• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Artykuł dostępny także na stronie głównej:
    Jeger SPOSN / ЕГЕРЬ СоюзСпецОснащение / Yeger Vest SPOSN


    Witam, wszystkich na forum! Nie można przychodzić z pustymi rękoma więc napisałem małą recke :).
    Jager (nazywany także Jeger / Eger) jaki jest każdy widzi.
    ./uploads/./sprzet_sposn_jeger/jager_vest_sposn_05.jpg ./uploads/./sprzet_sposn_jeger/jager_vest_sposn_01.jpg ./uploads/./sprzet_sposn_jeger/jager_vest_sposn_02.jpg

    Ogólnie
    Jager jest czestem produkcji SPOSN, a dowiadujemy się tego nie z metki a domyślamy z lanserskich guzików. Tak więc nie nosimy reklamy a jedynie napis "wyprodukowane w Rosji".
    ./uploads/./sprzet_sposn_jeger/jager_vest_sposn_10.jpg ./uploads/./sprzet_sposn_jeger/jager_vest_sposn_11.jpg
    Do rzeczy, Czest ma trzy podwójne kieszenie na magi do ak, podobnie jak szmerszu w każdej z nich mamy plastikową przegrodę na rzepy, którą możemy odpiąć, do ładownic wchodzą bez problemu magi na 7.62 (na foto po prawiej). Resztę stanowią 2 kieszenie na flary (prawdopodobnie do jednego schowka wchodzą dwie, nie mam jak sprawdzić) i 4 kieszenie na granaty. W tych ostatnich czeka nas super nowoczesne rozwiązanie, stanowią je dodatkowe opaski, którymi możemy częściowo "zakryć" granat, tak aby ten nie wyślizgną się podczas różnych wygibasów spowodowanych ostrzałem tych z zachodu.
    ./uploads/./sprzet_sposn_jeger/jager_vest_sposn_07.jpg ./uploads/./sprzet_sposn_jeger/jager_vest_sposn_08.jpg ./uploads/./sprzet_sposn_jeger/jager_vest_sposn_06.jpg
    Upgrade:
    Jak się okazało, po zdjęciu przegrody na magazynki, do jednej kieszeni wchodzą trzy magi na 5.45, klapa się zamyka, trochę już na ścisk ale jest on mniejszy niż w przypadku 2 magów w przegrodzie "stanika", zakładam że bez problemu można to rozepchać . Tylko po co to komu? To tylko czest, jeśli ktoś ma zamiar zrobić sobie małą wyprawę krzyżową na Czeczenów to nich sobie kupi szmersza i tyle ładownic ile wejdzie.
    ./uploads/./sprzet_sposn_jeger/jager_vest_sposn_12.jpg ./uploads/./sprzet_sposn_jeger/jager_vest_sposn_13.jpg

    Wykonanie
    Było "kilka" odstających nitek - przypaliłem. Reszta bez zarzutu, wszystko się mocno trzyma kupy. Myślę ,że jeśli mieliby to produkować chińczycy, szwów byłoby co najmniej dwa razy mniej.

    Komfort
    Z kamizelkami jak i czestami nie mam znacznego doświadczenia, gdyż wcześniej byłem w posiadaniu niestety tylko typowego "stanika" z 88r. ale jak dla mnie Jager jest od niego znacznie wygodniejszy(prawdopodobnie też od Pioniera, gdyż ten nie ma "poduszek" na szelkach) . Szelki za głową krzyżują się w Xa. Bardzo spodobały mi się błyskawiczne klamry na nich, znacznie ułatwiają zakładanie/zdejmowanie czesta, a zrzucenie szpeju na ziemię zajmuje nam dosłownie 2-3s.
    ./uploads/./sprzet_sposn_jeger/jager_vest_sposn_03.jpg ./uploads/./sprzet_sposn_jeger/jager_vest_sposn_04.jpg

    O, ukryta jama smoka!
    Miło zaskoczyła mnie skrytka z drugiej strony kamizelki, z której wychodził sznurek a na jego końcu przymocowana saszetka z wodoodpornego materiału, ta niestety zapinana jest na... rzep, tak więc jeśli mamy pecha to nie uchroni to naszych ściśle tajnych dokumentów nawet przed mżawką, więc mamy fajny, ale nie do końca zrealizowany pomysł.
    ./uploads/./sprzet_sposn_jeger/jager_vest_sposn_09.jpg

    Podsumowanie
    Jak dla mnie Jager spełnia moje oczekiwania i pewnie długo nie zmienię go na nic innego. Udało mi sie go wyrwać w stanie "prawie nie używanym" za 250pln, wydaje mi się że to nie super wygórowana cena jak na szpej ,który aktualnie używają panowie ze specjalnego przeznaczenia. Pojemność wydaje się być dostateczna, ale ludziom z syndromem chomika polecam przepleść przez dół czesta dodatkowy pas na który nawloką sobie inne cuda.

