• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Ponieważ jest na razie niedostatek szeregowców więc będę "strielok-sanitar", jak będzie nas więcej to 'się awansuję' na "sierżanta-saninspektora" ;)
    Bojowo:
    - afgan + tielniaszka + czapka/kapelusz
    - buty (na razie boso ale mam nadzieję zdobyć jakieś ;) )
    - RD + KLMK +pałatka + kubek
    - pas (klamra błysk)+ ładownica AK74, manierka, menażka, bagnet
    - AKs74
    - czikom + kompas, rgd5
    - apteczka (strzykawka, stetoskop, bandaże, opaska uciskowa)
  2. # 2
    mało w tej apteczce, gdzie zaciski, skalpele, nożyczki chirurgiczne, opatrunki duże/małe, gaza, spirytus do sterylizacji? (to ostatnie zapewne wychlane :) )
  3. # 3
    Ostatnie - jak piszesz ;) stopniowo będzie się apteczka zapełniać resztą sprzętu. Napisałem co jest, lub prawie jest. Nie jestem aż tak wielkim znawcą, by wiedzieć jakie są koszerne skalpele i inne ostre rzeczy ;) Jak ktoś dysponuje ilustracjami to bardzo proszę o zamieszczanie tutaj :)
  4. # 4
    grigorij - przyglądałeś się temu co miał Wowka ostatnio? Jeśli byłeś na targu. Miał coś w rodzaju kleszczy chirurgicznych takich do "zamknięcia światła naczynia krwionośnego lub jelita w celu zapobieżenia wydostania się jego treści." ;) Nie pytałem się o cene, ale miał tego kilka sztuk.
  5. # 5
    Ja będę nosił - bez koli nigdzie nie chodzę :)
  6. # 6
    A czy nie ważniejsze w czym to będzie nosił, niż co jest w środku?
  7. # 7
    torba medyczno sanitarna na rok 1980 i dalej :)


    W punkcie medycznym batalionu było już bardziej rozbudowane wyposzczenie - wszelkie poważniejsze zabiegi przeprowadzał lekarz/felczer.
  8. # 8
    dla informacji zalaczam skan z skladem medpaka wdw, troche stara ale jest :)

    Załączniki:

    • instrukcja.jpg
  9. # 9
    Очен благодарен вам!

    Podejrzewałem, że będzie tak jak napisał Saperski dlatego nie kupowałem jeszcze sprzętu chirurgicznego ;)
    Przyrząd do sztucznego oddychania staram się sprowadzić, opaska jest 1 (widocznie druga została zużyta ;)), opatrunki indywidualne 2szt. Reszty koszernej nie mam, ale będę miał bandaże - zawsze mogły się przydać.

    Niestety po włożeniu tych gratów zostaje mało miejsca na colę ;)
  10. # 10
    Przyrząd do sztucznego oddychania (z tym że polski) w koszernym kolorze jest na 326610926 w zestawie z torbą za rozsądna cenę :) może zastępczo robić za sowiecki :)
  11. # 11
    Spasiba :)
  12. # 12
    hje hje mam taki bajer w szkolnej apteczce ;)
  13. # 13
    Ja mysle ze taki aparacik i to by USSR juz niedlugo sie pojawi w torbie grzesia... ;)