• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam!
    Poszukuję literatury na temat genezy, rozwoju oraz innych wszelkich ciekawostek na temat samej broni jak i autora.
    Rozważam pisanie pracy licencjackiej na temat tej broni, jak i jej symboliki.
    Jedną książkę już znalazłem "Moje życie jak krótka seria". Jeżeli znacie inne ciekawe książki które by mi mogły pomóc w pracy, byłbym bardzo wdzięczny za tytuły.
    Oczywiście, najlepiej w języku polskim.
    Pozdrawiam!
  2. # 2
    J.Walter Broń -Systemu Kałasznikowa wyd. Bellona
    Z.Gwódź - Polskie Konstrukcje Broni Strzeleckiej
    M.Hodges - AK-47 Wyd. Amber
    seria TBiU nr.93 Uniwersalny 7,62 mm karabin maszynowy PK/PKS
    seria TBiU nr.96 Karabinek AKM kal. 7,62 T.Chyba wyd. MON

    Czasami zaliczają do tej rodziny SWD
    seria TBiU nr. 161- 7,62 mm karabin wyborowy SWD
  3. # 3
    Z ciekawości - na jakim kierunku studiujesz, że można na takie tematy pracę pisać? :-)
  4. # 4
    Studiuję Bezpieczeństwo Narodowe :)
    Myślałem, aby pisać pracę na temat różnych organizacji PMC, ale temat kałasznikowa jest bliższy mojemu sercu ;-)
    Myślałem też aby pisać o jakiś rosyjskich spec-służbach lub na temat ich gospodarki i zbrojeń, ale to może na prace (daj bóg) magisterską zostawię.

    Póki co bardzo dziękuję za tytuły, lada dzień zaczynam zbieranie książeczek :)
    Ps: Byłbym rad jak by ktoś jeszcze miał jakieś informacje (inne niż wikipedia) na temat jego eksportu, symboliki itd. Te już mogą być po angielsku. Oczywiści jak sam coś ciekawego znajde, od razu wrzucam!
    Pozdrawiam!