• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 31
    Możliwe, ale "dokumentacja" do Wała faktycznie jest dobra, bo sam ją robiłem :P
  2. # 32
    W przeciwieństwie do RPK-74 jest kbk Beryl. Ponoć prowadzą rozmowy z fabryką o oryginalne części. Milusio? Ale to chyba nie dla rusofili...
  3. # 33
    AKS-74 Uśmiałem się zacnie z odpowiedzi na twojego maila :D Widocznie ktoś przywozi części ze złomu i tyle. A co do oryginału...no jasne, że nie trzeba stosować oryginału ale oryginał jest potrzebny do zrobienia kopii...ogólnie zabawni są. Nawet Chińczycy najpierw załatwiają oryginał, żeby go skopiować...
    Jakoś moje części, które załatwiałem są zamontowane w karabinkach, strzelają, i nikt nie narzeka. I nie są to airsofty...więc chyba z oryginałami nie jest tak źle.
  4. # 34
    Nie no, przecież żaden z nas nie używa części od ostrego - widać oko znawcy tematu tzw. "fachowca" :P
  5. # 35
    Kolejna wiadomość dotycząca zamówienia mojego wintoreza. Cena trochę się podbiła, ale to ze względu na kilka warunków postawionych przeze mnie ;) W końcu mam czas do kwietnia ;P

    Tak kolba będzie składana.
    Gearbox-markowy tuningowany
    Replika będzie jak oryginał-zapewniam!
    Magazynki również.

    Ale proszę pamiętać że koszty mogą sięgnąć 3000zł.

    Od kwietnia będę publikował tu procesy produkcji mojego egzemplarzu.
  6. # 36
    To w końcu Wintorez czy Wał, bo jak kolba składana to chyba to drugie...
    No i cena zaskakująco szybko wzrosła, z 1600 do 3000 0_o
  7. # 37
    Jak zobaczyłem ich RPK-74 to podziękowałem za współpracę. Robią na bazie AK74 ICS;/
  8. # 38
    Cena wzrosła po przedstawieniu "dokumentacji" ;) Ale to akurat wg mnie zrozumiale, biorąc pod uwagę ilość pracy.
  9. # 39
    Kazik, jest możliwość udostępnienia twego dzieła?
  10. # 40
    to ja już nie wiem. Widziałem kilka fotek, że kolba DREWNIANA była składana. Mnie samego to zdziwiło, na wszelki wypadek, żeby nie było niedomówień, napisałem do G&H, że kolba ma być drewniana, ew. składana jeśli to możliwe pod względem wyglądu. Rurowej nie chcę, takie surowe to jest ;P Może i bardziej poręczne, ale wolę drewno ;)
  11. # 41
    Wintorez ma kolbę demontowalną, ale o składanej nigdy nie słyszałem. Jeśli możesz to podrzuć fotki.
  12. # 42
    W wintorezie składana? Nieeee... z tego co wiem to kolba drewniana była zdejmowana razem z chwytem. Tak przynajmniej było na filmie gdzie gość całość składał.
  13. # 43
    O tym wiem. Dosłownie- chwyt był osobno, kolba była lekko wychudzona i osadzona na zawiasie. Wpisałem w goglach "wintorez" i na którejś stronie z kolei wyskoczyło takie dziwactwo. Jednak doszedłem do wniosku, że to nie będzie ładnie wyglądać, i zrezygnowałem z tego. Ma być idealnie jak koszerny wintorez ;)
  14. # 44
    Wintorez ma odczepialną kolbę. I tyle.
    Swoją drogą wygląda na to, że producent sam nie wie...
    No i nie drewno. Tylko laminat.
    No i nie drewno. Tylko sklejka.

    Edycja:
    SoP-PeL - fuf you...czepiasz się.
    tak u nas sklejka ale i laminat...
    Słowa laminat użyłem jako określenie na technologię wykonania sklejki.
    Bo wg tej receptury jest to laminat.
  15. # 45
    laminat to tworzywo - to ze w HK używają nazwy "laminated wood" nie znaczy ze to laminat.
    Mówmy na to poprostu sklejka:P
  16. # 46
    oj oj, jest taka gazeta oruze; tam sa odpowiedzi na problemy z kolbami srubkami itp :)
    wydanie 4 i 5 z 2002
    zalecam lekture ze zrozumieniem producentowi bo raczej nie sadze by wiedzial co czyni, jakos watpie w jego zdolnosc do zrobienia tego dobrze :)
    jak im wyjdzie to ja poprosze o vychlopa:P
  17. # 47
    Za jakiś czas opublikuję tą "dokumentację" tylko bardziej ją przystosuję dla zwykłego odbiorcy, obecnie jest napisana w formie listu do mikołaja (tzn. w formie życzeniowej).
  18. # 48
    ja ze wzgledu na prawo autorskie w/w gazetki nie tu wrzuce, ale jest ona mozliwa do znalezienia dla dociekliwych, czasem udaje sie kupic nawet orginaly tych gazet na rosyjskic portalach aukcyjnych
  19. # 49
    A w sumie, to nie mogę tego opisu opublikować, bo korzystam w nim z wielu obrazków nieznanego pochodzenia (internet), więc jak ktoś chce, to niech pisze do mnie na maila (ksajkowski małpa o2.pl), to mu wyślę linka.
  20. # 50
    Większość zdjęć (jeśli nie wszystkie) wykorzystane przez kazika, były (może i jeszcze są) do znalezienia na militaryphotos w jedynym słusznym temacie i nie jest to temat ze zdjęciami lasek w mundurach :D.
  21. # 51
    podobno mieli wintoreza w rękach i mogą mieć go jeszcze raz. zwrócić im uwagę, żeby kolba była ze sklejki? ;)
  22. # 52
    kolejna wiadomość:

    Witam,

    Naprawdę uwierz nam - na pewno będziesz zadowolony z karabinka.

