• Kategorie

Подобные

Podobne

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1351
    @Kazik - możesz powiedzieć co to za odcień zieleni w tym Krylonie?
    Woodland green, w ostatnim szeregu za chwytem z palemką jest jeszcze olive.
    Na razie nie wiem, które kolory wykorzystam - najpierw popróbuję różnych kombinacji na kartonie, żeby zobaczyć co z czym dobrze wygląda.
  2. # 1352
    Ja stoję na rozdrożu - nie wiem czy brać Fosco English Green czy DDR Green ;)
  3. # 1353
  4. # 1354
    Mi sie wydaje ze w tym pierwszym skaszanionym malowaniu nie jest aż tak źle...
    Nie wygląda to ładnie, ale w otoczeniu, w którym jest ten gość to będzie spełniać swoją funkcję.
    Dzieki za galerie ;)
  5. # 1355
    Moje malowanie jest skaszanione na wzór obrazka nr 2, właśnie dlatego szukam ciemniejszej, soczystej zieleni. Również dzieki za galerie!
  6. # 1356
    Jak już jesteśmy na maskowaniu, to względnie łatwo można samemu zrobić całkiem zgrabne pixele. AK był malowany Motipami z praktikera na próbę , SWD-S Montana Black. Z efektu nie jestem do końca zadowolony, ale jako tester technologii oba są OK :)

    http://i.imgur.com/TrHbAEnm.jpg

    http://i.imgur.com/5uyElM4l.jpg
  7. # 1357
    Kakaroth - bardzo estetycznie i dokładnie pomalowane, ale nie jestem zwolennikiem doboru palety - szczególnie w kałaszu ;)
  8. # 1358
    Kazik wszedł na szczyty elokwencji i dyplomacji. Paleta ze spectra bylaby sluszniejsza.
    Do zobaczenia na razwiedce :)
  9. # 1359
    A swoja droga ten buraczany zielony do ziguli z fotek 45 z 2005 tez ma swoj oldschoolowy urok. Ale taki lans zrozumie niewielu.
  10. # 1360
    SWD-S - takie pixelowate Congo wyszło ;)
  11. # 1361
    @ Kazik - zgadzam się, kałasz był malowany resztkami czegoś dobranego losowo, natomiast kolory jakie wyszły na SWD-Sie zdecydowanie odbiegają od oczekiwać. Przynajmniej w lesie na suchym podłożu w kępkami trawy tu i tam wygląda całkiem OK

    @Musley - No wyszło, ale co poradzić:D Następnym razem zrobię większe pixele, bo wycinanie takich małych szablonów to też bardzo wysoki stopień upierdliwości.

    @Willard - NO BA! Doczekać się już nie mogę!!!
  12. # 1362
    Zastanawiam się, czy w ogóle nie odpuścić sobie zieleni i po prostu kupić jakiś "mud brown" :P
  13. # 1363
    Test palety kolorów:
    https://instagram.com/p/2LaydoS9AN/
    (bez instagramowych filtrów)

    Kolory tła: "sand" (góra), "khaki" (doł)
    Kolory linii: "brown" (lewa), "woodland green" (środek), "olive" (prawa)

    Wzór "siatki" jest marny, bo użyta siatka jest w kiepskim stanie. Mam jeszcze jedną w lepszym, więc mam nadzieję, że ostatecznie wyjdzie to lepiej. Dodatkowo momentami za mocno pociągnąłem kolorem. No ale to test mimo wszystko.
  14. # 1364
    Autor cytatu: kazik
    Wzór "siatki" jest marny, bo użyta siatka jest w kiepskim stanie. Mam jeszcze jedną w lepszym, więc mam nadzieję, że ostatecznie wyjdzie to lepiej. Dodatkowo momentami za mocno pociągnąłem kolorem. No ale to test mimo wszystko.


