• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 61
    Czarny podejrzewam, że to kolegi, nokto drugiego kolegi od RPK i jedynie granatnik jest jego ;)
    Sami takie foty montowaliśmy w monie ;)
  2. # 62
    Rosyjskie/radzieckie źródła podają, że do wszystkich typów tłumików serii PBS (УС)
    należy używać amunicji poddźwiękowej (УС) czy to 7,62 czy 5,45.
    Lot pocisku "cichej" amunicji 5,45 okazał się w użyciu z długim AK74 z nałożonym tłumikiem zbyt mało stabilny
    i dlatego ich nie używano, zresztą amunicja "cicha" 5,45 to rarytas.

    Z oficjalnych tłumików współczesnych już omawiane:

    TGP-A (ТГП-А) 5,45

    /lh/photo/QDaglyBsrOn92oZo1WHGhA?feat=embedwebsite


    /lh/photo/a6QrAzJO_rXQKZfj6VLpJA?feat=embedwebsite


    Blog airsoftowy ze zdjęciami i schematem jak zrobić TGP.
    http://blog.elmor.ru/?page_id=31

    TGP-B (ТГП-Б) 5,45

    /lh/photo/GyaUYDeL-TS5ZBPf2pFJlQ?feat=embedwebsite


    Podobno tłumik PBS-3 (ПБС-3) był dedykowany zarówno do AK-74(S) jak i AKSU-74,
    przy czym po niezadowalających efektach użycia wyciszonej amunicji 5,45 w długim AK-74
    program skupił się wyłącznie na tłumikach dla AKSU.

    Wygląd PBS-3 - jak PBS-1 tylko chudszy, ze zgrubieniem przy części nakręcaniej, no i dla odróżnienia od PBS-1
    nie na całej powierzchni wybita jest kratka:

    /lh/photo/fnmtsSS8TrrTUpP4ucqlPQ?feat=embedwebsite


    /lh/photo/i-Gl3-FwNudsHyJcHguw-A?feat=embedwebsite


    Co do strony Krashevskiego to żołnierz na fotce jaką Kazik podgrzał atmosferę :) ma tłumik ze zgrubieniem,
    ale nie takim jak w PBS-3. Za to w dziale "oruże i ekwipowka" jest pokazany poniżej customowy AK z jeszcze innym tłumikiem
    który nie posiada zgrubień ani "kapsli" na obu stronach walca jak to jest w TGP - po prostu rurka z wybitym bliżej lufy wąskim pasem "kratki".
    Nie jest to więc żadna ze znanych mi wersji ukraińskich komercyjnych tłumików z: http://www.silencer.com.ua/Products_all.html

    /lh/photo/ENSdRcu2VRuvqC_L9rbKGQ?feat=embedwebsite


    /lh/photo/aX_c0kFO-CZvGzU9NTccfg?feat=embedwebsite


    Cóż to za cudo nie wiem - jakaś airsoftowa robota ?
  3. # 63
    To czarnobiałe zdjęcie - to raczej nie airsoftowa para. Przewijali się swojego czasu w katalogu SPOSN'u.
    Co do owego "niewiadomego" tłumika - nie musi to być w ogóle rosyjskiej (w tym byłych replublik) produkcji - od jakiegoś czasu przewija się przecież zachodni sprzęt :)
  4. # 64
    Czy dobrze widzę, czy ten "kustomowy" to cywil?
  5. # 65
    Autor cytatu: robakiCóż to za cudo nie wiem - jakaś airsoftowa robota ?
    Wątpliwe. Kraszewski raczej nie robi fot replikom / atrapom.

    PS. W podsumowaniu zapomniałeś o TGP-W, który jest do broni kalibru 7,62x54R.
  6. # 66
    Kazik po zbadaniu tego tłumika od kolesia na czarno białym zdjęciu pasuje mi na coś co ruscy nazywają: TPC-W (nie jest to TGP-W)
    Przejście między zgrubieniem nakrętki a własciwą "rurą" tłumika ma ostry kant (nie jest łągodne jak np w PBS-1)
    i środkowa część na obu zdjęciach jest odrapana - pewnie tam gdzie pomalowana jest "kratka".

    Dla porównania fotki, wg mnie się zgadza:

    /lh/photo/UqOzXKltd7qzji2e6etjwQ?feat=embedwebsite


    /lh/photo/hsSolgiyVCsD984ihVrOzQ?feat=embedwebsite


    No i znane zdjęcie miłościwie panującego z tym wyrobem :

    /lh/photo/VLWN9Z0McpdDWL-u_DjZoQ?feat=embedwebsite
  7. # 67
    Ostatnie zdjęcie przedstawia "AK-9", czyli jedną z nowszych wersji AK na 9x39. Szukając o TCP-W informacji trafiłeś może na jakieś wspomnienie na temat tego czy jest on w wielu wersjach (np. dla 9mm jak i 5,45) ? Bo biorąc sprawę zdroworozsądkowo, to powinna być raczej oddzielna wersja tłumika dla obu tych kalibrów.
  8. # 68
    Niestety nie, wszystkie fotki pochodzą z forum "bratiszek" gdzie gościu wrzucił je do jednego worka.
    Co ciekawe tłumik nakręcony na broń 5,45mm i 9mm nie różni się wizualnie.
    Może są różnice w wymiarach jednak za mało jest zdjęć aby to zbadać.

