• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam,

    mam pytanie odnośnie przerabiania oryginalnych magazynków na potrzeby asg. Przeczytałem temat o przerabianiu i chciałem zapytać czy wszystkie magazynki się do tego nadają? Obecnie na aledrogo jest kilka wystawionych, ale nie wiem czy będą pasowały.

    http://allegro.pl/magazynek-do-ak-74-5-45-mm-sliwka-izewsk-zsrr-i1678879941.html
    http://allegro.pl/magazynek-do-ak-74-5-45-mm-sliwka-tula-zsrr-i1678879942.html

    Jeżeli ktoś wie gdzie można kupić taniej, to również proszę o informację. Z góry dziękuję za pomoc. ;)
  2. # 2
    Oba nadają się do przerobienia - i żeby się nie nadawały to musiałyby być w jakiś drastyczny sposób uszkodzone (nawet nie jestem sobie w stanie wyobrazić czegoś takiego).

    70zł z przesyłką to dobra cena - ponieważ są to rosyjskie magazynki, to chyba nie ma co wybrzydzać (wątpię by możliwe było znalezienie ich dużo taniej, ja przynajmniej nie widziałem).
  3. # 3
    Polecam magi od tego gościa. Stan od prawie idealnego do takich gdzie są widoczne ślady użytkowania, rysy itp.
  4. # 4
    Teoretycznie da się taniej, ale to bardziej czekanie na okazję... A że ostatnio okazji nie uświadczyłem - 70zł to dobra cena (rzekłbym nawet bardzo).
  5. # 5
    A przerabiał ktoś magi do AK metalowe? I które ersoftowe magi sie do tego nadają?
  6. # 6
    Metalowe, bakelitowe, poliamidowe
    5.45 , 7.62
    wszystkie przerobisz wg schematu, który zamieści Potfur w artykule
    nawet jeśli napotkasz 'trudności' w czasie konwersji, to szybko sobie poradzisz :)
    magazynki 'pełnowymiarowe i rozbieralne' z replik ASG (i tutaj potrzebna pomoc) wystarczy podpiłować tu i ówdzie
    osobiście przekładałem VFC, CYMA, G&P na Type56, AKM/AK, AK74.
    Większość tych informacji masz w/w artykule :)
  7. # 7
    Ok dzięki. Czy ktoś wie czy King Armsa da się tak przerobic?
  8. # 8
    Autor cytatu: BerdozonOk dzięki. Czy ktoś wie czy King Armsa da się tak przerobic?
    Najlepiej podawaj od razu jakieś linki do konkretnych magazynków (np. ze sklepów internetowych), bo ja tam w temacie magazynków ASG nie jestem na bieżąco i np. nie orientuję się, czy masz na myśli magazynki KA do 74 (5,45, jeśli takie w ogóle KA produkuje), czy jakieś w stylu 7,62 (i jeśli tak, to które).
  9. # 9
  10. # 10
    Na zlocie w Darłowie kupiłem 4 magi od AK, oksydowane i fosforowane (takie szare) no i zobaczę czy mi się uda dopasować wkład do ostrej metalowej skorupki
    •  
      bari
    • 2011-06-23 *
    # 11
    Pewnie już widzieli, ale wlepie tego linka tak do kompletu: http://www.red-alliance.net/forum/index.php?topic=8774.0
  11. # 12
    No patrz, prawie jak w moim artykule - tylko materiał inszy :D
    •  
      ADi
    • 2011-06-29
    # 13
    W sumie można by ten link dodać do artykułu aby zapobiegać dalszym pytaniom o przerabianie magazynków. ;)
    •  
      bari
    • 2011-06-29
    # 14
    O Mateczko Rasijo! :P To Wy tego jeszcze nie widzieliście?
  12. # 15
    Hmmm. Na Frontowcu są magi do SWD. Ciekawe czy te tandeciaki od A&K szło by wpakować w skorupę oryginała. Choć to i tak nie miało by sensu bo A&K to się tylko do śmietnika nadaje. Ani wygląda ani strzela dobrze.
  13. # 16
    @bari - nie każdy czyta RA - na przykładowo nie jestem kompletnie zainteresowany tym co oni wypisują :)
  14. # 17
    Też tego nie widziałem. Zresztą na RA najciekawszy jest komis i do tego się ograniczam ;)
    •  
      ADi
    • 2011-06-29
    # 18
    Ja czytałem , ale bardziej interesują mnie lans foty na RA :P
    •  
      bari
    • 2011-06-30
    # 19
    Znaczy się, jak nie ma obrazków to ja też nie czytam :D
  15. # 20
    Z tego wyłania się jeden wniosek dla recenzentów/twórców artykułów dla rusmila - WIĘCEJ FOTEK :D
  16. # 21
    Wracając:


