• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Postanowiliśmy się z Desfilem pochwalić. Oto nasz mały film wojenny z rusofilskimi klimatami. Jest to produkcja bardziej testowa niż pokazowa, chcieliśmy zobaczyć jak nam wyjdzie. Dlatego znajdziecie tu pewnie rozmaite potknięcia. Nasza rosyjska stylizacja też została na szybko sklecona, więc nie rozpatrujcie jej w kategoriach rozkonstrukcji. :) Kręcenie trwało 3 godziny, a scenariusz powstawał w biegu.

    Mimo to mam nadzieję, że wam się spodoba. :) Polecam full screen 720 HD.

    http://www.youtube.com/watch?v=fahab2_-Jwo

    PS Ja to Stalker, Desfil był reżyserem i operatorem.
  2. # 2
    Jest potencjał ;)
    Tylko niestety nasi przegrywają ;P
  3. # 3
    Baaardzo fajny montaż i efekty :) I chociażby z tego względu warto zobaczyć. Same strzelaniny - widać że asgejowe do bólu. Scenariusza tyż tam nie ma żadnego. Ale jak na taką pokazówkę - ma potencjał. Najs.
    •  
      ADi
    • 2011-07-05 *
    # 4
    Ciekawe. :D
    Ale czy mi się wydaje czy z Galila wystają kable :3
    + czemu granatnik nie został użyty i czemu ten strzelający z tłumikiem wydawał takie same dźwięki strzałów jak reszta? :D
    + to co zauważył Kamil - asgejowa taktyka Rosjan :D

    A tak to ciekawe :3 Fajne efekty :D
  4. # 5
    Użyli granatnika, jeno szczelający miał zeza ;) Patrz 3:06
    •  
      ADi
    • 2011-07-05 *
    # 6
    A no racja :D Zastanawia mnie natomiast czy wybuch ładunku (granatu/claymora) w wejściu do tego "schronu" nie ogłuszył by także osobę broniącą się? :D
  5. # 7
    ogłuszyłby ale uznajmy ze wylazl tylnym wyjściem :P a co do strzelającego tłumikiem i dźwięku: 2:32 - kolega po lewej stronie ma tłumik a podlozony dźwięk pochodzi od ak z pbsem:)


    no i "nasi" przegrywają z prostego powodu. łatwo nam zebrać 3 zestawy ruskiego szpeja. natomiast amerykańskiego nie posiadamy za wiele. z trudem uzbierał się jeden zestaw i tak zresztą oszukany
  6. # 8
    Efekty fajne - podobało mi się demolka na horyzoncie.
    Do tej pory jednak nie rozumiem co za debil zostawił kominiarkę w dobrym stanie :D

    Enyłej - miło się oglądało, na tyle - że nie chciałem wyłączyć tego w trakcie :)

    Btw. następnym razem zamiast amerykańca dajcie zestaw partyzantów :)
  7. # 9
    Wszyscy macie absolutną rację. Tak jak pisałem, film jest naszą pierwszą próbą zmierzenia się z tematem militarnym i lekkim spontanem. Stąd wiele rzeczy potraktowaliśmy umownie (włącznie z wystającymi kablami, o których zapomnieliśmy i strasznie mnie denerwują). Wbrew pozorom scenariusz tu jakiś jest, ale oczywiście bardzo skromny.

    Taktyki nie szukajcie, bo jej po prostu nie było. :))

    Dziękujemy za miłe słowa i wasze uwagi, które dopingują nas do działania. W przyszłości na pewno lepiej wszystko dopracujemy. :)
  8. # 10
    Jak dla mnie bomba filmik + to co wysunęli koledzy powyżej.
  9. # 11
    Fajne, naprawdę mi się podoba :)
    •  
      ADi
    • 2011-07-05 *
    # 12
    Autor cytatu: Sergei
    - taktyka? jaka taktyka? ;) i to o obu stronach można powiedzieć ;)

    Nie poznajesz formacji "ameba"? To ta tak asgejowa taktyka w której gdy grupa zostanie zaatakowana każdy biegnie gdzie chce , a radiooperator i medyk lądują najdalej od dowódcy i w najbardziej odkrytych miejscach (typu środek drogi czy polana) ;3 xD
  10. # 13
    Autor cytatu: Sergei ale ogień wydobywający się z lufy przy strzale z tłumikiem zdecydowanie nie :D bo to lekko przeczy temu co ma właśnie to ustrojstwo robić. (PBS na AK-74 eeee NO)
    - przelot samolotu: dźwięk ma to do siebie, że porusza się z określoną prędkością i szczyt natężenia pracy silników przy przelocie następuje chwilę po przelocie obiektu, a u was max natężenia odgłosu pracy silników przypada na moment pojawienia się samolotu.

