• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 91
    Jeśli nie jest to flectar d, a trochę nie wygląda, to co? Podobne do UCP tylko kolor inny? i u ruskich? a może wyblakła cifra?
    Zdjęcia z Gruzji: http://www.flickr.com/photos/theatrum-belli/sets/72157606625660548/show/with/2920565491/
    cytuje za kimś z innego wątku, pojawia się tam człowiek w UCP:)

    Załączniki:

    • co to-2.jpg
    • co to.jpg
  2. # 92
    Autor cytatu: Kapuczinojakiś noktowizor


    nie jakiś - tylko 1PN63 (1ПН63), a na WSS-ie chyba 1PN73 (1ПН73) http://www.artillerist.ru/images/library/Image1157.jpg rosyjskiego nie znaju, ale nad zdjęciem było napisane "Ночной прицельный комплекс НПК-1 (индекс 1ПН73)"
  3. # 93
  4. # 94
    prawdopodobne, choć nie jestem do końca przekonany :)
  5. # 95
    Żadnej innej (sensownej lub nie) opinii na temat tego stroju nie słyszałem, więc ...
  6. # 96
    W taakim razie niech będzie :)
  7. # 97
    Czasami na zdjęciach widuję, że w to 'oczko' wyciora' jest wkładane kółko od kluczy. Wie ktoś, w jakim celu?
  8. # 98
    Ja bym obstawiał, że dla łatwiejszego wyciągania
    •  
      Morn
    • 2009-01-07
    # 99
    znalazłem u kolegi takie zdjęcie:
    http://img53.imageshack.us/my.php?image=magazynekkw0.jpg
    gość z prawej ma metalowy magazynek w AK74 (/AK103?) ale nie jest typowo dla metalowego magazynka bananowato wygięty tylko jest kształtu jak te dla 5,45. istnieją takie?
    A tak swoją drogą jeszcze mnie tu zastanawia:
    1. co to są za kamizelki?
    2. gość po lewej ma palec na spuście a ten z prawej odbezpieczoną broń i czemu do ewidentnie pozowanego zdjęcia mają włożone magazynki?
    3. co to za kamuflaż tego po prawej?
    4. czy bakelitowe magazynki są w ogóle jeszcze używane?!

    Całe to zdjęcie wydaje mi się airsoftowe - pozowane ale generalnie ciekawi mnie ten magazynek ;p
  9. # 100
    A skąd masz to zdjęcie? Bo to nie koniecznie muszą być Rosjanie. Ale zakładamy, że tak.
    1. Jakieś pewnie produkty Spławu - odwiedź stronę i sprawdź.
    2. Nie wiem, bo może to nie żołnierze? Ale Rosjanie lubią palce na spuście ;)
    3. Jakaś warjacja na temat Gorodu. Pewnie też Spław.
    4. Oczywiście. A dlaczego nie? Magazynek jak magazynek.
    5.45 są metalowe choćby produkcji rumuńskiej, chińskiej i jeszcze ktoś pewnie robi. A jeśli to Rosjanie to faktycznie ciekawe.
    Przydałoby się w większej rozdzielczości zdjęcie i sprawdzić czy to czasem nie są cywile te 74.
  10. # 101
    ad 3: lewy - cień, prawy - gorod, kamizelki wyglądają jak Tarzan M22,
    ad 4: nom.
  11. # 102
    Całe zdjęcie jest nieco z kosmosu, bo wszystko do siebie nie pasuje ;). Goście w typowo milicyjnych mundurach (chociaż tak naprawdę wsie ichniejsze specki też mogą takie nosić, więc nie jest to jakaś 100% pewna wykładnia) siedzą na czołgu, na głowach mają Maski(?) z przyłbicami używanymi w CQB, a jeden z nich trzyma stosunkowo rzadką 74kę ze stałą kolbą.

    No i wydaje mi się, że broń po lewej to Sajga z podpiętym metalowym magiem (zapewne właściciel takich używa i nie zauważył że do do impresji się toto nie nadaje ;) ).
  12. # 103
    Ja natomiast mam nieodparte wrażenie, że patrzę na jakąś lans-fotę AS.:)
  13. # 104
    co do magazynka to wiem , że kiedyś jeszcze Polacy robili metalowe na 5,45mm
  14. # 105
    I Bułgarzy albo Rumuni, już nie pamiętam.

    edycja: jednak Rumuni
  15. # 106
    Takie pytanko - czy magi 7,62 można załadować 5,45 i podpiąć do AK, żeby działało w miarę dobrze?
  16. # 107
    Zależy jak definiujesz "w miarę"

    Ale moja intuicja guźca, podpowiada mi, że raczej nie. Bo gdyby tak, to ruscy nie robili by innych magów.
  17. # 108
    nie ma takiej możliwości.
  18. # 109
    co ciekawe, kolba AK74 drewniana nie ma charakterystycznego żłobu....
  19. # 110
    Może trochę oftopowe, ale na filmie "007: golden eye" zauważyłem że na scenie gdy się strzela 007 z tym złym (006?) na tej takiej latającej platformie, to mają AKS-74 tylko z kolbą składaną jak w AK-47/AKM.
    Czy to hollywoodzka fantazja, czy istnieje taka broń?
  20. # 111
    Na tyle offtopowo, że przeniosłem twoją wypowiedź do innego tematu ;)

    Zarzuć jakimś skrinszotem.
  21. # 112
    Raczej fabryka Голливуд.
    Prawie wszyscy "źli" tam mają taką hybrydę. W sumie w USA najpopularniejszy jest Arsenal może oni coś takiego robią/robili.
  22. # 113
    Nie jest to screen z filmu, bo takowego nie znalazłem ale tu jest ładnie pokazane o co mi chodziło.
    •  
      Geno
    • 2009-01-29
    # 114
  23. # 115
    http://www.imfdb.org/index.php?title=Image:Rambo3-AKM2034A.jpg
    O kurcze :D
    Przyznajcie że kałach z M203 wygląda słodko ^^
  24. # 116
    Czyli to custom :wink: ?
  25. # 117
    Posiada ktoś książkę Marka Czerwińskiego "Pojedynki snajperskie" Bellona 2008?
    Niestety nie mam możliwości przeniesienia interesującej mnie foty z tej książki na kompa, a chciałbym się dowiedzieć co za kamizelkę mają dwaj specnazowcy z czwartej strony ilustracji, między str.224 a 225. Fotografia jest podpisana "Czeczenia, Specnaz". Goście mają jakieś dziwne kamizelki narzucone na 6B3.
    Może ta fota pomoże:
    http://img132.imageshack.us/my.php?image=photo20101pt6.jpg

    Ucięty żołnierz po prawej to jeden z tych z książki.
    Chłopaczek z tyłu w środku też ma ciekawą kamizelkę.

    No i jeżeli ktoś posiada fotografię z "pojedynków..."na dysku to byłbym wdzięczny.
  26. # 118
    BWD się to nazywa.

    Edytka:
    Mam jeszcze inne ujęcia tych gości.
  27. # 119
    Umarłem... cudo...
    Wielkie dzięki.
    Masz inne ujęcia na dysku?
    Mógłbyś wkleić?

    Domyślam się, że kamizelka nie do zdobycia? Trzeba się za krawcem rozejrzeć...
  28. # 120
    Mam parę fotek na dysku jeśli chcesz.