• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    wydzielone z komisu, bo ciekawe jest. k.

    Autor cytatu: ZibiD
    Szukam zawieszki do bagnetu (wicie - to takie ustrojstwo z uszkiem do pasa, obejmą na rękojeść i zaczepem na pochwę) :)

    jeśli ruskie to ciężko znaleźć (parciane mają bułgarzy i niemieckie czasem) a jeśli chcesz polskie zapytaj na allegro lord abbadon czy coś takiego kiedyś sprzedawał chyba po piątce...
  2. # 2
    Szukaj na allegro pod hasłem 'żabka', w tej chwili nie ma ale często bywa coś takiego. Tak z ciekawości, czym się różni polska od ruskiej?
  3. # 3
    Polska jest z grubszej skóry i zazwyczaj jasne odcienie skóry, ruskie maja ciemny brąz/czasem czarne cieńsza skóra. Pasek na rękojeści w polskich skórzany - ruskie parciane. Czyli niewielka różnica. Ale...

    do postu poniżej- racja właśnie sobie pooglądałem obydwa dokładnie ;)
  4. # 4
    Różnic jest więcej.
    Polska ma okucie z blaszki w kształcie krzyża z uszkami w blasze + 4 małe nity, ruska ma blachę podłużną zakończoną ruchomym uchem półokrągłym, blacha łączy ucho skórzane (do pasa) z rozpinanym paskiem obejmującym rękojęść bagnetu + 2 większe nity.
    (Polską zamówiłem - będę przerabiał).
  5. # 5
    Dobre fotki, wszystko widać:
    bagnety

    pzdr :)
  6. # 6
    Kolor skóry akurat nie jest problemem - można zdobyć farbę do barwienia uprzęży końskich (które są ze skóry). Gdzie takową zdobyć - nie mam pojęcia, ja swoją dostałem od ojca, by tym rysować ścieżki na płytkach drukowanych. :D
  7. # 7
    szto eta?
    http://img405.imageshack.us/img405/985/zabka1cx3.jpg
    Żabka1

    http://img85.imageshack.us/img85/9048/zabka2cq3.jpg
    Żabka2

    3zł u Wołodii.

    - Dzięki Krzychu ;)
  8. # 8
    sowiecko/rosyjska od 6H5
    lub bułgarska AKM/AK-74
  9. # 9
    Jeśli koszerna to Aj łont łan! Kto mi fundnie? Zwrot kasy gwarantowany :)
  10. # 10
    Na pewno lepsze to niż Polska żabka ;)
    Niestety tylko jedna była. Może Wowka będzie miał jeszcze coś jutro, ale nie wiem czy wstąpie na starocie.

    Ogólnie mówiąc mój "bagnet" to jeden wielki składak.
  11. # 11
    A nie wydaje Wam się, że to nastojaszcza żabka made in DDR?
  12. # 12
    Autor cytatu: ZibiD
    A nie wydaje Wam się, że to nastojaszcza żabka made in DDR?


    Mejby :)
  13. # 13
    Skoro ta żabka była od Wołodii, to byłaby DDRowska z Ukrainy ;)
    Bazując na 5. poście Saperskiego, nie widzę możliwości by to była DDRowska żabka.
  14. # 14
    Miałem taką żabkę w bagnecie z Tuły, Bagnet zgodny - pasowały numery, na rękojeści nie było znaku Tuły i miał właśnie taka żabkę. Wewnątrz żabki (na nielicowanej skórze) była pieczątka odbioru ale nie pamiętam jaka. OTK? nie wiem.
  15. # 15
    grigorij - z ukrainy jest Igor. Wowka z obwodu kallingradzkiego ;)
  16. # 16
    Tak czy inaczej daleko do DDR. Wódki z nimi nie piłem to imion nie pamiętam ;)