• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 61
    Ten obrazek od "lewej strony" to przecież model 3D - nie polecałbym się nim sugerować. Szczególnie, że na Wale nie ma w tych miejscach numerów.

    Numery z tego co wiem, to dwie litery - cztery cyfry. Tam gdzie są same cyfry (pokrywa, selektor itd.) są jedynie trzy ostatnie cyfry.

    edycja: Wał ma jeszcze numer na górze kolby, przy zawiasie.
    edycja2: A jednak WSS też ma numer po lewej, ale z tego co widzę (po rozmiarze), to raczej 3 lub 4 cyfrowy:
    /lh/photo/AsNlhQXSCHGaJuHAzMWtlg
  2. # 62
    ta część obrazka, gdzie pisze u góry "PHOTO" to nie model( ta, co guma celownika jest owinięta taśmą). Na tym zdjęciu widać, że na szynie do montażu optyki powinny być numery, ale nie jestem w stanie odczytać ile tam jest cyfr, choć po liczbie pikseli myślę, że 4 lub 5.
    Doszedłem do wniosku, że cyfry na selektorze ognia, pokrywie komory zamkowej oraz na suwadle powinny mieć wysokość ok. 4mm, natomiast litery na korpusie powinny być wysokości niewiele ponad 5mm.
  3. # 63
    No niestety, czar prysnął. rodzina przegadała mi do rozumu, że to jednak trochę za dużo, nawet jak dla mnie, "zakochanego" w Rosji. Będę musiał odłożyć realizację tego cudeńka, aż do czasu, kiedy moje dochody i wydatki będą niezależne od nikogo, aczkoliwek przyznam, że nawet teraz, gdyby replika była już gotowa, to bym tą replikę wziął jeśli chodzi o sumę, ale niestety pieniądze to nie wszystko...
  4. # 64
    Witajcie :) Wybaczcie, że odświeżam tak stary temat, ale mam zapytanko: wiecie może, jak zrobić obejmę lufy do Vintka? bo znajomy robi wlasnie VSS i myśli nad 3 rzeczami: Żywica epoksydowa, blacha, plexa. Moze cos poradzic, moze podpowiedziec jak to najlepiej zrobic...
  5. # 65
    A ja jeszcze spytam: baju, oni już tą replikę zrobili? Jeśli tak,to co się z nią dzieje?
  6. # 66
    To i ja dolancze sie do pytania kolegi Ciornego, i od siebie jak na to zareagowali, bo to nie jest zbyt przyjmne slyszec przy robocie nagle przepraszm was jednak nie mam kasy i dziekuje, mnie by krew zalala;]
  7. # 67
    No nie zrobili, bo przecież zrezygnował.
  8. # 68
    Z tego co zrozumialem replika byla w fazie projektowania .
  9. # 69
    To jak ktos chce wskrzesic projekt to juz maja podstawy.
  10. # 70
    Owszem, była. Pisz do nich, może im coś zostało z tych projektów. Zaręczam, że nie byłem jedyny który zamawiał Wintoreza, ponoć Wała też mieli robić, więc jakieś projekty muszą mieć. Jeśli bym nie zrezygnował to pewnie miałbym replikę w maju tego roku.
  11. # 71
    kasy ni mam ; ( jeszcze dzis przepilem troche na dodatek ;/ może kiedyś sie skusze.
  12. # 72
    Powstaje kolejny "custom", ale tym razem zdecydowanie powyżej przeciętnej. Produkcja rosyjska, niestety seria limitowana i cena nie jest znana.

    W każdym razie:
    http://aphen.gallery.ru/watch?ph=zHj-bWdrf#feature=topscroll
    http://airsoftgun.ru/phpBB/viewtopic.php?p=802050#802050
  13. # 73
    Śliczny... ech.
    • Edi
    • 2009-12-16
    # 74
    Cena około 30500 rubli. A następny w kolejce będzie Wał :) hehe
  14. # 75
    zartujesz 0,o to jest 30tys zł za replike.
    Edy: źle policzyłem a już późno było fakt to około 3200zł przy dzisjejszym kursie Rubla.
    • Edi
    • 2009-12-16 *
    # 76
    raczej około 3 tys. zł
  15. # 77
    3 tyś to niewiele szczerze mówiąc.
  16. # 78
    Dobra cena za dobrą ręczną robotę. Jak dla mnie AEG to +
  17. # 79
  18. # 80
  19. # 81
    Kurde , muszę zacząć oszczędzać. Nie złe wykonanie , i cena w sumie tez nie zła. :-D
  20. # 82
    Autor cytatu: fRANCooZKurde , muszę zacząć oszczędzać. Nie złe wykonanie , i cena w sumie tez nie zła. :-D


