• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Czy spotyka się w Armii rosyjskiej karabinki AK47? Czy są już tylko AKM i AK74?
  2. # 2
    Jest to rzecz tam już niemal kompletnie niespotykana.
  3. # 3
    Ok dzięki. Z tym, że jednak napisałeś "niemal" więc gdzies w uzyciu musi byc z tego wnioskuje.
  4. # 4
    "AK" (lub "AK-47") może da się znaleźć jeszcze pod postacią jakiś egzemplarzy szkoleniowych (tych "przekrojonych").
  5. # 5
    Cóż, mniemam że po magazynach tego może leżeć całkiem sporo, a na strzelnicach wojskowych w jakiś zadupiach dalej się tego używa.
    AK można było zobaczyć w łapach Czeczeńca z Wostoku w Gruzji, więc mniemam że znikąd tego nie wziął.
  6. # 6
    Kamil - po magazynku nie określisz czy to AK47 czy AKM. Wątpię by gdzieś, ktoś w FR używał AK47/AKS47
  7. # 7
    Autor cytatu: KamilAK można było zobaczyć w łapach Czeczeńca z Wostoku w Gruzji, więc mniemam że znikąd tego nie wziął.
    To był raczej jakiś bojownik Abchaski lub Osetyński, a nie "regularny wostoczanin".

    PS. Na zdjęciu wyraźnie było widać frezowaną komorę, więc na pewno to nie był AKM.
  8. # 8
    Moglibyście podać link do zdjęcia?
  9. # 9
    Nie mogę znaleźć tego ze studnią, ale znalazłem inne, gdzie jest stary AK:
    /lh/photo/FBNL1F9VsxAxkbNumRQN_yNpNCgFV-7wyMlRM_oaO-A?feat=embedwebsite

    South Ossetian separatists' fighters wave a Kalashnikov, and the South Ossetian Separatists' flag, in a car in Tskhinvali, the capital of Georgia's separatist-controlled territory of South Ossetia, Tuesday, Aug. 26, 2008, as local residents celebrate Medvedev's signing of the decree recognizing the independence of the breakaway Georgian territories of South Ossetia and Abkhazia. Defying the United States and Europe, Russian President Dmitry Medvedev announced Tuesday he has signed a decree recognizing the independence of the breakaway Georgian territories of South Ossetia and Abkhazia. (AP Photo/Dmitry Lovetsky)


    /lh/photo/WH4K1wjVWvCG7m7YivZCliNpNCgFV-7wyMlRM_oaO-A?feat=embedwebsite

    South Ossetian servicemen fire their weapons and wave South Ossetian (C) and Russian flags as they celebrate Russia's recognition of their state as an independent state in Tskhinvali August 26, 2008. Russian President Dmitry Medvedev announced on Tuesday that Moscow had decided to recognise two rebel regions of Georgia as independent states, setting it on a collision course with the West. REUTERS/Sergei Karpukhin (GEORGIA)
  10. # 10
    Dzięki. Widze ze jest podtuningowany łożem od AKMa :)
  11. # 11
    Ale byście się zdziwili..... Hełmów wz 40 też podobno w ruskiej armii już nie ma......
  12. # 12
    Zgadzam się z Owcą. Większości jednostek nie ma na zdjęciach i nigdy nie będzie. Nikt się nimi nie interesuje, bo to żaden "specnaz" czy insze WDW i latają w starych stalakach z parcianymi ładownicami. A jak nie ma kasy na nowszy sprzęt to się strzela z czego popadnie, nie wspominając że na wypadek W też się trzyma różne stare graty.
  13. # 13
    Taki offtop. W Wosjku Polskim w magazynach na wypadek W są jeszcze PPsze :P
  14. # 14
    Ostatnio na Białorusi w jednym z magazynów znaleziono kilkadziesiąt karabinów Mosin 1891 (NIE 1891/30, tylko 1891!!). A taśmę do PK z używaną do tej pory na Białorusi amunicją 7,62x54R z 1914 roku z Tuły mam w sklepie....
  15. # 15
    Znalazłem to zdjęcie przy studni, o którym pisałem wcześniej:
    /lh/photo/fpxF7wXEKj0pyG_qdCVWVCNpNCgFV-7wyMlRM_oaO-A?feat=embedwebsite

    Russian soldiers take a drink of water in Tskhinvali on August 11, 2008. Britain's Europe Minister Jim Murphy said Russia's military actions in Georgia were "brutal" but insisted there was "no question" of Western troops being sent to the region. AFP PHOTO / DMITRY KOSTYUKOV (Photo credit should read DMITRY KOSTYUKOV/AFP/Getty Images)
    Przy czym to zapewne raczej Osetyńcy, a nie "russian soldiers".

    edycja: i jeszcze jedno (gość po lewej)
    /lh/photo/q2239NGwoat6FEPQ21PykyNpNCgFV-7wyMlRM_oaO-A?feat=embedwebsite

    A picture taken on August 11, 2008 shows South Ossetian separatist troops engaging Georgian soldiers in the South Ossetia town of Kurta. Russia said it could not accept a Western proposal in the UN Security Council that urged an immediate truce in its conflict with Georgia because it did not require Tbilisi to renounce the use of force against separatists. AFP PHOTO / ANDREI SMIRNOV
    •  
      ADi
    • 2011-12-11
    # 16
    Z tego co pamiętam to już kiedyś na forum był bardzo zbliżony temat z tymi zdjęciami. :)
  16. # 17
  17. # 18
    Czy z granatnikiem to nie wiadomo. Ale to jest AKS/AKMS
  18. # 19
    Wlasnie chodzi mi o to czy AKS czy AKMS
  19. # 20
    Kolba jest od AKMS, ale reszty za bardzo nie widać.
  20. # 21
    Na 95% AKMS

    AKMSy mają na górnej krawędzi tylnej ścianki komory zamkowej wycięty ząbek
    http://imageshack.us/photo/my-images/833/akms.jpg/
    Uploaded with ImageShack.us

    Natomiast w AKS czegoś takiego chyba nie ma.
    http://popgun.ru/files/g/115/orig/4743983.jpg
    (źródło zdjęcia: http://popgun.ru/viewtopic.php?f=157&t=391820 )
  21. # 22
    na Białorusi w zimie widziałem wojaków w starych walonkach, pasoszelkach tych gumowanych a głównym wyposażeniem u każdego był emaliowany mega obtłuczony kubek przywiązany sznurkiem do paska - takiej bidy z nędzą się nie spodziewałem zobaczyć - a jednak to nic niezwykłego, ak47 też.
    •  
      ADi
    • 2012-02-29 *
    # 23
    Na starym kompie miałem więcej zdjęć tego typa i z tego co pamiętam to to jest AKMS.