• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    W związku z tym że zamierzam przeszczepić części z ostrego kałacha do swojego cymowskiego AKS-74. Na allegro nie wypatrzyłem żadnych części do AK-74 ani do AKS-74, ale sporo jest części z AK-47.
    Moje pytanie jest takie: Które części z AK-47 będą pasować do AKS-74?
  2. # 2
    Jeśli chodzi o autentyczność, to nic w sumie nie pasuje.

    edycja: No może podstawa szczerbinki jest taka sama, chociaż nie jestem pewien. A i dopasowanie jej jest dosyć pracochłonne.
  3. # 3
    Dodać należy, że na Allegro ogromna większość części jest od AKM i AKMS, a nie AK (błędnie nazwanego 47).
  4. # 4
    Niestety podstawa szczerbinki od AK ani AKM również nie pasuje do AK-74.
    Jakby ktoś za czasów PRL wcześniej pomyślał o naboju 5,45x39 oraz nie kombinował z jakimiś tantalami, tylko wydał decyzję o przyjęciu AK-74, to może byśmy dzisiaj na allegro mieli łatwo dostępne części do AK-74, tak jak do AK i AKM.

    Które części z AK-47 będą pasować do AKS-74?

    Może kabłąk?
  5. # 5
    @Zachar czym różni się podstawa szczerbiny od 74ki?
  6. # 6
    Najistotniejsza różnica między podstawami AKM i AK-74 jest taka, że krzywka po której przesuwa się suwak od szczerbinki w przypadku AK-74 ma bardziej "płaski" kąt w stosunku do lufy niż w AKM. Wynika to stąd, że listwy szczerbinek w obu konstrukcjach są identyczne, a pocisk 5,45 ma bardziej płaską trajektorię lotu od 7,62.

    Ponad to podstawa celownika AKM ma na wyfrezowane coś na kształt drugiego otworu na łuku, po którym się porusza dźwignia rygla rury gazowej. Jestem przekonany, że w podstawach AKM takie coś występowało zawsze, a w AK-74 tylko do roku 1982, w tych frezowanych a nie odlewanych. Dlatego to może być różnicą, ale nie musi. Co nie zmienia faktu, że krzywka pod celownikiem zawsze tą różnicą będzie.

    Więcej info na http://tantal.kalashnikov.guns.ru w artykule "Russian AK-74 Production Modifications"
  7. # 7
    Ja się podczepię pod temat, mianowicie próbuję się dowiedzieć, czy płaska pokrywa komory zamkowej od AK będzie pasować do Cymy 040C?
  8. # 8
    Od repliki tak, od "ostrego" nie.
    (Ale zaznaczam na wszelki wypadek, że i tak pokrywa z AK i AK-74M są nieco inne zewnętrznie - jeśli chcesz to zrobić w ramach substytutu)
  9. # 9
    Tak, chodziło mi od "ostrego" do repliki. Hmm przeszukałem sklepy airsoftowe na necie, ale tylko od AK pokrywa jest albo żebrowana od AKM/74). Ta od 74M od AK się różni tylko wystającym hmm przetłoczeniem nad przełącznikiem trybu ognia czy jeszcze jakimiś szczegółami? Ostatnio zauważyłem, że nowsza seria Dboysów RK-05 (http://www.taiwangun.com/karabiny-szturmowe-aeg/rk-05-full-metal-boyi.html) ma płaskie pokrywy, ale pewien nie jestem czy to po prostu od AK czy wysilili się na poprawne odwzorowanie ;)
  10. # 10
    Chyba poza tym "daszkiem" nie ma żadnych różnic w pokrywie AK i AK-74M. Ta pokrywa z RK-05 nie ma daszka, czyli poszli na łatwiznę.

    Pokrywa powinna wyglądać tak jak tutaj chociażby:
    http://rusmil.net/forum/uploads/kazik/kazik_AK-105_airsoft_01.jpg
  11. # 11
    Bez przeróbek to nie sądzę żeby jakikolwiek dekiel pasował od ostrego - inna długość komory zamkowej.