• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Jak kapnie mi trochę kasy, to zamierzam poszukać solidnej, ładownej, wygodnej kamizelki. Zastanawiałem się nad smershem, ale jest:
    a) drogi
    b) Nawijanie wszystkiego na pas główny to archaizm...
    W zasadzie to wcale smersha nie wykluczam, ale też myślałem nad jakimiś czestami. Najlepiej sposn, może być i spław, ewentualnie coś innego, byle nie taniocha, jaka ostatnio pokazuje się na allegro. Byłbym wdzięczny za podzielenie się doświadczeniami z użytkowania waszego sprzętu.
  2. # 2
    Używałem podróbki grad-2, obecnie latam w pionierze.
    Grad był fajny - ale to kamizelka, gorąco w niej było - sprzedałem, teraz krąży po kraju :)

    Pioniera sobie chwalę, dużo wbrew pozorom można do niego zmieścić, a jak doczepisz pas - bo ma zaczepy na pas, to wrzucisz jeszcze więcej. Wadą może być to że, szelki mogą wżynać się w szyję - taką mają konstrukcję, ale jeśli biegasz w mundurze z kołnierzem/kapturem - to nie będą się wrzynać.

    Ale ja jestem zboczuchem jeśli chodzi o czestrigi :)
  3. # 3
    mam tego grad'a od potfora i sobie chwalę, wcale nie jest taki gorący, w każdym razie można wytrzymac, rozmieszczenie ładownic jest wygodne, można do niego dopiąć plecaczek jesli chodzi o jakieś dłuższe działania.
  4. # 4
    Jestem pełen podziwu dla tego grad'a, myślałem że się dawno rozpadnie - a on wciąż działa. Zaskoczony jestem też że JEDNAK daje się podpiąć plecaczek - szkoda tylko, że krawiec co go tworzył nie uszył plecaczka. :(
  5. # 5
    do sie, da, może nie tak jak ma to miejsce w oryginale i nie taki jak w oryginale (bo go dostać nigdzie nie można :( )tylko mały BW ale daje radę. A sam grad jak najbardziej służy i zciochrania na nim za bardzo nie widać :D
  6. # 6
    Również posiadam grada 2 (oryginał) z pełnym osprzętem (2x ładownica na VOG + plecak) i pojemna kamizelka w połączeniu z ładownicami tworzy super komplet. Natomiast duży minus - żeby wyjąć cokolwiek z plecaka, należy rozpiąć całą kamizelkę, przez co staram się tam pakować rzeczy, których używam najżadziej, albo w ogóle :)
  7. # 7
    A czy jednostki Specnazu używały kamizelek V-95(chyba tak się to nazywa) w kamuflażu miejski tygrys? Czy to raczej tylko OMON?
    P.S. Kieruję tutaj swoje pytanie, chyba że będzie konieczność przeniesienia do nowego tematu (to ja wtedy bardzo proszę).
  8. # 8
    Autor cytatu: MleczkoA czy jednostki Specnazu używały kamizelek V-95(chyba tak się to nazywa) w kamuflażu miejski tygrys? Czy to raczej tylko OMON?

    Możliwe, że używały, ale te podlegające pod MWD - Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Ze swojej strony nie za bardzo polecam, używałem i nie byłem zbyt zadowolony, niezbyt mocny materiał, jak na kamizelkę do przenoszenia magazynków, obciążona źle przylega.
  9. # 9
    Dzięki, tyle mi w sumie starcza. Właśnie miałem wątpliwości co do materiału, bo rzeczywiście wydaje się cienki (w sensie grubości). Zobaczymy jak to będzie (nie mam zamiaru nosić wszystkiego po jej kieszeniach), powinna wytrzymać.
  10. # 10
    Ja nie polecam V-95. Miałem z nią do czynienia parę razy i robi złe wrażenie. Takie tanie, szeleszczące badziewie :/

    Przerzuciłem dyskusję o sprzęcie Specnazu do bardziej adekwatnego tematu. Muahaha. - k.
  11. # 11
    Narazie mi "styka", a 6sh92? To jest coś podobnego?
  12. # 12
    ja ze swojej strony polecam "stanik":) tani, wygodny i klimatyczny:) ma tylko "drobną" wadę: upadek na klate przy 4 wlozonych w ladownice magach od ostrego ak nie nalezy do przyjemnosci...:)
  13. # 13
    Autor cytatu: Mleczkoa 6sh92? To jest coś podobnego?


    http://www.soviet-propaganda.com/products_data/pictures/6sh92.jpg
  14. # 14
    To zdjęcie, to ja już dawno widziałem ale moja wina, źle zadałem pytanie.
    Materiał jest podobny? To mi wygląda na zintegrowane paso-szelki wraz z ładownicami. V-95 jest pewnie o tyle gorsze, że ma "plecy", tak?
  15. # 15
    Ma plecy, ma gorzej przemyślane ładownice. Materiał też wydaje się bardziej lipny (widziałem na żywo jeden egzemplarz 6Sz92 i był całkiem ok, ot nylon). No i 6Sz92 to:
    - kamizelka,
    - plecak,
    - 2 zestawy ładownic na VOGi,
    - dodatkowa ładownica przyczepiana o pasa na magazynki.