    Plusy:
    +wygoda
    +nie zahaczamy w budynkach, tak jak jest to w przypadku szmersza
    +wykonanie raczej pancerne na tle innych kamizelek i czestów
    +"wodoodporna" skrytka

    Minusy:
    -jak zwykle dostępność

    Tyle ode mnie,
    Hubert
  2. # 2
    Hej, dzięki za reckę! Prawie jak na zawołanie dla mnie ;)
    Czest fajniutki. W sumie to wygląda jak zwykły czikom, tylko z bajerami, klamerkami itp. I bardzo dobrze, podoba mi się taka prosta konstrukcja, bez żadnych wymysłów (stanik typ II był chyba najlepszym przykładem na to, jak bardzo można skomplikować prostego czesta).
  3. # 3
    Fajny opis :)

    Podobają mi się zapięcia w ładownicach (inne niż w Smerszu). W ogóle dorwanie czegoś takiego za 250zł to naprawdę dobry interes.
  4. # 4
    to już wiem kto mi go sprzątnął z przed nosa....
    kazik o co chodzi z tymi zapięciami? ja mam takie w smerszu...?
    Fajny, fajny. Dzięki za opis.
  5. # 5
    Stanik typ II - pod względem 'pakowności' niewiele się różni od jegera, dochodzi kieszonka na makulaturę.

    Dzięki za opis - teraz już wiem, że dobrze zrobiłem nie kupując go :) nie zmieścił bym się do niego, choć długo był 'planowanym zakupem'.
  6. # 6
    Potfur jakieś herezje siejesz...przypatrz się dobrze. 3 na magazynki i 2 dodatkowe i 4 na granaty.
    Егерь
    Poza tym nie porównuj lifczika pod względem pojemności. Tam 2 magi 7.62 w jednej kieszeni nie bardzo się chcą zmieścić..a co dopiero to szybko wyciągnąć. Jeśli są tak pojemne jak w smerszu (a tak wyglądają) to złączone 2 magi taśmą usuwasz przekładkę i jest jeszcze miejsce....
  7. # 7
    Sorry - pominąłem te dwie dodatkowe - zwracam honor, pod tym względem.

    Nie mniej, przez dwa lata, upychałem w staniku 5 magów 7.62, mieściły się i dało się wyciągać je jedną ręką. Magia kina, kłamstwo czy fakt?
    http://lh5.google.pl/DocoVision/R826j5g4soI/AAAAAAAAChc/KOvVdRE-tQI/s800/IMG_1153.jpg

    Owszem - komfort pracy z jegerem a stanikiem - to zapewne niebo a ziemia, ale pakowność jegera względem stanika - nie jest oszałamiająca.
  8. # 8
    Autor cytatu: yakarov
    kazik o co chodzi z tymi zapięciami? ja mam takie w smerszu...?

    Ja miałem inne, o takie:
    ./uploads/sprzet_smersz/ladownica-1.jpg
  9. # 9
    Potfur - ja w swoim staniku przez 3 lata wypracowałem tylko tyle, że dwa magi wchodziły na maksymalny ścisk i nie dało się zapiąć kieszonki. Żadne znane mi sposoby rozciągania materiału nie dały specjalnych efektów.
    A dwie dodatkowe kieszonki to dużo. W sam raz żeby włożyć latarkę, szmatę, strzykawę etc.
  10. # 10
    Mały upgrade o ładownicach.
  11. # 11
    Takie same zapięcia (Jegera) są Nerpie. Sama zaś kamizelka nie jest tak fajna, jak ten czest (przynajmniej w podstawowej wersji).
  12. # 12
    kazik właśnie widzę swojego smersza...fałszywy alarm też mam takie jak ty :( ..ale gdzieś takie widziałem...może w jakimś nowszym albo w Nerpie, którą przymierzałem i tak mnie to zmyliło...
 

Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0