• Kategorie

Подобные

Podobne

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 31
    Powinna być, ale trudno takie dostać. Od oryginału niestety nie pasuje (trzeba przerabiać i nie zawsze to wychodzi). Łatwiej byłoby wersję airsoftową przemalować.
  2. # 32
    to rmw mogl chociaz dodatkowo drewniane dac :) kawalek drewna (sklejki) by go nie zbawil :)
    co prawda na pudelku napisal ze to: "black polymer handguard version"


    http://picasaweb.google.com/pawel.syrek/AKMS/photo#5167649831780284642

    ale drewno w opcji bylo by milym gadzetem, np takie jak tu :

    http://www.avtomats-in-action.com/pro20.html

    nie ze bym sie czepial ale jesli placi sie w sumie nie mala kase za replike to mog sie postarac
  3. # 33
    Jest wersja z drewnem (i bakelitowym chwytem), ale u nas drewno jest akurat łatwo dostępne (no i wersja plastikowa jest tańsza o te parę dolców, jeśli dobrze pamiętam).
  4. # 34
    Ha! ja sobie zrobiłem drewniany chwyt z tego co kupiłem od naszego kolegi z Litwy. Fajny rosyjski sklejkowy. Rozcięty na pół, dodana sklejka, scalone kolory itd...Ścianki cienkie ale wzmocniłem żywicą od wewnątrz. Jeszcze muszę dorobić kołnierz metalowy bo chwyt oryginalny jest malutki i myślę że będzie ok.
    Zdjęcie dam jak skończę.
  5. # 35
    A ja się wyłamię... jako że przebiłem boyi'owe numery na coś sensownego, na 5 ewidentnie mi zeszło (miała być 6), podobnie na 8 robionej z 9. Ale tak to już jest jak się ma wybijaki 6mm a cyfry na ak 4mm :D

    http://lh5.google.pl/DocoVision/R7muYRbKYnI/AAAAAAAACVI/PaM6_aji2R0/s800/IMG_5022.jpg

    To mam pytanie: czy ktoś z tubylców ma do odsprzedania/wymiany chwyt pistoletowy w kolorze śliwkowym? Pytam, bo i w vfc i boyi mam czarny, a jeden by mi się śliwkowy przydał.
  6. # 36
    na rsov.com widzialem rozne, no i pozostaje vfc jeszcze
  7. # 37
    Kolega sobie kupił właśnie zestaw z drewnemi "bakelitowym" chwytem. I on jest całkiem całkiem. Drewno "za ładne".

    Zauważyłem ostatnio brak okładzin do AKM-a. Skoro są łatwo dostępne to czy mogę wiedzieć - gdzie?
  8. # 38
    Autor cytatu: xxxFENCExxx
    Skoro są łatwo dostępne to czy mogę wiedzieć - gdzie?
    Co jakiś czas są na allegro (chociaż na nie nie zwracam uwagi, więc mogę się mylić). No i były przez długi czas na works11. W porównaniu z innymi okładzinami do broni (ot chociażby do RPK74M ;) ) to dostępność jest całkiem dobra.
  9. # 39
    Nistety chiniole oszczedzaja i do akms z polimerem z przodu walneli najpodlejszy chwyt - ktory czeka na przemalowanie ;) generalnei ze te pieniadze poracha (braki, niedorobki, chwyt).

    PS
    Ja tez chce miec boja 1984 ... gdzie kupic wybijak "8" ?
  10. # 40
    Pojedynczych nie znalazłem w necie, ale komplet 4mm to wydatek rzędu 40zł (np. tu LINK )
    Dla pojedynczej osoby - wydatek pozbawiony sensu.
    Dla grupy - cena jest nader przyzwoita, wystarczy się ugadać - zakupić i powybijać wszystkie brakujące numery na replikach (np. numer na pokrywie) :D
  11. # 41
    No właśnie monitoruję allegro i od jakiegoś czasu nie pojawiają sie okładziny do AKM-a. Works też nie ma i nie przewiduje żeby miał co gorsza.
  12. # 42
    Jakiś czas temu nasz znajomy z Litwy miał na Alle... i chyba nikt ni chciał kupować...góra/dół rosyjskie piękne wyruchane...ja zaopatrzyłem się w 2 sztuki i pupa jestem, że tylko 2 ..później ktoś kupił wszystko...a były tanie jak przysłowiowy barszcz.
  13. # 43
    Skończyłem malowanie chwytu do ask-74u i tak wyszedł:
    http://i28.tinypic.com/2eqe7wj.jpg

    BTW na nabijaki tez się pisze jak by trzeba sie zrzucić.
    Potfur - brawo, widać ze masz rękę do przebijania numerów :)

    pzdr :)
  14. # 44
    Kolor wyszedł świetny! W ogóle teraz w całości wygląda bardzo dobrze :)
  15. # 45
    zestaw pytań do saperskiego
    - jaki kolor farby poszedł na chwyt - bo też chcę - jakieś dane na temat farby (numer czy co tam).
    - co w sumie oznacza ta 40 na magazynku? bo też bym sobie namazał :D
  16. # 46
    Wygląda świetnie - czym i w jaki sposób malowałeś?
  17. # 47
    jak dran nie powie to go zbanowac! :D
  18. # 48
    groźby na nic się nie zdadzą - trzeba milutko
    buzi buzi? dupci dupci? :D
  19. # 49
    Autor cytatu: Potfur
    groźby na nic się nie zdadzą - trzeba milutko
    buzi buzi? dupci dupci? :D


