• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam
    Od dłuższego czasu poszukuję kompletu gimnastiorki i bryczesów wzoru 43. Poszukiwania rozpocząłem dzwoniąc do hero collection - zlali mnie, więc szukałem dalej. Tak znalazłem Komplety z munduryhistoryczne.com, które dają wiele do życzenia, znalazłem także komplecik z frontowca - wiele dobrego o nich słyszałem. Dalsze poszukiwania doprowadziły mnie do Panów z allegro - SovietMrówki i Wasarina. Ten pierwszy nie ma materiałów już od dawana, a Pan drugi po złożeniu zamówienie i deklaracji, że jest gotowe do wysłania - zaginął w akcji. Zostały mi jeszcze świetne jakościowo kopie z hikishop ( cena bardzo przystępna ) oraz te ze shuster.ru ( czy jakoś tak ) - jednak wolę nie podejmować się zamówienia z za granicy. Polecicie mi może coś innego lub doradzicie w wyborze?
  2. # 2
  3. # 3
    ściągają na zamówienie czy mają na stanie ?
  4. # 4
    Wejdź na forum dobroni.pl tam znajdziesz użytkownika o nicku PRUSS. Jest to Rosjanin z Kaliningradu, często bywa w Polsce na rekonstrukcjach I i II wojennych. Bardzo możliwe ,że będzie mógł taki komplet załatwić i przywieźć do Polski. Kontakt bez problemu bo bardzo dobrze rozmawia po polsku.
  5. # 5
    Hikishop wysyła bez problemu do Polski i na "naście" zamówień nigdy nie było zastrzeżeń.
  6. # 6
    Z PRUSS-em zaraz się skontaktuję. Co do Hiki to jestem całkowicie zielony w tych sprawach ( vaty, cła i inne pierdoły ).
  7. # 7
    RUSS odpowiedział, że szyje tylko gimnastiorki bo na bryczesy nie ma materiały. Niestety to mnie też nie ratuje, gdyż nie mieszczę się w komunistycznej rozmiarówce. Chyba przeżyję swój pierwszy raz z zamówieniem z zagranicy. Pytanie kompletnego laika w tych sprawach - Zamawiam na łączną kwotę ok. 100 dolarów. Przesyłka 32.30. I co dalej? Jak z cłem i vatami i resztą?
  8. # 8
    Różnie. Generalnie wszystko zależy od wysyłającego. Deklaracji itd. Nie martwiłbym się na zapas. Ja w historii 12 letnich zamówień z zagranicy zapłaciłem cło raz z HK i raz na buty z USA. I tyle. TO jakieś szmaty są więc się nie powinni zajmować. Inna sprawa jakbyś zamówił kilka kompletów - duża paczka. Większe zainteresowanie służb.
    Do mnie przesyłki z WPG bez cła dochodziły.
  9. # 9
    Kompletów miało by być około 5. Czyli lepiej zamówić pojedynczo ?
  10. # 10
    No przy 5 będzie większa paczka niewątpliwie. Nie przejdzie niezauważony raczej.
    Z drugiej strony wysyłka przy dużej paczce + cło porównaj do wysyłki razy 5.
  11. # 11
    Jednorazowy zakup na kwotę poniżej 300 EUR może być zwolniony z opłat celnych, a co za tym idzie z VATu. Zamów w jednej paczce 2 bluzy i 3 bryczesy, a w drugiej odwrotnie - najlepiej na jakiegoś kumpla - i powinno przejść. Celnikom na Okęciu powiedz, że to do rekonstrukcji historycznej i tyle.