• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Szukam do swojej Cymki kolanka gazowe, które dałoby się oddzielić od rury gazowej.

    Znalazłem między innymi coś takiego:
    http://www.taiwangun.com/czesci-i-akcesoria/czesci-metalowe/rura-gazowa-wraz-z-kolankiem-gazowym-do-akm-p-j.html

    Pytanie brzmi, czy to mi będzie pasowało do repliki? Cyma ma jakieś dziwne w standardzie kolanko, które jest zintegrowane z rurą + jest przykręcane śrubką od dołu...

    Replika: CM.042
  2. # 2
    CM042 to replika AK. Przewód skośny, który zalinkowałeś jest do AKM. Nie są one wymienne, bo przewód od AK ma w innym miejscu otwór na śrubę od tej z AKM. Zamontować się da, ale wtedy rura gazowa musiała by być innej długości.
  3. # 3
    Temat jest w ogóle taki, że rurę gazową chciałem zastąpić szyną zintegrowaną z rurą - nie pasuje mi to właśnie przez stałą rurę przy obecnym kolanku :<

    Czy ktoś widział w jakimś polskim sklepie AKowe kolanko wobec tego?
  4. # 4
    Nie widziałem :(

    Bierzesz brzeszczot, ucinasz nadmiar ale pozostawiasz tyle żeby nowa rura miała się na czym trzymać.
    Potem myk pilnikiem nadmiar, tak żeby obie części dopasować do siebie i cześć...
    Miałem identyczny problem jak do mojej ś.p. cymki chciałem wrzucić ostrą rurę za nakładką :)
    Robota jest na... pół godziny?
  5. # 5
    Opcja z brzeszczotem wchodziła w grę - boję się jednak, że coś pójdzie nie tak, a ja zostanę bez rury gazowej, dlatego najpierw musiałbym gdzieś takową część namierzyć ;)

    edit:
    Jest w AZTEKO... idę w takim razie ciąć :D
  6. # 6
    Jeśli sobie wszystko dobrze zmierzysz i będziesz robić przymiarki na bieżąco to naprawdę będzie trudno coś spierdzielić :)