    Bakelit dostosowany do AKMS:

    http://vm.aganet.pl/gts/wp-content/uploads/2011/06/DSC00429.jpg

    No i jeden stalowy już gotowy:

    http://vm.aganet.pl/gts/wp-content/uploads/2011/06/DSC00431.jpg

    Teraz tylko kałacha dopieścić.
    •  
      ADi
    • 2011-06-30 *
    # 22
    Też mam 7.62 dopasowane do swojego AKMS. O dziwo te magazynki pasują wyłącznie do mojego. W innych nie da się ich zatrzasnąć. :D
  17. # 23
    Autor cytatu: Blood.SuckerHmmm. Na Frontowcu są magi do SWD. Ciekawe czy te tandeciaki od A&K szło by wpakować w skorupę oryginała. Choć to i tak nie miało by sensu bo A&K to się tylko do śmietnika nadaje. Ani wygląda ani strzela dobrze.


    a właśnie:) ktoś przerabiał magi do swd real sworda? bo czasem można trafić "ostre" magi w fajnych cenach. i co do środka?
  18. # 24
    Kto przerzucał low capy czy mid-capy ak47 do ostrego bakielitu niech powie jakiej firmy wkładów używał. Mam wkłady P&J i są choloernie grube, trzeba dużo piłować i mało tego, wkłady są za długie;/.. Próbowałem z krótkim magiem od 47, ale też nie było szans żeby go przerobić, mimo piłowania i cięcia z każdej strony.... Napiszcie jakie wkłady nadają się...
  19. # 25
    Ja miałem inne "odczucia". Przerzucałem do stalowych skorup wkład P&J z magazynka na 68kulek i to był najcieńszy wkład jaki miałem... Przekładałem Cymę(150) i Elementa(120)- one były grube. Hi-cap Cymy (stalowy) też był "chudy".
  20. # 26
    Grzybeks chyba pyta o magazynki bakelitowe.
    Ja przeżucałem lowcapy, midcapy i hicapy, wszelakiego pochodzenia w ostre bakelity. Wchodzą lekko. Czasem lekko podrobiłem bakelit wewnątrz, ale generalnie lowcapy wpadają w skorupy. Midcapy lekko podpiłowane boki.
    Za długie nie są.
    Polecam midcapy z cymy.
  21. # 27
    Można chyba taniej co CM szczególnie.
    W środek ładujecie schelsy od shotguna -> klej na gorąco i już.
    4 sztuki kosztują coś koło 40 pln. i 30 pestek w magazynku jest ;)
  22. # 28
    mg_shutze, pokaż no je :) i jak to wyglada po przeróbce
  23. # 29
    Będzie to magazynek do VSS który za kilka dni pojawi się w moich łapkach.
    Zostało kilka drobiazgów i chwyt przedni do zrobienia. Co najważniejsze replika działa bez problemowo :)
    Oczywiście przy magach do SWD shells nie wystaje ;)


    http://imageshack.us/photo/my-images/715/dsc00705ke.jpg/


    Uploaded with ImageShack.us
  24. # 30
    No to widzę, że od teraz tylko tak będę przerabiał...

    To jest z maga do AK74?