• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Panowie czy mieliście doświadczenia w kontaktach z Finami?
    Jeden taki wysłał mi kilka części (nie kolidujących z ustawą) do AK
    i dziś otrzymał ich zwrot z adnotacją, iż nie można nadawać części broni pocztą lotniczą.
    Jak sam napisał jest to jedyna droga wysyłki w jego kraju.
  2. # 2
    Nie wiem jak z Finlandią, ale wysyłałem już tłumiki płomienia, magazynki, bagnety itp rzeczy nawet do Brazylii i Japonii i nie było problemu. Jedyne czego nie chcieli przesłać to skorupy od granatów - nikt nie chciał przewieźć, ani Poczta Polska, ani DHL, ani UPS, ani TNT.
  3. # 3
    Konrad mnie też zdarzyło się wysyłać do różnych krajów
    ale nie ściągałem jeszcze nic z Finlandii
    pytanie brzmi jak to działa w drugą stronę.
    Ma ktoś jakieś sugestie?
  4. # 4
    Pytanie brzmi - jak opisał zawartość paczki? Bo jeśli jakoś w stylu "gun parts" (lub jakoś jeszcze gorzej), to nic dziwnego, że zawrócili.
  5. # 5
    Jeśli części ważą poniżej 1 kg to niech wyśle jako polecony list priorytetowy, tam nie trzeba deklarować zawartości.
    Jeśli ktoś jest bogaty to w polsce za coś takiego można pozwać przewoźnika bo nieistotna część broni w świetle prawa jest tym samym co kubek, zestaw wierteł itp.
    Mimo tego tak wysyłałem do USA nieistotne części od kałachów i wszystko dotarło bez problemu.

    Po stronie polskiej z wysyłaniem i otrzymywaniem tego typu rzeczy może się różnie zkończyć jak się zorientują co jest w środku, policja i straż graniczna może próbować przeszukać mieszkanie na "zbity ryj" czyli bez nakazu to wtedy należy im powiedzieć żeby spier.. pogrożą się że i tak poźniej wrócą z nakazem co będzie kłamstwem bo prokurator nie ma podstaw na wydanie nakazu jeśli części nie naruszają prawa.
  6. # 6
    Fin paczki nie opisał, została prześwietlona na lotnisku.
  7. # 7
    Skoro tak, to wydaje mi się, że powinien ci zwrócić pieniądze (razem z kosztami wysyłki), bo to raczej nie twoja wina, że nie chcą wysłać rzeczy z jego kraju.
  8. # 8
    Ja otrzymałem NSPU, a następnie także przetwornik do niego z Finlandii.
    Nie było żadnych problemów.
  9. # 9
    Autor cytatu: KacperixFin paczki nie opisał, została prześwietlona na lotnisku.

    W takim razie co to za części?
    Niech jeszcze raz ciasno spakuje, dorzuci trochę metalowego złomu śrubki, metalowe zawiasy itp. to będzie kaszka na skanerze.
    Zapoznaj się też z fińskim prawem dotyczącym tej sprawy, bo jak to prawa wewnętrzne przewoźnika to równie dobrze mogliby zabronić wysyłki przedmiotów wyprodukowanych w chinach co nie powinno mieć miejsca.
  10. # 10
    Przesyłka zawierała podstawę szczerbinki i magazynki.
    Pieniądze dziś odzyskałem, jednak niesmak pozostał po rewelacyjnej cenie.
  11. # 11
    Tak myślałem że magazynki.. mógł je rozłożyć wtedy celnik by się nie domyślił.
    Fun fact:
    W niektórych stanach nawet jest taki wymóg żeby magazynki wysyłać rozłożone ale tam akurat przez to że kiedyś sprężyna z uszkodzonego magazynka przebiła się przez kopertę i wybiła zęba dostawcy
  12. # 12
    Po skandalu z częściami do Beryla ja bym się postrzymał z paczkami zawierającymi jakiekolwiek części jakiejkolwiek broni ostrej.