• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Coraz bardziej się zastanawiam czy stworzenie tych replik jest możliwe? O AN-94 na razie dowiedziałem się tyle, że są problemy z gearboxem. To może AEK-971? Na rynku od cholery AK, teraz doszła rodzina WSS, AS WAŁ, Bizon, ale... przydały by się odmiany Automatów Panów X :P Myślałem też na repliką Saigi do CQB... ogólnie koncepcji jest wiele. Ten temat traktuję na razie jako luźną propozycje, zbieranie materiałów, porad. Potem jakbym już wszystko wiedział to może zabrałbym się do budowania customu. To jak? Pomożecie? :P
  2. # 2
    Da się, o ile ma się zdolności do majsterkowania, narzędzia, czas i pieniądze ;) Na pocieszenie powiem, że na forum prezentowano już nie jedną replikę którą powstała od zera. Obawiam się jednak, że bez domowego warsztatu się nie obejdzie.

    Ja od siebie mogę tylko pokibicować w budowaniu AEKa, bo sam chciałbym mieć jego replikę.
  3. # 3
    Warsztat można powiedzieć, że mam. Nie w domu a w robocie. (Wynajęta hala po GS'ie) Czyli co sobotę, niedzielę mogę tam podjechać i zrobić parę rzeczy + mam znajomego tokarza. Myślę, iż zaplacze można powiedzieć, minimalne jest zapewnione. Czas... powiedzmy, że mam. Zostało doszlifować zdolności i zdobyć pieniądze ;)

    A, aktualnie mam replikę CM.031. Jak myślicie, przyda się do tego? Z części zewnętrznych może nic, ale wewnętrzne przełożyć? Czy lepiej sprzedać i mieć kasę na coś lepszego?
    •  
      ADi
    • 2012-10-29
    # 4
    Lepiej zostaw w razie jak byś jednak chciał robić AEK - bo zawsze jakiś dawca części się przyda. Tak to z czasem kupisz sobie co innego.
    Z tego co patrzę to większość części będziesz musiał mieć customowych albo przerabianych. Przydały by się plany konstrukcyjne ale i tak łatwo nie będzie.
    Myślałem czy by nie dało radę przystosować chwyt pistoletowy od MP5 ale z tego co widzę i tak prawie cały by poszedł na przerobienie. Do tego własnej roboty komora hopsiupa - z racji tego, że magazynek podpinany jest pod kątem.
  4. # 5
    Robilem AN94 i powiem tyle - nie warto - pochlania mase kasy.
    Jeśli chcesz mieć zgodność z oryginałem to jedyna opcja to mozolne spawanie korpusu a potem pokrywanie tego warstwami żywicy epoksydowej. Do tego musial by być gaziak (pochylona rączka i magazynek). Mój projekt skonczyl sie na tym ze pospawałem korpus co nieco... Może w lepszych czasach powrócę. Tymczasem powodzenia, może tobie sie uda ;)