    Podobnie plakaty Izmasza o TGP-W przedstawiają go wymiennie z TGP-B jednak podają wymiary gdzie te tłumiki się
    różnią. A wizualnie konstrukcja też jest identyczna. Zależy na co jest nakręcony to wtedy wiadomo.
  9. # 69
    Panowie takie jedno może głupie pytanie ale czy do AKS 74N i M pasował by tłumik PBS-4 ? i czy są jakieś zdjęcia na ten temat żeby jakiś żołnierz miał go dokręconego do tego tego typu broni?
  10. # 70
    Patrz mój post, na poprzedniej stronie. Niestety nadal nie wiem, czy karabin był używany w takiej konfiguracji, czy to tylko do zdjęcia było pozakładane.
  11. # 71
    przeszperałem prawie cały internet w poszukiwaniu takich zdjęć i niema nic poza tym jednym które wrzucił tutaj kolega :) ale skoro jest to tłumik na 5,45 to chyba nie powinno być problemu z użyciem go na AKS 74N / M. Nie wydaje mi się by długość lufy tutaj miała jakiś wpływ

    z tego co mi wiadomo niema innej wersji AK-9 (kaliber) są oczywiście jedynie podobne subkarabinki (AK 105,AK 104,AK 102)
    http://world.guns.ru/assault/as103-e.htm
  12. # 72
    A mnie się wydaje, że długość lufy ma znaczenie. Podobnie jak rodzaj amunicji, czyli dedykowana amunicja poddźwiękowa.
  13. # 73
    No celność się pogorszy na pewno a z amunicją racja.A ten TGP-1 z silesia factory?

    Załączniki:

    • pbs.jpg
  14. # 74
    Jarek - ale wintorez/wał z tego co wiem mają dość krótką lufę, reszta to tłumik.... a są dość celne.
  15. # 75
    a na tym zdjęciu co teraz dałem post wyżej wygląda jakby na AKS 74M był dokręcony PBS-1 chyba,ze to AK 103
  16. # 76
    Wojnek na zdjęciu którym załączyłeś jest AKM z PBS-1.
    Potfur ale ja mówiłem o amunicji 5.45 do AKS-74 i odniesieniu do tłumika. Długość lufy ma znaczenie przy wyborze tłumika. Dlatego tłumik do wersji U może nie działać poprawnie na wersji długiej.
  17. # 77
    Amunicja 9x39 (wg mnie) jednak inaczej się zachowuje podczas lotu niż poddźwiękowe 5,45. Podstawową różnicą jaka pomiędzy nimi jest to waga (pocisk 5.45x39 7U1 waży 5.2 grama, a SP-5 i SP-6 odpowiedni 16,8g i 16g). Dodatkowo jest też delikatna różnica w prędkości (7U1 = ok. 300m/s, SP-5 i SP-6 = 280m/s). Dlatego uważam, że jest tutaj za dużo różnic by bronie korzystające z tych rodzajów amunicji porównywać pod względem balistyki na tle długości luf.
    Przy tych parametrach wydaje mi się, że 9x39 będzie należeć do bardzo celnych - dzięki dużej wadze pomimo długiego lotu nie powinna być podatna np. na wiatr. Co prawda wg tej logiki 7N22 (3,68g) powinno mieć kiepską celność, ale w przeciwieństwie do 7U1 ma bardzo wysoką prędkość (prawie trzy razy większą, bo około 890m/s).

    a na tym zdjęciu co teraz dałem post wyżej wygląda jakby na AKS 74M był dokręcony PBS-1 chyba,ze to AK 103
    Który z nich masz na myśli? Bo dużo ich, a na pierwszy i drugi rzut oka wszystkie karabinki z PBSami równie dobrze mogą być AKMami.
  18. # 78
    Myślę ,że to kolanko gazowe jest takie jak w AK 74 w AKM'ie było by bardziej skośne i myślę ,że było by to bardziej widać

    Załączniki:

    • KLMKsupressedAKsruai84qsxv6sdf.jpg
  19. # 79
    To zdecydowanie AKM.
  20. # 80
    To pewno nie używają wyciszonych AK kalibru 5,45 tylko biorą 7,62 bo w tym kalibrze tłumik mniej zmienia i jest bardziej optymalny niż 5,45

    tak na marginesie myślałem żeby zrobić sobie coś takiego :

    Załączniki:

