• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 31
    W kwestie Solidarności i Wałęsy nie chce się wypowiadać bo 1. Nie chce wywołać antypolskich odczuć 2. Nie chce zranić cudzych odczuć patriotycznych 3. Fakty dotyczące Solidarności, Wałęsy i Wojtyły okazują się inne niż nam wmawiali w szkołach- a nie każdy chce się z nimi pogodzić... 4. Kazik mnie zabije za poruszanie polityki :D

    Nie uważam osobiście Janukowycza za dobrego prezydenta, ale dziwie się czemu nie rozgoni tych ludzi? Boi się reakcji UE? W USA przyjechałaby Gwardia Narodowa i zakończyła impreze. W Rosji... W Rosji ci "pokojowi demonstranci'' dwa lata by zbierali zęby z ulicy gdyby przyjechał OMON... :)

    Nie spałem dziś całą noc (praca z chemii organicznej) i co chwilę spoglądalłem na relacje z Kijowa. Wbrew temu co chrzanią w mediach to ludzie na Majdanie zachowują się agresywnie... Nie milicja. Bardzo mnie rozśmieszyła sytuacja gdy ten przygłup Kliczko próbował uspokoić tłum- a ten go zagłuszał i kazał mu się zamknąć... Ewidentnie stracili kontrolę nad tym...

    @
    http://wiadomosci.onet.pl/swiat/szturm-na-ukrainski-dom-milicja-opuscila-budynek/w5zgz

    ,,Protestujący atakowali budynek, obawiając się, że znajdująca się w nim milicja zaatakuje ich barykady.''
    ,,Dom atakowany był przez kilkutysięczny tłum, który próbował przedostać się do wnętrza gmachu, rozbijając szyby i rzucając koktajlami Mołotowa. Milicjanci odpierali ataki.''
    ,,Opozycja gotowa jest wziąć odpowiedzialność za państwo''
    ,,nie boimy się odpowiedzialności za losy kraju i ją przyjmujemy. Jesteśmy gotowi poprowadzić kraj do Unii Europejskiej, co oznacza uwolnienie Julii Tymoszenko i całej Ukrainy, będącej częścią Europy''

    Te cytaty najbardziej zapadły mi w pamięć... Obalą jeden mur a zbudują drugi...
    •  
      Maza
    • 2014-01-26 *
    # 32
    W 100% zgadzam się z przedmówcą. Trochę zrozumiałem czemu Milicja zachowuje się tak jak zachowuje. Syria jest przykładem, jak szybko z protestów może dojść do wojny domowej.
  2. # 33
    Chec siegniecia po wladze wymusza czasami takie wlasnie rozwiazania...
    Z tego co ja wiem,przez swoich znajomych ukraincow,chcieliby wejsc do EU,glownie ze wzgledu na dotacje oraz swobodne podrozowanie po Europie
    Reszta jak wymogi,moneta,kontrole,wplaty wnoszone z koniecznosci juz ich tak nie przekonuja...

    Poki co jest to boj o wladze

    Motloch latwo haslami prowadzic,gorzej jest potem...
  3. Ktoś to nieźle organizuje.
    Po zajęciu tego budynku w nocy,teraz sprzątają przed nim, na palcu europejskim skuwają lód ze schodów - generalnie pełen porządek (w tym miejscu przynajmniej). To widac "na żywo" na espresso tv. To ne jest zachowanie motłochu.

    Generalnie taktyka jak w średniowieczu. Opony rzadzą. Ida w pierwszysm szeregu robią z nich linie potem podpalają. Teren zajęty i budują barykady a opony dalej do przodu. Milicja wali pałkami w tarcze a ludzie kijami w cokolwiek. Walą w jakies bębny jak w filmie "Ogniem i mieczem".

    Dlaczego na pomoc nie przyjeżdzają niemieccy anarchiści? Przecież to spełnienie ich marzeń taka rewolucja.
  4. # 35
    Autor cytatu: waterPoki co jest to boj o wladze
    Zgadza się Water... Ja jeszcze o czymś innym myślałem. Ukraina balansuje pomiędzy Federacją Rosyjską a EU. Temu Ukraina się"odda" kto więcej jest gotów za nią zapłacić...
    W polityce stosunkach międzynarodowych nie istnieje taki termin jak prostytucja.