    Kształt i profil będzie taki jak chcesz czyli normalny na prawe oko.
    Z naszych informacji wiemy że oryginałów na lewe oko nie było.

    Pytaj i jeszcze raz pytaj-po to jesteśmy by na twoje pytania odpowiadać.

    Będziemy w stałym kontakcie-pierwsze prace już ruszyły-tj.Zbieranie
    szczegółowych info technicznych budowy Wintoreza.

    Jeżeli i ty posiadasz jakieś dobre szczegółowe zdjęcia-proszę o
    podesłanie.
    (szczególnie interesuje nas bicie numerów na broni-rozmiar liter i
    cyfr.Dlatego iż u rosjan rozmiar był różny-chyba bito tym ,,czym było
    pod ręką".)


    Ma ktoś szczegółowe zdjęcia, jak i gdzie są numery seryjne? Postaram się poszukać, ale jeśli coś macie, to dajcie.
    Jeśli macie dokładne zdjęcia kolby w wintorezie tak, aby było widać jak i z czego jest kolba zrobiona w oryginale, to też prosiłbym o wrzucenie. Sam spróbuję co nieco poszukać.
    snail- prześlij mi materiały ;)
  23. # 53
    Kolba jest ze sklejki / laminatu o czym pisali wcześniej Sop-Pel oraz Yakarov.
  24. # 54
    Tak, ale czy to ten sam materiał, że czego wykonane jest np. łoże do AK-74 lub kolba PKM'a?
  25. # 55
    wg mnie to sklejka tego samego typu - celowo nie pisze ta sama bo różnią sie w zależności od podwykonawcy, a i widziałem też w ak lite drewno jesionowe- lecz to chłopaki samo w lokalnym warsztacie zamówili
  26. # 56
    Sklejka brzozowa...ale inna niż polska. Tylko Rosjanie taka robią, warstwy maja trochę inną grubość niż masowe sklejki dostępne u nas.
    Komora zamkowa nie będzie taka sama jak w oryginale i parę szczegółów też...a ty o rodzaj sklejki pytasz :) ?
  27. # 57
    nom, dokładnie ;p Chcę, żeby kolba była identycznie taka sama jak w oryginale.
  28. # 58
    A jaki GB będzie w środku? v3 to kolba musi być inna nie da się zrobić idealnej oryginalnej.... Chyba, że panowie z HAG wymyślą nowy GB albo zrobią cudo. Bo patrze na to na stoliku właśnie, i na oryginalne wymiary...i myślałem nad tym już dość sporo czasu.
  29. # 59
    W dolnej części kolby będzie silnik, niekoniecznie mocowany do kolby w jakikolwiek sposób, w kałachach śrubka jest po to, by miał się czego trzymać chwyt. Gearbox musi być dość wysoko, aby nie trzeba było modernizować miejsca, gdzie jest spust, a kolba od strony gearboxa może być przycięta. Ew. może wymyślą tak, że po prostu obniżą trochę spust, tak aby od góry mogła wejść jeszcze bateria, ale to z kolei kosztem utraty oryginalnych wymiarów ostrego odpowiednika. Dosłownie nie wiem co oni wykombinują.

    Ciekawe, czy G&H znajdzie odpowiedni materiał na sklejkę. Zapytam, z czego dokładnie będzie wykonana kolba.


    Tutaj z kolei foto dość dobrej jakości, jak powinna wyglądać kolba, w tym wypadku akurat sportowa/do strzelań precyzyjnych?
    W każdym razie ja chcę bez tych udziwnień.
    http://img135.imageshack.us/img135/8106/wintorez2vl7.jpg
    Na przodzie kolby widać kilka pinów, mocujących za pewne przedni metalowy uchwyt kolby. W moim przypadku prawdopodobnie tam jeszcze będzie gearbox, więc można wbić w kolbę tylko jakieś niewielkie kawałki pinów. Replika raczej w tym miejscu nie będzie rozbieralna, jakoś to przeboleję.

    Co do numerów na wintorezie:
    Chyba znalazłem wszystkie miejsca, gdzie mają być numery:
    PRAWA STRONA:
    http://img74.imageshack.us/img74/8241/wintorez1wc8.jpg

    na tym zdjęciu widać, że numery mają być takie same na pokrywie zamka, selektorze oraz na suwadle.
    Na korpusie po prawej stronie mają być dwie duże drukowane literki, pauza, i cztery cyfry, na tym zdjęciu jest to "0016" a na pokrywie, selektorze oraz suwadle 36, więc prawdopodobnie nie muszą być takie same. Pytanie tylko, jakie litery należy umieścić na korpusie w miejsce "HZ", co w ogóle te dwie literki symbolizują.

    LEWA STRONA:
    http://img90.imageshack.us/img90/4486/wintorez3yq9.jpg

    Po lewej stronie numeracja jest prawdopodobnie tylko na komorze magazynka, niby na jednym foto widać, że coś jest jeszcze na szynie pod optykę, ale to sobie podaruję.
    Dwie duże drukowane litery, przerwa i 5 cyfr. Na tym foto widać z kolei typowo ruskie oznaczenia: ГВ 01586 , ale w sumie jest to chyba też inny okaz wintoreza.
    Rozmiar numerków po obu stronach gniazda magazynka jest taki sam. Na selektorze, suwadle oraz pokrywie rozmiar również jest taki sam, mniejszy niż na korpusie.
    Jeśli coś się nie zgadza, to mówcie!
  30. # 60
    Czy gdzieś jeszcze powinny być numery seryjne?
    Czy ktokolwiek z grona piszącego na forum posiada wintoreza zbudowanego NIE na podstawie korpusu AK, tylko od zera?