    Wiec po buziaku i do roboty :)
    Materiały:
    *lakierobejca kolor palisander (firma altaxinQ, podaje bo nie wiem czy jest jakaś standaryzacja w kolorach)
    *papier ścierny (ja miałem ok. 600)
    * pędzelek (używałem z naturalnego włosia bardzo gesty i miękki )
    *trochę acetonu dla odtłuszczenia powierzchni
    * dwa browarki dla umilenia malowania - oczywiście bezalkoholowe :)

    Malowanie:
    * chwyt przetrzeć papierem i odtłuścić acetonem
    * malujemy lakierobejcą - ja malowałem 3 warstwy po przeschnięciu każdej ok. 10-12 h lekkie szlifowanie
    * malowanie bez podkładu - podkładem jest naturalny kolor czerni chińskiego chwytu.
    * browarki łykamy po każdej warstwie :)
    jak porządnie wyschnie to mamy taki chwyt jak na wyżej zamieszczonej fotce :)

    Nie muszę pisać że chwyt odkręcamy od giwerki :)


    Autor cytatu: Potfur

    - co w sumie oznacza ta 40 na magazynku? bo też bym sobie namazał :D


    Z informacji od sowieckich żołnierzy stacjonujących kiedyś w PL jak i z obserwacji moich i innych to końcówka nr broni.
    Zauważył chyba każdy że w AR wszystkie bambetle wojaka mają doczepioną sklejkowa tabliczkę na której wypisywało się dane żołnierza- to on za ten szpej odpowiadał.Tak było w czasach pokoju i "porządnych" garnizonach na terenie ZSRR jak i UW.
    Tak samo było z magazynkami- magazynki były przypisane do broni , dostawałeś giwerę i magi z końcówką nr swojej gnata.
    Podobnie znaczono kanistry z nr rejestracyjnym samochodu, plandeki , beczki i wszystko co szło zapier... bo amba w AR była/jest w takiej skali ze wszystko może zniknąć.
    Ja malnołem 40 bo taki szablon miałem i tyle.

    A teraz dupci dupci :)

    pzdr :)

    edycja:
    warto wymienić też ta śrubę z chwytu na jakąś koszerna bez "krzyżaka"
  20. # 50
    warto wymienić też ta śrubę z chwytu na jakąś koszerna bez "krzyżaka"

    To zrobiłem już dawno w VFC - szczególnie że śróbka ta jest dość miękka i nie mam 'krzyża' w niej od jakiegoś czasu :D
  21. # 51
    No ja nic takeigo nie obiecywalem ;) dzieki za info. Ja mam u mnie na wszystkim 346 (magi, bron, czest, manierka), a na czesciach w uazie - karnister, skrzynie, siekiera, lopata - numer rejestracyjny szablonem raz jeszcze (ten ruski).
  22. # 52
    Te szablony miały jakąś uniwersalną czcionkę? Czy po prostu malowali czym popadnie? (nie chodzi mi tutaj o kolor, bo na magach akurat z reguły były na biało namalowane).
  23. # 53
    Autor cytatu: kazik
    Te szablony miały jakąś uniwersalną czcionkę? Czy po prostu malowali czym popadnie? (nie chodzi mi tutaj o kolor, bo na magach akurat z reguły były na biało namalowane).


    Nie sadze by to była jakaś uniwersalna, widywałem magi gdzie trzcinka była malutka ok 2 cm jak i z ogromnymi bukwami ok. 7 cm.
    Malowane z szablonu lub zwyczajnie pędzlem.
    Kwestia gustu i możliwości materiałowych myślę ze tak 3-4 cm będzie OK
  24. # 54
    No to już wiem, co będę robił w ten weekend ;)
  25. # 55
    moje chwyty juz schna z 1 warstwa palisandra :D
  26. # 56
    A czy malować oznaczenia przy selektorze na biało ?

    I czy numer na wyposażeniu to ostatnie te 3 cyfry z numeru kałasza?
  27. # 57
    Jeśli ma wyglądać "bojowo" to niczego nie powinno się malować na biało. (pomijam numerki na szczerbince, no i ten numer na magazynku)
  28. # 58
    A co z numerami na magach ? (u Saperskiego na biało ;P).
  29. # 59
    No właśnie szukałem zdjęć takich w boju i straaasznie rzadko występują, więc mi się nie chce i będę robił za tą nieoznaczoną część populacji ;p

    Ale to moje podejście, bo te magi w sumie fffajnie wyglądają.

    PS. na 7 magazynków ostrych które miałem tylko na 1 był taki numer.
  30. # 60
    Ja mam zrobione tak ze numerow na magach nei widac z zewnatrz - sa na tylnej sciance - od strony kablaka. Jest to znak ze moje i znalazca proszony o zwrot. A jak kazdy teraz walnie biale 2 calowe marki na boku maga to sobie sam idopowiedzcie reszte mego komentarza ;)