• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Poczyniłem pewne starania i...
    Prawdopodobnie dotarłem do źródełka na buty...
    Ze wstępnych ustaleń wynika, że para butów wyszłaby około 150 zł - może mniej (+ewentualne koszty przesyłki w kraju).
    W związku z tym przyjmuję zapisy na te cudeńka - proszę o deklarację chęci nabycia, podanie rozmiaru i długości wkładki oraz wiążącą się z tym gotowość do wniesienia stosownych środków w terminie do około 1 tygodnia.
    Model butów taki jak na fotkach (nie sugerujcie się fotkami - buty które mamy dostać są nie używane - z magazynu).
    Według mojego oka ten model to nastojaszczy pure koszer.
    Nam nada posieszat...
    http://lh3.google.com/zbigniew.drohobycki/R6Cr0IyWUoI/AAAAAAAAANk/TO5o4oI-r5k/s144/6.JPGhttp://lh4.google.com/zbigniew.drohobycki/R6Cr0YyWUpI/AAAAAAAAANs/qmDjmnLGmA8/s144/7.JPG
  2. # 2
    wklejanie obrazków z picasy dziwnie działa, dlatego też wklejam linki do zdjęć na albumie (a nie do samych obrazków):
    http://picasaweb.google.com/zbigniew.drohobycki/Marynes/photo#5161314085166797442
    http://picasaweb.google.com/zbigniew.drohobycki/Marynes/photo#5161314089461764754

    Butami byłbym zainteresowany, swoje wymiary prześlę później.
  3. # 3
    Ja też jestem zainteresowany, niestety nie wcześniej niż za miesiąc.
  4. # 4
    Potfur - zobaczymy jak szybko zbierze się zamówienie - jeśli jesteś zdecydowany na 100%, to w najgorszym wypadku założę za Ciebie.
    Negocjuję cenę im będzie nas więcej tym cena (mam nadzieję) będzie niższa. Tak więc każdy zainteresowany działa w interesie pozostałych.
    Zobaczymy ilu nas się zbierze na te butki i w jakim czasie. Myślę, że do czasu realizacji przesyłki, czyli jej dotarcia do Polski, oclenia itp, to miesiąc jest akurat bardzo realnym terminem.
  5. # 5
    Jestem na 100% zdecydowany - ale nie jestem pewien kiedy będę mógł oddać - więc lepiej nie wykładać za mnie zbyt wielkich kwot :)
  6. # 6
    To nie jest aż tak wielka kwota - mobilizujące będzie dla Ciebie to, że buty zawsze można sprzedać - nie trafiają się codzień więc warto się postarać, bo chętni się znajdą :)
  7. # 7
    1 para, dlugosc wkladki 270mm - nie sugerowac sie sowieckim rozmiarem 272mm bo moze byc o rozmiar wiekszy (takie mialem juz w rece desanty - dopiero 41/262 - mialy wkladke 27cm)

    powiedz co jeszcze jest w stanie to zrodlo zalatwic...
  8. # 8
    Zależy ile się ma :) Jestem na etapie zmiany miejsca zatrudnienia - ach ta pogoń za lepszymi zarobkami :D.
    Jeśli to możliwe to bym prosił o wytrzymanie z zamówieniem do 11 lutego, wtedy będę miał wszystko wyjaśnione.
  9. # 9
    Ja też będę coś wiedział w okolicach właśnie 10-11. Jak na razie kolega zawrócił auto bo sie obraził na polskich urzędników na granicy.
  10. # 10
    Autor cytatu: willard
    powiedz co jeszcze jest w stanie to zrodlo zalatwic...


    Na razie badam mozliwości - nie chcę go ani wystraszyć ani rozbudzić jego apetytu. Jak ktoś czegoś potrzebuje dajcie znać - najlepiej z fotką. Dla mnie szuka jeszcze kilku rzeczy.
  11. # 11
    daj maila to ci posle fotki ;)
  12. # 12
    zibid@wp.pl
  13. # 13
    To ja też poproszę 1 parę, dlugosc wkladki 270mm - mam nadzieję, że będą szerokie i wysokie ;)
  14. # 14
    Buty, które są na mnie idealne mają wkładkę 266-268mm. Nie mam niestety pojęcia jaki to ruski rozmiar.
  15. # 15
    Wkładkę? Dżizes...
    Jedyne co wiem o moich butach to, to że kupuję rozmiar 43.
    Na polskich desantach mam wpisane 27 5, toteż wnioskuję że - 270cm długości i 5cm szerokości? (wolał bym 6cm szerokości, mam szerokie stopy).
  16. # 16
    Panowie,

