniu nowego maga:)

Errrmmm... Chyba się za dużo naoglądaliście filmów WE. Nie ma żadnego praktycznego zastosowania dla tego typu nacięcia w platformie kałasznikowa poza chęcią fizycznego zablokowania zamka w pozycji tylnej (jak słusznie zauważył Owca, dla zaspokojenia niektórych wymogów BHP). W tym konkretnym przypadku (zdjęcie FSBsznika) chodzi raczej o ten dodatkowy manipulator selektora (ta blaszka) a to, że fabrycznie taki selektor miał również takie nacięcie dla uchwytu suwadła to raczej dodatkowa cecha tej części, czy gość to chciał czy nie. Czy to znowu takie wygodne, tez bym spekulował. Jednym palcem operować zwykłym selektorem również łatwo jak się ktoś nauczył. A też nie zapominajmy, że selektor w prawdziwym kałachu nie przestawia się sam (wręcz grawitacyjnie czasem) jak w replikach. Tutaj trzeba przyłożyć całkiem sporo siły ;) i biorąc pod uwagę, że stosując manipulator bliżej osi obrotu tracimy na przełożeniu dźwigni i mimo, że umiejscowienie jest bardziej przyjazne dla palca to użyć trzeba większej siły aby go przestawić.

Kałaszmata niestety (albo stety) nie ma bolt-catcha, który by po oddaniu ostatniego strzału blokował zamek w tylnej pozycji przy użyciu np. tego nacięcia, zatem jeżeli chcemy używać tego przy przeładowaniu to dodajemy niepotrzebną konieczność w pierwszej kolejności odciągnięcia suwadła i zablokowania go w tylnym położeniu, co za Chiny ludowe nie wpłynie pozytywnie na szybkość przeładowania :) No ale haters gonna hate bo przecież najważniejsze jest taktycznie dokonać zrzutu zamka po załadowaniu nowego magazynka i chyba tylko to was jakoś pcha w stronę używania tego ustrojstwa :P
    •  
      ADi
    • 2012-07-19 *
    # 406
    Autor cytatu: Sergei

No ale haters gonna hate bo przecież najważniejsze jest taktycznie dokonać zrzutu zamka po załadowaniu nowego magazynka i chyba tylko to was jakoś pcha w stronę używania tego ustrojstwa :P

"Was"? Że niby kogo? Za często piszesz zbyt ogólnikowo. :P
  13. # 407
    Jak bym pisał bardziej dosadnie Aslan to lista osób chcących mnie odstrzelić by się dynamicznie zwiększała, a tak sieję zamęt i niepewność wśród wszystkich. Czy mu chodziło o mnie?! Nie, chyba nie... A może jednak? Dezorientacja przede wszystkim ;)

A żeby nie było off-topu. Dla pewności poszedłem dzisiaj do kramiku pobawić się WE AKSU. Jakoś nie zdziwiło mnie, że czasy przeładowania miałem o ok 40% gorsze niż klasycznie: wypięcie, podpięcie, przeładowanie.

A teraz na odprężenie:
    Allah Akbar! Saddam & Osama!
  14. # 408
    @Sergei- ale obsługa niektórych awarii jedną ręką była by dużo łatwiejsza z możliwością zablokowania suwadła.
  15. # 409
    I głównie o to chyba w tym ustrojstwie chodzi. Ale z drugiej strony trzeba by sprawdzić czy jedną ręką tak łatwo zablokujesz to suwadło, bo odciągnąć i jednocześnie manipulować selektorem hmmm... trzeba by potrenować, na bank znajdziemy dla tego odpowiednią postawę. Tak czy siak wg. mnie... jako element usprawniający zmianę źródła amunicji... odpada.
  16. # 410
    Siergiei kciukiem odciągasz, blokujesz wskazującym i środkowym. ;]
  17. # 411
    a kolbę o bebech ;)
  18. # 412
    A jak! :)
  19. # 413
    Ale Panowie, platforma AR również zapewnia komiczne obrazki przy obserwacji usuwania awarii jedną ręką! Magpula nie widzieliście? Tam odpinają zawieszenie, kładą karabin na ziemi, opierają kolbę o but (sic!).. z resztą to trzeba zobaczyć;)
    •  
      ADi
    • 2012-07-21 *
    # 414
    Autor cytatu: Sergei
    A żeby nie było off-topu. Dla pewności poszedłem dzisiaj do kramiku pobawić się WE AKSU. Jakoś nie zdziwiło mnie, że czasy przeładowania miałem o ok 40% gorsze niż klasycznie: wypięcie, podpięcie, przeładowanie.

Ale tą wersją WE z blachą niby ułatwiającą zmianę magazynka? Mi to ni cholery nie pomagało, a nawet przeszkadzało.
    Zapewne kwestia przyzwyczajenia.

[ Lista osób chcących Cię odstrzelić? Robisz się paranoikiem? :D ]
  20. # 415
    Od pierwszego Tomaszowa ADi ;)
  21. # 416
    Mój AKM.

/lh/photo/aezMboNS2gFA-qxkFGQDFNMTjNZETYmyPJy0liipFm0?feat=embedwebsite

Zewnętrznie stal VFC, drewna, chwyt, magi od ostrego.
  22. # 417
    Kutwa jakbym widział swojego :)
  23. # 418
    Witam takie mam pytanie i prośbę jednocześnie jak jest dobra replika AKS74 czy ak74 nadająca się do stylizacji , rekonstrukcji
    http://gunfire.pl/product-pol-1152196223-Replika-karabinu-szturmowego-LCK74M-NV.html

Kałach firmy lct był by dobry? O vfc teraz ciężko o a yunkerze można zapomnieć :)

Pozdrawiam Beria
  24. # 419
    LCT bajka jeżeli chcesz zajefajne AK74 z małospotykanymi śliwkowymi polimerami i koniecznością wymiany szczerbinki. VFC wypuściło nowa partię swoich cacek (ver. 2012) wystarczy przytaszczyć od kitajców :)

Jak byś chciał bardzo fajne gazowe AK105 z bardzo dobrym odwzorowaniem oryginału to będę niedługo sprzedawał swoje GHK AK105 z 5 magazynkami.

A w celach autopromocji zapraszam do tematu http://rus.mil.pl/forum/discussion/3754/1/oboz-szkoleniowy-systemy-1819082012-murowana-golina/#Item_1 ;)
    •  
      Sowa
    • 2012-07-30
    # 420
    Hmm wygląda to on może i fajnie ale AK74M to raczej nie jest. Jeśli chcesz 74 bez "M" to możesz spokojnie brać, bo to fajne i bardzo dobre jakościowo repliki. Choć osobiście radziłabym się wstrzymać i poczekać na "nowe" VFC w Polsce lub sprowadzić np. z WCG Shop. Masz nawet do wyboru wersję z montażem na optykę lub bez (obie w drewnie).

ps. Sergei w razie co AK105 byłbym zainteresowany więc jak będziesz sprzedawać odezwij się do mnie ;)