    A przynajmniej w formie takiego zestawu widziałem w sprzedaży
  16. # 16
    Nie zakładałem nowego tematu bo stwierdziłem, że chyba może być tu ^^
    Mam pytanie:
    Mianowicie czy Gorka 3 http://redzone.com.pl/product_info.php?cPath=45&products_id=247 oraz "stanik" pasują do ruskiego żołnierza z 1985 (zimna wojna)
    do tego AKM + PSO1 + PBS1
    jaki plecak by do tego pasował?
    Oraz czy istnieje jakieś oporządzenie wspinaczkowe/alpinistyczne ruskich wojaków?
  17. # 17
    Juz lepiej kup gorke Splavu albo ANY na lata 80.
    Oporzadzenie alpinistyczne oczywiscie specnaz mial, panie kordura, nylon, krylon i te sprawy... LOL sorry - nie moglem sie powstrzymac.
    Lata 80 to czasy gdy sie uprzaz robila z odcinka liny, tasmy i karabola.
  18. # 18
    Nie pasuje. Gorka - 3 jest wprowadzona przez Spław jakiś rok temu (niecały chyba nawet) A ten krój gorki zapoczątkowany przez SPOSN to ma góra 5 lat. Na ten okres to bardziej ale tylko stylizacyjnie pasowała by gorka firmy ANA. Inna sprawa, że rok 1985 to jeszcze nie kamizelka typu rosyjskiego ale raczej jakieś chińskie produkcje i to tylko w warunkach bojowych.
    PSO-1 na AKM możliwe acz rzadko spotykane, już bardziej noktowizory. Dlaczego? tor lotu pocisku 5.45 jest bardziej płaski od 7.62. Więc jako "para-snajperka" AK-74 będzie lepszy. Inna sprawa, że w AKM szyny montowano dość rzadko.
    Plecak RD-54 będzie ok. Choć to raczej plecaczek.
  19. # 19
    Na lata 80te idealna by była "Gorka piechoty morskiej", którą sprzedawał jakiś czas temu Ali i której opis niedługo się pojawi na rusie ;)
  20. # 20
    Ok dzięki. A co do tego Akm nie ważne, że rzadko występowała takowa konfiguracja, ważne że specnaz takiego czegoś używał ^^
    mam jeszcze pytanie... To jakiej górki używano w Afganie jeżeli wogule używano? Przepraszam za częściową niewiedze :p
  21. # 21
    Zestaw górski czy jakoś tak. Być może to jest to samo co sprzedaje Ali (gorka piechoty morskiej, jak pisze wyżej Kazik), tylko że ja słyszałem pod inną nazwą. Kij wie co to jest, przypomina dzisiejszą gorkę ANA. Oryginał trudno dostępny.

    edit.
    Przypomina gorkę ANA, ale nie taką jak jest na RedZone! Raczej to coś takiego:
    http://www.soviet-propaganda.com/products_data/pictures/gorka-ana.jpg
  22. # 22
    Autor cytatu: kazikNa lata 80te idealna by była "Gorka piechoty morskiej", którą sprzedawał jakiś czas temu Ali i której opis niedługo się pojawi na rusie ;)


    Nie wiem kto wymyślił ze to gorka MP:), bo ze morpiechem to ona prawdopodobnie nic nie ma wspólnego (zwłaszcza z tymi naszywkami co są fabrycznie na niej naszywane).
  23. # 23
    Używano gorki coś takiego jak pisał kazik i jeszcze starszych. Ciężko to opisać najbliższa temu jest właśnie gorka z ANA

    A co do tego Akm nie ważne, że rzadko występowała takowa konfiguracja, ważne że specnaz takiego czegoś używał
    właśnie o to mi chodzi, że nie bardzo PSO-1 na AKM. Chyba nie zrozumiale tam napisałem wyżej. PSO-1 były przeznaczone do SWD. To lata 80te i trochę inne doktryna wykorzystania sprzętu niż na zachodzie.
    Nawet chętnie bym zobaczył epokowe zdjęcie AKM z PSO-1, bo chyba nie widziałem.
    Widziałem na AKM'ach ale zdjęcie było gdzieś z końca lat 90tych i nie mam pewności, że był to wojskowy wyrób.

    edycja:
    o właśnie! dzięki Kamil.
  24. # 24
    http://fotoo.pl/hosting-zdjec/img/f567e731cb02b0fa6fb5edcf294fb7fa/27a.jpg http://fotoo.pl/hosting-zdjec/img/af6479d354f3d283afaab0d3b7001883/27a_2.jpghttp://fotoo.pl/hosting-zdjec/img/2bd36216a41ee4a763d82355b4592468/27a_3.jpg
    Były jeszcze z jedną kieszenią na nogawce oraz z bluzą typu anorak i pewnie coś jeszcze.
  25. # 25
    Ok teraz już wiem jaka gorke wybrać. Co do AKM z PSO1 to widziałem takie w artykule "Komandosa" o polskich komandosach z 56 oddziału komandosów (czy jakoś tak... nie jestem pewien ale na okładce książki o nich był koleś z AKM z PSO)
    Mam jeszcze jedno pytanie... Rzeczywiście ten RD-54 jest mały. Nie ma jakiś większych tkzw. "ekspedycyjnych" przeznaczonych na długie wyprawy w głąb terenu wroga?
  26. # 26
    Autor cytatu: IwanNKVDRzeczywiście ten RD-54 jest mały. Nie ma jakiś większych tkzw. "ekspedycyjnych" przeznaczonych na długie wyprawy w głąb terenu wroga?


    Na Afganistan dla specka, to cywilne, samoróbki, różne miejscowe wytwory...
  27. # 27
    to widziałem takie w artykule "Komandosa" o polskich komandosach z 56
    56 KS - no właśnie - o polskich komandosach. Jeśli chcesz rosyjskich to już inna historia. W polskich KS'ach to różne cuda widziałem na AK/AKM.
    Na okładce tej książki nie jest PSO-1 a chyba jakiś Zeiss.
  28. # 28
    Możliwe, że sie pomyliłem bo książki nie widziałem osobiście, a tylko jej zdjęcie w "Komandosie" :p
    no ale szyna montażowa na akmach bywa więc po coś tam jest, ale rozumiem, że to rzadko spotykane więc sie już nie kłócę...