• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    nasunela mi sie jedna mysl. W koncu wszyscy mamy podobny obszar zainteeesowan a czesto na allegro sobie podbijamy razem ceny. Proponuje dzentelmen agreement ze ten kto pierwszy licytuje ma prawo pierwokupu jednakze gdy widzi, ze cena go przerasta to ma obowiazek dac znac na forum by inni mieli szanse.
    W ten sposob unikniemy sztuczengo podbijania cen, ktore i tak sa juz poronione ;)
  2. # 2
    Ok.
    a co w sytuacji gdy np jesteś na liście licytujących, ktoś z "zewnątrz" jest jako wygrywający...a do końca aukcji powiedzmy jeszcze dużo czasu?
  3. # 3
    Pomysl dobry, podaje moje propozycje

    trzeba jasne zasady ustalic, i je tutaj spisac aby nie dochodzilo do sporow roznych
    mozna dopisac do regulaminu forum?
    ustalic kogo by to mialo dotyczyc
  4. # 4
    Do regulaminu forum bym nie dopisywał, straci to wtedy znamiona "dżentelmeńskiej umowy" :) Już lepiej brzmi lista osób, które DOBROWOLNIE się do ustalonych zasad dostosują.

    Sam pomysł ciekawy, chociaż musiałby być jakoś doprecyzowany, by nie dochodziło do nieporozumień.
  5. # 5
    Już lepiej brzmi lista osób, które DOBROWOLNIE się do ustalonych zasad dostosują.


    Ano lepiej, bo nie każdy kto się tu rejestruje, musi zaraz mieć ochotę w tym uczestniczyć. Proponuję po prostu zrobić dwa oddzielne topiki przyklejone. Jeden z osobami które się wpisują w umowę, drugą z listą aukcji w których bierzemy udział. Na zasadzie 1 post na aukcję, z dopiskiem "zaklepuję to: (link)", po uprzednim sprawdzeniu czy ktoś już się nie wpisał.
  6. # 6
    Jako że mam tę umowę głęboko gdzieś (nie z chamstwa, a z prostej przyczyny nieposiadania konta na allegro :D), mogę na to spojrzeć z innej perspektywy niż ludzie których to dotyczy.

    Wg. mnie nie trzeba robić żadnej listy osób które zgłaszają chęć przestrzegania umowy, starczy by to funkcjonowało na zasadzie 'dżentelmeńskiej umowy'.

    Skoro ma to być 'dżentelmeńskie', to w dobrej gestii było by, gdyby po ogłoszeniu 'zainteresowania', zostawić ciutkę czasu np. 24h dla innych. Po co to?
    Głownie z takiego powodu: w momencie gdy kupujemy przedmiot, który posiadamy i przydał by nam się kolejny, ktoś inny może chcieć kupić takowy by w ogóle mieć choć jeden.

    Widzę to w następujący sposób:
    - sprawdzamy czy w wydzielonym do tego wątku, jest wypisana interesująca nas aukcja,
    - jeśli jest już zaklepana, trudno, czekamy (tudzież rozmawiamy z zaklepującym),
    - jeśli nie ma - dopisujemy,
    - po 24h od wpisania - aukcja staje się zaklepana,
    - po 'zaklepaniu', już trzeba prywatnie rozmawiać z zaklepującym,
    - do momentu wpisania, aukcja jest dostępna dla każdego, bogatszy wygrywa ;)

    Cało to zaklepywanie będzie wymagało kogoś kto by pilnował tego - w sensie, czyścił wątek z zakończonych lub odklepanych aukcji.

    Podobne zasady 'dżentelmeńskie' czy 'koleżeńskie', powinny dotyczyć też zamówień z zagranicznych sklepów (ale to już inny temat).
  7. # 7
    imho zaklepanie to po prostu zlozenie oferty (wiadmo na alle kto byl pierwszy i tyle), natomiast dodatkowe info (link) na forum.
    oczywiscie liczymy na to ze kazdy se nie zrobi nowego nicka na allegro "maly1991" i nie bedzie reszty oszukiwal.
    jest jeszcze dodatkowa opcja. np moge 1 licytowc beret za moje max 40zl ale ktos z was by go wzial (bo mam mus) i za 100. to wtedy daje mi cynk jakie ma swoje maks i mozna aukcje odstapic, albo sie dogadac. chodzi mi o to by nei bylo tak: o afgan za 10zl wbije 20zl. a potem aukcja sie koncyz na 50zl, ale ja dawalem gora 20 wiec lyka to ktos spoza forum, a ktos na forum mogl byc chetny za te 50.

