• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam
    Chciałbym zaopatrzyć się w rosyjski mundur zimowy. Dokładniej te podszyte futrem. Spotkałem sie tylko z Florami i Cyfrą. Czy istnieją inne? Czy produkowano zimowe VSR i zimowe mundury w Kamyshu? Gdzie je zdobyć?
    Dziękuje za pomoc koledzy!
    Pozdrawiam!
  2. # 2
    Praktycznie wszystkie mundury miały swoje wersje zimowe:
    - M69
    - krój M88 czyli afganka, TTSKO (różne wersje w tym transdniestrian, śliwa etc), VSR, Flora
    - cyfrowa flora
    - specjalne jak Mabuta

    Jeśli chcesz zobaczyć te kamuflaże zapraszam tutaj:

    http://camopedia.org/index.php?title=Russia

    Wersje oficerskie miały lepszą podpinkę i niekiedy prawdziwe futro, wersje żołnierskie futro sztuczne.
    Ciężkie i niezbyt wygodne, do tego przeznaczone do noszeniapo do temperatury -40st czyli w naszym klimacie za ciepłe.

    Do tego masz sporo zimowych mundurów komercyjnych które widać np. w Czeczenii I i II.
    Najpopularniejsze to (nazwa rosyjska i taka jaką posługują się na forach angielskojęzycznych): SMK/Oreh (SMK), Rastr (Reed), Kamysz (Kamysh, Tiger)
  3. # 3
    Autor cytatu: robaki
    Ciężkie i niezbyt wygodne,

    e tam :) tak to można by napisać o ichnich buciorach
    trzeba trafić rozmiar i tyle.
    @jakubs szukaj na naszych forach i zagranicznych jak i sklepach internetowych.
  4. # 4
    He he. Ja tam w zimowej afgance ledwo dawałem radę w naszą zimę i to niezbyt się ruszając :)
    W praktyce zawsze można odpiąć podpinkę i założyć na sweter.

    Tylko jedna uwaga którą kiedyś już pisałem na forum.
    Armijne mundury zimowe w kroju M88 czyli jak np. flory i afganki wychodzą większe i dłuższe niż letnie.
    Więc jeśli jest to obcisło/kuso w rozmiarze letnim to weź taki zimowy,
    ale jak twój letni jest wystarczająco obszerny/długi to zimowy weź mniejszy/krótszy o rozmiar.

    Np. letni 50-4 jest na długość na styk, ale luźny, weź zimowy 48-4.
  5. # 5
    Autor cytatu: robaki
    Armijne mundury zimowe w kroju M88 czyli jak np. flory i afganki wychodzą większe i dłuższe niż letnie.


    Mam bechatkę pogranicznika w brzozie, z tego co wiem to Białoruską ale sytuacja identyczna - z podpinką wychodzi już poza mój rozmiar a bez niej to szkoda nawet gadać
  6. # 6
    Anegdota o zimowych mundurkach:
    Swojego czasu, z różnych przyczyn czekałem na pociąg ubrany w zimową kurtkę od pogranicznika - bez podpinki.
    Przy -15, stojąc na wietrze byłem jedyną osobą na peronie, która nie skakała, nie próbowała się rozgrzać - co gorsze - było mi za gorąco.
  7. # 7
    Nie chodzi o to że chce zobaczyć jak wyglądają poszczególne kamuflaże na mundurach, bo wiem jakie one są. Moje pytanie było inne- czy istniały inne mundury zimowe niż we Florze. Skoro tak- gdzie je kupić? Chce nabyć coś rosyjskiego do działań w zimie, skoro owe mundury są za ciepłe na zime w PL (wtf?) to co polecacie?

    Oddzielne pytanie- gdzie idzie nabyć komercyjne wytwory pokroju SMK- nie ukrywam że kamo SMK bardzo mi sie podoba i chce go mieć w swojej kolekcji.
  8. # 8
    Autor cytatu: jakubs
    Oddzielne pytanie- gdzie idzie nabyć komercyjne wytwory pokroju SMK- nie ukrywam że kamo SMK bardzo mi sie podoba i chce go mieć w swojej kolekcji.

    SMK idzie trudno nabyć.
  9. # 9
    To że trudno nabyć i zimowe mundury, i SMK to wiem. Pytanie brzmi- gdzie?
  10. # 10
    zorientuj się we frontowcu. Może Owca coś będzie wiedział.
  11. # 11
    Kupić można tam, gdzie każdy inny sprzęt rosyjski. Allegro, Ebay, Frontowiec, Red-Alliance, dobrzy znajomi ze wschodu, talk.guns.ru etc.
    Pytanie tylko do czego to ma służyć? Bo w moim przekonaniu rosyjskie zimówki nadają się tylko dla wartowników i handlarzy pietruszką na bazarze. Są bardzo ciężkie i bardzo gorące, 10 minut biegania i pot z czoła będzie Ci się lał aż po dupie.
  12. # 12
    No właśnie szukam czegoś do działania w zimie. Co zatem kupić?

    A odzież w SMK to nie jest "armijny" kontrakt tylko coś co jest komercyjne, jak nasze MIWO?
    •  
      Foox
    • 2012-10-07
    # 13
    Autor cytatu: KamilPytanie tylko do czego to ma służyć? Bo w moim przekonaniu rosyjskie zimówki nadają się tylko dla wartowników i handlarzy pietruszką na bazarze. Są bardzo ciężkie i bardzo gorące, 10 minut biegania i pot z czoła będzie Ci się lał aż po dupie.

    Ja miałem i używałem tego wynalazku. Na pewno w tym nie zmarniesz, ale bez przesady, da się w tym biegać. Choć nie jest to wygodne rozwiązanie. Dla mnie największym minusem był ciężar tego, bo ma prawdę sporo to ważyło.

    Podsumowując klimattyczne wdzianko i w sumie nic poza tym. Ani specjalnie wygodne, ani funkcjonalne. Za to ciężkie i ruskie ;).
  13. # 14
    Zeszłoroczną zimę przechodziłem cała w kurtce zimówce, i w lesie, o na co dzień. Ciężkie to jest niemiłosiernie to prawda, ale da się przywyknąć a wtedy bierze się tylko T-shirt i zawsze jest ciepło.
  14. # 15
    Autor cytatu: jakubsNo właśnie szukam czegoś do działania w zimie. Co zatem kupić?

    No ja bym polecił jakąś gorkę. Nie jest ciepła, ale dobrze chroni przed wiatrem. Pod spód wkładasz cywilne termoaktywki - bieliznę i polar i można hulać całą zimę.

    SSO robi też goretexy, ale imo są ciut za drogie. Spław ma ofertę kurtek zimowych, ale nie mam pojęcia jak się sprawdzają.
  15. # 16
    Zapomniałem dodać że szukam czegoś do działań w zimie z okresu pierwszej i drugiej wojny w Czeczenii, z naciskiem na pierwszą.
  16. # 17
    No to zimowa afganka albo vsrka :) Moja wisi w szafie, parę razy w niej biegałem i odpuściłem.

    Były jeszcze różne zimowe twory w SMK, ale wątpię żeby udało Ci się je dostać.