    • AKS74_PBS5.jpg
  21. # 81
    Na fotce chłopaków przy transporterze wydają mi się oni zbyt czyści (w tym buty) przy brudnych kołach i gąsienicach transportera. Nakolanniki na których nieraz przyklękają oraz rękawiczki też są czyste....
  22. # 82
    Sugerujesz, że zdjęcie nie jest autentyczne? Tzn. nie przedstawia prawdziwych żołnierzy?
    To raczej wątpliwe biorąc pod uwagę fakt, że zdjęcie jest oznaczone znakiem wodnym jakiejś agencji informacyjnej :)
  23. # 83
    To zdjęcie pochodzi z wojny w Osetii Południowej. Był taki film na którym zepsuł się BTR-80 i wydaje Mi się, że to właśnie z tego filmu to zdjęcie. Film był kiedyś na militaryphotos.
  24. # 84
    MW-750. Masz racje. Nie widze jakoś "zmęczenia materialu". Za bardzo dopasowano wszystko. po za tym, zwróćcie uwagę na sam wagon. Stoi na szynach i dam glowę na poligonie. Przeciez to nie transporter MW-750, to gołym okiem widać. takie są na kazdym ruskim poligonie. Dalej nakolaniki. A ich postawa? To widać że sie lansują. To są zwykli strajkbolisci jak w Rosji mówia.
  25. # 85
    Mam wrażenie, że MW pisze o zdjęciu które wrzucił Robaki, robione przez Kraszewskiego (tak wnioskuję, bo na tym, gdzie są goście w maskałatach w brzozie, nikt nie ma nakolanników).
  26. # 86
    A, mówimy o zdjęciu Kraszewskiego...

    Zdjęcie jest oczywiście pozowane (i jest częścią większej sesji fotograficznej), ale nie są to strajkboliści (vel airsoftowcy, czy też jacyś rekonstruktorzy). Z tego co pamiętam (aczkolwiek mogę się mylić), to są członkowie jakiejś ukraińskiej jednostki specjalnej - a sam Kraszewski jest dosyć znanym fotografem, nawet jego zdjęcia co jakiś czas pojawiają się np. w Bratiszce.

    edycja:
    I mała ciekawostka z Kazachstanu - osłabiacz podrzutu ("kompensator") o którym wiem jedynie tyle, że nazywa się DTK:
    ./uploads/tlumiki/__kazach_dtk_compensator_1.jpg ./uploads/tlumiki/__kazach_dtk_compensator_2.jpg ./uploads/tlumiki/__kazach_dtk_compensator_3.jpg
    PS. Ze zdjęć można wywnioskować, że jest to raczej produkcja cywilna ;)
  27. # 87
    ale nie są to strajkboliści (vel airsoftowcy, czy też jacyś rekonstruktorzy). Z tego co pamiętam (aczkolwiek mogę się mylić), to są członkowie jakiejś ukraińskiej jednostki specjalnej
    Nie zaprzeczam. Ale napewno nie jak pisze @red-ivan z osetii Południowej. sorry za małego offtopa
  28. # 88
    Owszem wszystko czysto i pięknie, ale chyba większośc przezentowanych na stronie Kraszevskiego zdjęć to sesje.
    Sam się przeznaje do znajmości i sesji z różnymi oddziałami specjalnymi.
    Podejrzewam, że to fotki na materiałów dla mediów, sponsorów itp.

    Róznorodność broni i gadżetów jak dla mnie przemawia, że są to prawdziwi żołnierze.
    Tak dla przykładu - zwróccie uwagę, że w publikacjach historycznych są fotki z pola walki, brudu, syfu i zmęczenia.
    W publikacjach jak na przykład album o naszym Gromie GROMowcy też są czyści i ładni i wyglądają jakby mieli wszystko nowe.

    BTW - jeśli mnie oczy nie mylą, kapelusik z obrzezanym rondem (lans rodem z Borneo i Vietnamu) jest w VSR.
    Też taki chcę!!!

    Na Bratiszce był wątek o DTK
    (ДТК - дульный тормоз-компенсатор) jest to ogólnie skrót rosyjski na to co my nazywamy hamulcem wylotowym
    czy też osłabiaczem podrzutu (choć to nie do końca to samo), a niekoniecznie nazwa modelu.
    Dla ciekawostki komercyjne DTK robione przez Izmasz do kałacha: http://www.dmazay.ru/index.php?productID=5056
    Na tej samej stronie też DTK do Saigi.
  29. # 89
    Autor cytatu: wojnekMyślę ,że to kolanko gazowe jest takie jak w AK 74 w AKM'ie było by bardziej skośne i myślę ,że było by to bardziej widać
    KLMKsupressedAKsruai84qsxv6sdf.jpg

    Jak już pisałem. Gołym okiem widać. To są AKMy.
  30. # 90
    Autor cytatu: robakiNa Bratiszce był wątek o DTK
    (ДТК - дульный тормоз-компенсатор) jest to ogólnie skrót rosyjski na to co my nazywamy hamulcem wylotowym
    czy też osłabiaczem podrzutu (choć to nie do końca to samo), a niekoniecznie nazwa modelu.
    O tym Kazachskim, czy ogólnie o nich?
    I dzięki za naprostowanie kwestii nazewnictwa :)