    - odgłos wystrzału GP to u was wystrzał granatnika NATO typowy dla lufy charakterystyczne "dup". GP ma inny odgłos.



    już tłumacze:
    PBS- jest tam dlatego ze kolega zgubił tłumik płomieni... musiałem go czymś zastąpić. Płomień z lufy oczywiście bzdura, jednak uznałem ze mniej rozgarnięta cześć widowni nie zrozumie dlaczego jeden karabin strzela niczym:P

    GP_ doskonały słuch! oczywiście po kilkugodzinnych poszukiwaniach i katowaniu swojej dziewczyny wystrzałami granatników w kiepskiej jakości filmów YouTube poddałem się i zsamplowalem granatnik z gry Battlefield bad company. (NATOWSKI)

    SAMOLOT- Bardzo dziękuje za ta informacje. tylko raz w życiu przeleciał mi nad głowa odrzutowiec, było to w Szwecji i za cholerę nie pamiętam jak to brzmiało. Na przyszłość bardziej przyłożę się do takich detali.

    Dzięki za rady i słuszne uwagi oraz konstruktywna krytykę i słowa uznania. Będziemy się chwalić na bieżąco przy kolejnych projektach
  11. # 14
    duze brava
    czekam na druga czesc
    •  
      bari
    • 2011-07-05
    # 15
    A taaa... Brawa brawa. Świetne.
  12. # 16
    Super efekty. Fajnie by było zrobić coś z fabułą dla Razwiedki i takimi fajnymi efektami.
  13. # 17
    No Pany, bez rozgrzebywania szczegółów i dla kompletnego laika w sprzęcie i temacie wojskowym, naprawdę kawał świetnej roboty. Dla reszty oczywiście też, wersja próbna więc i wiele skrótów jest i uproszczeń :)
  14. # 18
    Bardzo mi się podoba, czekam na następne dzieła :)
    •  
      Sowa
    • 2011-07-06
    # 19
    Filmik świetny, fajny patent z pociskiem na zakończenie, tylko chłopaki trochę bardziej wyluzujcie grę aktorską bo momentami rusy były kapkę nienaturalnie sztywne :)
  15. # 20
    Autor cytatu: MW-750Super efekty. Fajnie by było zrobić coś z fabułą dla Razwiedki i takimi fajnymi efektami.


    bardzo chętnie!
    Proszę o kontakt na pocztę. oczywiście można by coś sfilmować:)
  16. # 21
    Autor cytatu: MW-750Super efekty. Fajnie by było zrobić coś z fabułą dla Razwiedki i takimi fajnymi efektami.

    To by było... mocne. :)
  17. # 22
    Taki afganowy promo film grh to byłby miód!
  18. # 23
    Kiedyś na tym forum był taki filmik bodajże zrobiony przez Czechów (nie mogę tego teraz znaleźć) - ale nie mieli oni tylu fajnych efektów a postacie trochę sztywnie się zachowywały.
  19. # 24
    Fajne...
    tylko koledzy z konwoju chyba się gleby bali i za bardzo trzymali się w kupie. Czeczen z SWD miałby pole do popisu. Bardziej można było wykorzystać transporter do osłony.
    Jednak realizm jest, i jeszcze te wrzaski po rosyjsku... super !
    •  
      ADi
    • 2011-07-12
    # 25
    Interlude, oni używali transportera jako osłony bo było on do nas ukosem i zasłaniał ich w dużej mierze. :)
  20. # 26
    A był taki jeden od tych z konwoju który większość inscenizacji spędził na glebie;)
    •  
      ADi
    • 2011-07-13 *
    # 27
    Jako ranny xD

    No ale jak wiadomo trzeba to dopracować i więcej szpeju kupić ':3
  21. # 28
    Kierowca tego BWP tam niszczył, Dygało :D

    A produkcja rokatanskiego mimo małych niedociągnięć (tylko szczegóły) które już wychwycili wcześniej użytkownicy bardzo mi się podobała ;)
  22. # 29
    A może by w Bornym sfilmować historyjkę z Razwiedką?
  23. # 30
    Desfil pisał że nie ma czasu w wakacje. Poza tym, Razwiedki raczej nie będzie w Bornym.