    Panowie. ostatnio z Mroovem przegladalismy wersje WSS z Magnitigorska.
    To co kosztuje 30800 rubli, to najprostsza wersja Vintorieza, o prędkości wylotowej 130m/s, i wedlug opinii posiadaczy VSS nie zbyt dobra. Jak i technicznie tak i stosowanie materiałów,. Stanowczo odradzam wersje do 35000 rubli. Dobre zaczynają sie od 35400 rubli.
    A jak ktos nie wierzy, niech kupi i spróbuje. Czytam duzo opinij na temat VSS, bo chcę go mieć. ale nie badziew, lecz dobra sztukę.
    natomiast bardziej bogate wersje to powyzej 150m/s moga kosztować nawet 39000 rubli.
    Niestety, nie jest to produkcja na duza skale. Chociaz probowali ludzie podliczyc koszt zrobienia VSS i po ich danym wychodzi ze koszt robocizny to 200% kosztów materiałów. Wiem duzo na ten temat, ponieważ brałem sie za robienia VSS, ale ostatnio rozwazam kupno w Rosji. Nie mam czasu na robienie tego cuda. Posiadam plany, i instrukcje , jak zrobic VSS w wersji ASG, ale z braku czasu, odstawiłem to.
    Chciaz nie wykluczono , ze jednak wróce do robienia, mimo iz mam duzy dylemat: kupować, czy zrobic samemu.
    Jak bedę robił sam, to założe wątek, i krok, po krok bede informowal o przebiegu prac.
  21. # 83
    Wohan a sprawdzałeś ile mniej więcej by cię to wyniosło?
  22. # 84
    Mam znajoych tokarzy, spawać sam umiem. Nie wiele. Mniej wiecej 800-1000zeta
    Mam dostęp do obrabiarki, i slifierek
  23. # 85
    Jeśli zrobisz pięknego z zewnątrz to znajdziesz kupców (sam poluję na porządnie wykonanego, bo warunków do samodzielnego stworzenia nie mam i raczej nie będę miał nigdy).

    Jeśli chodzi o wnętrze - całe te mechanizmy - to we własnym zakresie mogę sobie złożyć tak jak chcę... co też robię (ale z AK74)
    PS. U nas na ogół prędkość wylotową podaje w stopach na metr (fps).... tak się jakoś utarło.
  24. # 86
    Ej to źle nie jest. Ja tez mam dostęp do takich sprzętów , tylko uczę się jeszcze je obsługiwać. no i projekt który teraz zalega z powodu braków funduszy to tarcza balistyczna.
  25. # 87
    Miedzy Bogiem a prawdą, gdybym sie zebrał na porządnie, to w tydżeń by go zrobił (warunek- z rana do wieczora przez 7 dni). Ale Nie mam kompletnie czasu. Praca, trzyletnia córeczka-jak kompania żołnierzy, itd. Może zima, albo jak bedzie troche wolnego.

    Autor cytatu: PotfurJeśli zrobisz pięknego z zewnątrz to znajdziesz kupców (sam poluję na porządnie wykonanego, bo warunków do samodzielnego stworzenia nie mam i raczej nie będę miał nigdy).


    Nie wiem czy bede robił na sprzedaż. Chce najpierw dla siebie.

    Jeśli chodzi o wnętrze - całe te mechanizmy - to we własnym zakresie mogę sobie złożyć tak jak chcę... co też robię (ale z AK74)
    PS. U nas na ogół prędkość wylotową podaje w stopach na metr (fps).... tak się jakoś utarło.

    Wiem, Michał, ze mierzy sie w stopach, ale mi wygodniej w metrach na sekundę. Tak juz jestem przyzwyczajony. Mi Mroov to samo mówil.
    A co do wnetrza, to chyba trzeba dać z repliki Ak? Chodzi o mechanizmy do strzelania. No tylko lekko wzmocnić. naprzykład do 250m/s....??
  26. # 88
    Dokładnie - z repliki AK, tylko koszta takiego wzmocnienia są dość wysokie i wytrzymałość mechanizmu też spada.
  27. # 89
    Moze uda sie wytoczyc takie same z innego materiału?? mam dostep do tokarki, i obrabiarki...
    Zobaczymy, co sie da zrobić. Napewno cos, sie da.
  28. # 90
    250m/s jest nierealne (trzymając się tego, że będzie to "elektryk" ASG).

    Nawet jeśli jakimś cudem uda ci się wykonać części wewn. które wytrzymają takie obciążenie, będziesz musiał sobie jeszcze poradzić z problemami związanymi z zasilaniem (nawet najsilniejsze baterie na rynku do replik ASG tego nie pociągną). No ale mechanizmy wewn. to tak czy inaczej raczej temat na forum airsoftowe.

    PS. 250m/s to ok. 820 FPSów. Nie wspominam tutaj o użyteczności takiej repliki w rozgrywkach ASG, bo podejrzewam, że akurat na tym Ci nie zależy :)