    cala ta zabawa/umowa miala po prostu spowodowac ze nie podbijamy sobie sami cen.
  8. # 8
    Dobrym rozwiązaniem będzie stworzenie przyklejonego i tam na bieżąco będziemy się wymieniać ofertami okazjami i kto co chce, jak licytuje...Tam właśnie można by pogadać jakie jest moje maks, moja chęć posiadania itp.
    No i osobna sprawa kto wchodzi akceptuje warunki.
  9. # 9
    Jestem jak najbardziej za. Przyklejony wątek z linkiem do aukcji i maks ceną jaką się chce dać. jak ktoś jest bardzo zdeterminowany dać więcej, to proponuję dogadywać się z osobą licytującą na PW lub też innymi kanałami, by nie zaśmiecać forum.
    Tak dla niepoznaki, mam na allegro nicka kadlubek ;)
    Widzę, że na allegro trwa aktualnie bitwa o wykrywacz metali ;)
  10. # 10
    No to przydałaby się jakaś kompilacja zasad to stworzymy już temat z do wklejania linków. Odnośnie zasad chyba mamy już jako taki obraz jak to powinno wyglądać, a ewentualne poprawki się wprowadzi później. Obecnie nie mam zbytnio czasu żeby temat założyć, ale najpóźniej w weekend to zrobię.
  11. # 11
    Hmmm...

    Pomysł z "zaklepywaniem" nie jest szczególnie udany. Złożenie oferty to nic innego jak zachęta dla innych (np. spoza rusmila). Powoduje to niepotrzebne podbijanie ceny.
    Na allegro obowiązuje prosta zasada - wygrywa najwyższa oferta i to wystarcza.
  12. # 12
    Autor cytatu: grigorij
    Widzę, że na allegro trwa aktualnie bitwa o wykrywacz metali ;)

    Ale to ja byłem pierwszy :)))))))
  13. # 13
    Dostęp do wątku z zaklepanymi, możemy ograniczyć tylko poszczególnych osób.
  14. # 14
    Pomysł z "zaklepywaniem" nie jest szczególnie udany. Złożenie oferty to nic innego jak zachęta dla innych (np. spoza rusmila). Powoduje to niepotrzebne podbijanie ceny.

    Dlatego w zamyśle willarda miałoby mieć to na celu żebyśmy sami sobie nie podbijali...a spoza rusmila jak ktoś będzie chciał to i tak podbije...np . sytuacja ze Sferą. Podbija jakiś czech - spoza forum...gdyby dogadać wcześniej kto ile od nas daje, ktoś mógłby ją zagarnąć taniej..kto wie. Teoretyzowanie.
    Na allegro obowiązuje prosta zasada - wygrywa najwyższa oferta i to wystarcza.

    Jeśli nie pasuje ci taki układ nie musisz się na niego zgadzać. Wiadomo, że są czasem przedmioty, które każdy by chciał mieć...ale po dogadaniu można by "ustalić" jego nową cenę rynkową...Flary jakież to bitwy czasem były, magazynki 30 nabojowe za 120 zł? Panowie ja kupowałem po 15 zł z Tuły i Iżewska. Sztuczne podbijanie cen...
    Dlatego uważam że wejście powinno być dobrowolne, ale zobowiązujące. Temat może być zamknięty dla nie wyrażających zgody.
    I bez sztywnych zasad. Biorący udział w temacie na bieżąco ustalają kto, co i jak....

    Nie wiem czy się tu jasno wyraziłem...ale już późno....
  15. # 15
    Jak znam życie to jak ktoś się "napali" czy to z rusa czy nie to wypier... cenę z kosmosu z innego konta i fanta wyłapie mając w du.. ustalenia.