    Ruska rozmiarówka nie ma nic wspólnego z żadnym cywilizowanym systemem miar - w zależności od producenta może się okazać że 43 jest większe od 44 ;)
    Ja na ogół noszę 42/43 (wkładka 285 czyli 28,5 cm) a wg wszelkich wskazań zamówię sobie 44 i jak dobrze pójdzie będą dobre.
    Mierzcie długość stopy, dodajcie do tego zapas na skarpetę/onucę i meldujcie.
  17. # 17
    Z lekkim zapasem na skarpety to będzie (chyba) u mnie 272mm.
  18. # 18
    Czyli dobrze pisałem - jednak u mnie wciąż nic pewnego.... z tym że 'data' mi się przesunęła na wcześniejszą - wszystko się wyjaśni 8. :)
  19. # 19
    Przypomne z doswiadczen moich i karola wynika iz generalnie sowiecka rozmiarowka jest zanizona. Oznacza to, ze napis na bucie 41 daje faktycznie rozmiar 42... 42 to 43...
    Ja mam US9, wloskie 42, polskie 27. I mialem desanty 42 i byly jak kalosze... na dlugosc i szerokosc. Wzialem 41 i byly juz lepsze.
    To taka uwaga dla tych co chca wziac rozmiar WIEKSZE niz normalnie.
  20. # 20
    zglaszam zapotrzebowanie ja 1 pare rozmiar 42, oraz jedna 35! jesli takowy by sie znalazl :)
  21. # 21
    Eeeee... a co to za rozmiar 35?????

    Pierwsze zamówienie już (chyba) w drodze - zobaczymy jak wyjdzie cenowo. Kłopot w tym, że jedna przesyłka może ważyć max 3 kg. Czyli wchodzi na nią jedna para butów i coś lekkiego na dokładkę. Taka przyjemność kosztuje 20$ + opłata za przekazanie pieniędzy (najtaniej na poczcie = 13 zł) + złodziejski kurs przeliczenia złotówek na euro (przekaz wysyłamy w euro). Sumując - mało prawdopodobne, żebyśmy się zmieścili w cenie 150 za parę butów :( Pożywiom, uwidim!
    Z mundurami i innym szpejem może być korzystniej - są lżejsze.
  22. # 22
    no 35, to na moja zone :) , wiem ze to trudne w realizacji - ale moga byc nawet w "nowej" wersji nie-koszerne :) lub 36
  23. # 23
    jakies bardzo dziwne uklady powiedz co to za kraj ma 3kg paczki i w euro sie placi. Z sowietami trzeba w USD handlowac.
  24. # 24
    Co do rosyjskiej rozmiarówki, to pamiętajcie ze uwzględnia ona fakt ze (z tego co udalo mi sie wyrgrzebac i dowiedziec od ludzi ktorzy sluzyli) w armi ZSRR nie uzywalo sie skarpet ! tylko "portianki" czyli cos na ksztalt flanelowych onuc
  25. # 25
    dodaje jescze link z obrazkiem jak sie to zakladalo :)
    http://pedagog.eparhia.ru/www/imgs/azbuka_tur/Zavorachivaniteportianki.gif
  26. # 26
    Autor cytatu: willard
    jakies bardzo dziwne uklady powiedz co to za kraj ma 3kg paczki i w euro sie placi. Z sowietami trzeba w USD handlowac.

    Ten piękny kraj to Ukraina.
    Oczywiście ja nie wiem czy mają tam ograniczenie wagi czy poprostu mojemu sprzedawcy tak się bardziej opłaca. Nie zmienia to faktu, że takie określił warunki.
    Czekam na przesyłkę - zobaczymy co to za buciki i czy nie świecą w nocy.
  27. # 27
    No i co, sa jakies znaki?
    PS
    Mam nadzieje ze to nie alex z FoR...
  28. # 28
    To nie Alex
    Znaki są takie, że przesyłka w drodze i teraz mamy kilka możliwości:
    1. Jak dojdzie i buty będą OK to będziemy mogli kontynuować...
    2. Jak dojdzie i buty będą za duże to mam buty do opchnięcia...
    3. Jak nie dojdzie to się wk... ;)

    Aktualnie wiem, że "mój dostawca" ma na zbyciu:
    1. Hełmy (niestety nie wiem jaki model)
    2. Pałatki
    3. Saperki
    4. Raportówki
    5. Pasy oficerskie
    6. Ładownicę (1 szt)
    7. Manierki
    8. Tielniaszki

    Pikuś polega na tym, że jak wspominałem wąskim gardłem jest transport - co sprawia kłopot i cenowy i ilościowy w przypadku cięższych przedmiotów.
    Jeśli są chętni na coś z tego asortymentu - piszcie - jak się zbierze jakieś zamówionko to możemy sprowadzić.
  29. # 29
    Mnie pałatka by interesowała, pod warunkiem że dotarła by przed terminem Modlina.
  30. # 30
    Mnie to samo. I zależy od ceny. Na allegro chodziły po 45zł.