    A może znowu te całe manifestacje to mistyfikacja obecnego rządu Ukrainy? Kto wie... Historia nie raz pokazała do czego jest zdolna indywidualna jednostka posiadająca władzę i pieniądze. A może to ruscy kręcą? Oni zawsze byli mistrzami dezinformacji.
  5. # 36
    U nas też wielu myślało że po obaleniu komuny i wejściu do UE:

    - UE da dotacje na wszystko i będzie świetnie, a nawet lepiej, dzięki pieniądzom z UE z zasadzie wszystko się samo zrobi,
    Polak będzie panem zarabiającym w euro i jeżdzącym niemieckim samochodem.

    - UE zabierze, rozgrabi to co było nasze, wykupi za grosze naszą ziemię, nasze zakłady, a my zostaniemy tanimi wyrobnikami,
    zamiast tożsamości narodowej i orła białego będzie tęczowa inicjatywa i gender.

    A dla wielu zwykłych obywateli było wsio riba, byle móc pracować, wyjeżdżać z kraju, mieć wideo, MTV i Coca Colę.
    Przykre ale ludzi na wschodzie przeżywają obecne powyższe rozterki bo wejście do UE jawi się dobrobytem.

    U nas po 20 latach wiadomo (niestety nie dla wszystkich), że czy z UE czy bez na dobrobyt trzeba sobie ciężko zapracować.
    Za damo to się można wody z kałuży napić.

    Nienawiść skupia się na rządzących, tym razem podobnie jak u nas i wielu nie rozumie, że UE nie spłaci za nich
    długów wobec Rosji i nie uniezależni się zupełnie od krajów byłego ZSRR. I czy był by Janukowycz czy Kliczko czy inny musiałby się z tym zmierzyć.
    Takie mają położenie geograficzne i tego się nie zmieni. Nie w tydzień na Majdanie ale przez lata całe.
  6. # 37
    Autor cytatu: ЧебурашкаKtoś to nieźle organizuje.


    http://m.onet.pl/wiadomosci,39bhk

    Jest opcji multum
  7. # 38
    Dokument o "Rządowych Prowokatorach"
    http://youtu.be/3TcC9ml1p6s
  8. # 39
    dżizasss, panowie, sorki, ale z Was analitycy .... :)
    pogadajcie z kimś kto tam na Majdanie był lub jest. z kimś z Ukrainy. telefony działają.
    bo sorki ale nieco chrzanicie, że motłoch, że manipulacja, że trzeba rozgonić, że banderowcy, i takie tam....

    Ludzie mają DOŚĆ !!! dziadowania, okradania, robienia z nich kretynów itd. i niewiele im zostało więc wyszli. Zamiast usilnie szukać czwartego dna, pomyślcie że jednak jakąś motywację ci ludzie mają.

    UE? mnie ona wali. Ale fajnie i łatwo jest krytykować. Szczególnie komuś kto ma pesel zaczynający się od 90kilka :) Zapytajcie Ukraińców, czy nie woleliby być w tej strasznej unii.
    A nie traktujmy ich jak jakąś prostą masę, grożną, zmanipulowaną, naiwną, pragnącą tylko pełnej michy, i tryskającą jadem na naszą prawdziwną polskość :)
  9. # 40
    Pakul idealnie podsumował temat!

    I żeby nie utonąć w kolejnych postach z analizami politycznymi (godne najlepszych politycznych analityków i znawców sytuacji geo-politycznej na świecie, a szczególnie europie wschodniej) zamykam ten temat.
    Jeśli ktoś ma interesujące linki związane z wydarzeniami na Ukranie i chce się nimi podzielić, niech założy nowy temat. Przy czym zaznaczam, że nowy temat będzie skrzętnie czyszczony z wszelkich "analiz".