    Skłonny jestem opowiedzieć się za powstaniem wątku typu "czego to ludzie nie sprzedają", "podróby i radosna twórczość" itp by wymienić się posiadaną wiedza na temat oferowanych na serwisach fantów.
    Pomoże to "starym wyjadaczom" jak i "młodzieży" startującym w temacie.
    Na pewno każdy kto przegląda aledrogo czy ebaja widział jakie nie raz cepelie się sprzedaje za nie małe pieniądze i by nie dać się wpuścić w krzakory taki watek by się przydał. Nikt nie jest omnibusem we wszystkich tematach i pomoc speców z danej dziedziny jest potrzebna a nawet wręcz niezbędna !
    Tyle...

    pzdr :)
  16. # 16
    ok. widze ze temat wam nei spasil. mimo to ja go stosuje ze znajomymi (jakimi, moj sekret).

    a o takiez rarytasy ze beda znikac za pomoca tajnych kont to na allegro sie nie obawiam <hahaha>
  17. # 17
    no nic...trudno.
    szkoda. temat upadł.
  18. # 18
    Bez przesady z tym upadaniem. Will zaproponował dżentelmeńską umowę, a nie każdy przecież musi do niej przystąpić.

    Więcej detali co do rozwoju tematu mogę omówić z zainteresowanymi osobiście (GG/mail/tlen).
  19. # 19
    Kolego Kazik moge prosić namiary na ciebie ? GG/mail , moj adres snail [at] cad.pl
  20. # 20
    Autor cytatu: willardnasunela mi sie jedna mysl. W koncu wszyscy mamy podobny obszar zainteeesowan a czesto na allegro sobie podbijamy razem ceny. Proponuje dzentelmen agreement ze ten kto pierwszy licytuje ma prawo pierwokupu jednakze gdy widzi, ze cena go przerasta to ma obowiazek dac znac na forum by inni mieli szanse.
    W ten sposob unikniemy sztuczengo podbijania cen, ktore i tak sa juz poronione ;)

    To tak w temacie "żientielmiens ejgimient":
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=331990430
  21. # 21
    hm nie widzialem cie w lidze allegrowych dzentelmenow. jesli przeoczylem to sorry i poprosze o wycofanie. Jesli jednak nie przeocyzlem to lajf is brutal ;|
  22. # 22
    To, że się gdzieś nie zapisałem nie oznacza jeszcze, że nie przyjąłem zasady działania. Co więcej - uważam, że osoba proponująca takie rozwiązanie jako pierwsza powinna sama z siebie przestrzegać swojej własnej propozycji bezwarunkowo :)
  23. # 23
    Autor cytatu: willardhm nie widzialem cie w lidze allegrowych dzentelmenow.
    Dopisywałem tylko osoby, które mi bezpośrednio dały znać, że chcą w "lidzie" uczestniczyć :) Więc oficjalnie Owca w lidze nie jest, ale jeśli jest zainteresowany to osobiście nie widzę problemu by kolejną osobę dopisać.
  24. # 24
    Autor cytatu: Konrad "Owca"To, że się gdzieś nie zapisałem nie oznacza jeszcze, że nie przyjąłem zasady działania. Co więcej - uważam, że osoba proponująca takie rozwiązanie jako pierwsza powinna sama z siebie przestrzegać swojej własnej propozycji bezwarunkowo :)


    Sorry stary, osoby w lidze przyjmuja te zalozenia i sie ich trzymaja (co jasno wyrazily dajac znac kazikowi i zaklepujac fanty w odpowiednim temacie), a ja nie bede leszcze zakladajacym, ze kazdy kto ten temat przeczytal tez tak postepuje. I nie mialbym zalu gdybys ty sie w jakas moja aukcje wtrynil.
    BTW wykrywacz i tak licytuje dla czlowieka z tego forum ;)
  25. # 25
    Mam propozycję. Owca podbije Willardowi cenę munduru desantnika do 120 i będziecie kwita.
  26. # 26
    Salomon sie znalazl ;)
  27. # 27
    Zawsze to lepiej niż zabrać wam obu, rozciąć w pół i każdemu dać :D
  28. # 28
    w sumie bym sie nie obrazil bo mi brakuje torby na IMP i 1 lagi :D
  29. # 29
    no - ale torbę na pół, lage na pół :)
    Dobra - koniec pierdzenia, wyjaśnijcie to sobie na GG a Owcę proszę o podanie danych allegrowych/ebajowych/egunowych w odpowiednim topiku by uniknąć zgrzytów.
    PS. Zmieniłem owcy dostęp do tablic, powinien widzieć.
  30. # 30
    A może tutaj podamy nasze nicki z allegro, zeby się rozpoznawać?