    Wydaje mi się, że siatka musi być lepiej naciągnięta na przedmiocie, wtedy wzór wychodzi lepszy

    Dzięki za porównanie! :)
    •  
      Maza
    • 2015-05-07
    # 1365
  15. # 1366
    Wspominałem o malowaniu wcześniej. Malowane będzie poniższe AK (VFC AK-105), musi jeszcze "tylko" do mnie dotrzeć z Węgrzech.

    Chciałem go na początku złożyć z B10M i B33, ale mnie nie stać, więc będzie musiało starczyć B10 i B13, które wcześniej leżało na AK74M. Jedyny mankament, na który nie mam obecnie rady do pokrywa, bo nie dostaję jej w zestawie, więc DBoysowa gładka bez daszka będzie musiała starczyć.

    Załączniki:

    • vfc_ak-105_kit.jpg
    •  
      Maza
    • 2015-05-21
    # 1367
    A pokrywa z E&L czy LCT gładka z daszkiem nie podejdzie?
  16. # 1368
    Podeszłyby tylko gdzie takie dostać?

    edycja:
    znalazłem w niemieckim sklepie, ale z przesyłką koszt wyniesie 200zł:
    https://www.sniper-as.de/product/LCT/LCK104_Top_Cover_(PK-11)/id/13805
  17. # 1369
  18. # 1370
    No tak, WGC :) wygląda bardziej przystępnie, dzięki.
    •  
      Uber
    • 2015-05-22
    # 1371
    Panowie, albo jestem debilem, albo mam jebnięty kolimator.
    Kupiłem od znajomego kobrę oracomu ( czy jakiś podobno brzmiący chinol) i nie idzie do góry punkcik. Tu pytanie- jak kręcić? Miałem w podstawówce trzy lata rosyjskiego, ale ni uja nie pamiętam, jak było "góra" i "dół". Mam do wyboru H (n) i B (w). Pomożecie?
  19. # 1372
    Pomożemy!
    Ниже-niżej
    Выше-wyżej
    •  
      Maza
    • 2015-05-22
    # 1373
    "B" to wiem to od wierch chyba. Ruskiego uczę się hobbystycznie.

    https://www.youtube.com/watch?v=2uVg5Bi1X9Y

    To oglądnij, przyda się w zerowaniu.
    •  
      Uber
    • 2015-05-22
    # 1374
    Dzięki panowie.
    Ogólnie to pacjent w stanie agonalnym, bo kropka nie chce opuścić obrębu muszki (kropka znika z szybki jak kończą się te boczne skrzydełka przy muszce)
  20. # 1375
    Dioda pewnie się obluzowała (odsunęła do tyłu), przez co pewnie regulacja też nie działa. Skoro kona, to może warto go rozkręcić i spróbować ustawić wszystko na miejscu z powrotem?
    •  
      Uber
    • 2015-05-22
    # 1376
    Pacjent zdechł- wyjebane gwinty od regulacji wieżyczki... Dziękuję wszystkim za pomoc.
  21. # 1377
    Słuchajcie, mam sprawę. Czy wiecie może jak "postarzeć" kałacha aby wyglądał jak osobnik na tym zdjęciu ? ZDJĘCIE Mam na myśli tą pozdzieraną farbę z metalowych części.
  22. # 1378
    Papier ścierny/wata stalowa. I z umiarem :)

    Edir: Papier ścierny najlepiej z tych drobniejszych ale też bez przesady, weź parę różnych i zobaczysz.
  23. # 1379
    Papier ścierny i wata to złe rozwiązanie. Poprzecierasz w miejscach, które się normalnie nie ścierają i efekt będzie przeciętny.

    Najlepsze rozwiązanie, to jest wziąć i wrzucić z innym żelastwem do bagażnika i niech jeździ tak miesiąc.
  24. # 1380
    Myślę, że kluczem przy papierze / wacie jest słowo "umiar", bardzo łatwo jest przedobrzyć.

    Ale odprysków farby się nie osiągnie, tutaj metoda "na bagażnik" będzie lepsza. Ale i tak zależnie od sposobu pokrycia repliki może się nie sprawdzić. Np. na oksydowanych replikach LCT, czy E&L, wątpię by zadziałało.